Chocolade maakt mensen gelukkig De beste smartphones én 50% korting op je abonnement P,„ a inn 'Ook politiek links lijdt aan virus minder regels' CSW-docenten klussen voor de samenleving Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 30 WALCHEREN Raad Middelburg wil dependance Taal Expertise Centrum Goes voor onderwijs aan kinderen asielzoekerscentrum. vanaf incl. smartphone MIDDELBURG - Asielzoekers zijn welkom in Middelburg en daar hoort ook basisonderwijs bij voor hun kinderen. Daarom moet in Middelburg een nevenvestiging komen van het Taal Expertise Centrum in Goes, waar asielzoe kerskinderen vanuit Middelburg straks naartoe moeten om les te krijgen. De gemeenteraad van Middelburg vindt dat niet goed voor die kinde ren en nam gisteravond een mo tie aan die het mogelijk moet ma ken dat asielzoekerskinderen ge woon in Middelburg naar de basis school kunnen. Voor de zomerva kantie moet wethouder Chris Dekker (SGP) van onderwijs en asiel beleid de raad laten weten wat daarvoor nodig is. Fractievoorzitter Willemien Treurniet van de Christenunie - initiatiefneemster van de motie - heeft het antwoord eigenlijk al: „Ons ideaalbeeld is een dependan ce van het Taal Expertise Cen trum." De motie van de Christenunie kreeg de steun van zes andere par tijen: D66, GroenLinks, LPM, PvdA, SP en WD. Alleen CDA en SGP stemden tegen. „Wij hebben de indruk dat wet houder Dekker al heeft toegezegd dat hij zal proberen om na de zo mervakantie een passende oplos sing te bieden", stelde SGP-frac- tievoorzitter Paul Moens. „De mo tie is dus overbodig." Dekker zei gisteravond dat hij niet weet hoeveel kinderen met ingang van april in het nieuwe asielzoekerscentrum in Swerf-Rust komen wonen. Mede daarom is er niet meteen een pas klare oplossing in Middelburg be schikbaar. De kinderen moeten voor de zomer dagelijks met een bus naar Goes, omdat daar de des kundigheid aanwezig is om kinde ren die geen Nederlands spreken, onderwijs te geven. Treurniet bestreed dat Dekker het zelfde heeft toegezegd als zij na streeft. „Ik heb ook de notulen van de commissievergadering te rug gelezen en de geluidsband te rug geluisterd, maar zo heb ik het hem niet horen zeggen." Ook het CDA zat wat haar betreft mis met de aanname dat de CU vooral uit gaat van 'de school als hart van de wijk' en niet van 'het belang van het kind', zoals fractievoorzitter Jan Zwemer veronderstelde. „Het Ons ideaalbeeld is een dependance van het Taal Expertise Centrum gaat ons juist wel om die kinde ren", reageerde Treurniet. De asielzoekerskinderen moeten met Middelburgse leeftijdgenoot jes kunnen spelen, schetste zij het belang van onderwijs in de buurt. „En voor de ouders zou het ook goed zijn dat zij hun kinderen zelf naar school kunnen brengen en van school kunnen ophalen, in plaats van te wachten op een bus je." Niet de kinderen moeten rei zen, maar de docenten. Voor een dependance van het Taal Expertise Centrum kunnen volgens de CU leegstaande loka len in bestaande scholen worden gebruikt. Daarover moeten afspra ken worden gemaakt met de scho len en met het Taal Expertise Cen trum in Goes. Wethouder Dekker zei dat hij 'zal kijken wat mogelijk is'. Vandaag: Stichting Chocolate Lo vers. Wie doen hetChocolate Lovers is opgezet door tien vrienden die de afgelopen jaren allemaal mindere tijden hebben gekend. Wat is het? De stichting heeft een winkel aan de Vlasmarkt. Van alle Lange Jan Awards WSÊSR opbrengsten biedt zij 'memorabe le momenten' die geheel in het te ken staan van chocola, van work shops tot kinderfeestjes en wen sen op maat. Wat doet het? Het afgelopen jaar hebben zij al aan 120 gezinnen ac tiviteiten kunnen aanbieden, aan alle patiënten in alle ziekenhui zen in Zeeland een paashaas kun nen aanbieden en 45 bejaarden huizen op Walcheren met moe derdag bonbons gebracht. Meer info? chocolatelover.nl De andere kanshebbers zijn: Rouwcafé Omarm; Stichting Zeeuws Mamma; Beweegpad Grif fioen; Stichting City Seeds; Stuka- fest Middelburg; Buur4Middel- burg, Mamacafé Middelburg, Rep air Café Middelburg. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant 635 twv €159. twv €279. Tijdens de raadsvergadering legde de SP een amendement op tafel om de nieuwe Algemene Plaatse lijke Verordening op liefst 27 pun ten te wijzigen. De PvdA volgde met een motie om een 'ontregel- conferentie' te houden. Maar een virus? Welnee, reageer den de twee linkse partijen. „Wij willen niet per se minder re gels, wel minder overbodige re gels", verduidelijkte SP-voorman Jeroen van Dijen. En die zijn er volgens hem nogal wat in die nieuwe APV. Daarin staat niet al leen waaraan burgers zich moe ten houden, maar ook welke maat regelen de gemeente kan nemen tegen bijvoorbeeld overlast. Als je al overlast kunt aanpakken, hoef je niet óók nog eens regels op te stellen voor bijvoorbeeld straat muzikanten en paardentrams. En Van Dijen vond het raar dat ie mand die 'inbrekerswerktuigen' bij zich heeft voortaan zelf zijn onschuld moet aantonen, in plaats van dat diegene onschuldig is tot het tegendeel is bewezen. Ook PvdA'er Jeroen Louws wees op de vele 'onnodige regels' die 'de kloof tussen de gemeente en de inwoners en bedrijven vergro ten'. Vandaar zijn idee van een ontregelconferentie. Burgemeester Harald Bergmann wees op het gevaar dat zo'n confe rentie geen duidelijkheid ople vert. „De een zal een regel willen afschaffen, de ander juist niet." De moties van SP en PvdA haal den het trouwens bij lange na niet. De raad stelde de nieuwe APV ongewijzigd vast. Wij willen niet per se minder regels, wel minder overbodige regels De scholengemeenschap organi seert jaarlijks een inspiratiedag voor haar docenten en medewer kers waarvan het thema wisse lend is. Dit jaar besloot de school om de medewerkers klusjes te la ten doen. „Dit jaar wilden we wat doen voor de samenleving waarin de CSW staat", vertelt Sylvia Fran- cke van de school. „Daarom heb ben we de handen uit de mou wen gestoken. Zelf heb ik samen met andere medewerkers en do centen appelflappen gemaakt met bewoners van groepswoningen aan de Clasinastraat in Arnemui- den. De bewoners waren erg dankbaar. Het personeel van het zorgcentrum waardeerde het zeer omdat zij weinig tijd hebben om deze extra dingen te regelen." Naast het maken van appelflap pen waren de medewerkers van de school onder meer bezig met het maken van tuinmeubelen en het knotten van bomen in Lewe- dorp. Asielzoekers in wijk naar school door Maurits Sep Willemien Treurniet, CU MIDDELBURG - Negen initiatieven in Middelburg maken kans op de PZC Publieksprijs voor het beste vrijwil- ligersinitiatief. De prijs wordt op 14 april uitgereikt. De komende da gen worden de kanshebbers be licht. Stemmen kan vanaf 2 maart. www.pzc.nl/langejanawards en www. Iangejanawards.welzijnmiddelburg.nl Andere smartphone én 50% korting op je abonnement? Kijk op de website! Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 04-03-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. Nokia Lumia Sony Xperia MZ Aqua twv €269. LG G3 s Samsung S4 mini twv €259. door Maurits Sep MIDDELBURG - Opmerkelijk vond GroenLinks-fractievoorzitter Luc Vandezande het gisteravond. Het was altijd iets voor de liberale par tijen zoals VVD en D66 om tegen de overdaad aan regels te strijden, maar tegenwoordig doen SP en PvdA net zo hard mee. „Het lijkt wel een virus." Jeroen van Dijen, SP door Remi Mesu MIDDELBURG - De docenten van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren hebben gisteren allerlei klusjes gedaan voor de samenle ving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30