Verzakte duintrap bij Dishoek vervangen Contract met Marine voor gebruik Buitenhaven Vlissingen bijna rond 0^ maaskant 44 Er is heel weinig ruimte om nog iets te veranderen. Stiekem had ik daar wel op gehoopt 28 WALCHEREN Maakt er meer vakantie van. Ruim dertienduizend mensen zetten hun handtekening tegen de nieuwe dienstrege ling van het openbaar vervoer. Die nieuwe trap moet eind maart gereed zijn. Dan opent het onder aan de duinen gelegen strandpa viljoen Vloed, de opvolger van De Zilvermeeuw, zijn deuren voor het komende toeristenseizoen. De gemeente trekt 90.760 euro uit voor de aanleg van de nieuwe trap, bij camping Dishoek. Hese Infra uit Ritthem zal de klus kla ren, voor dertigduizend euro min der dan de gemeente had begroot. De huidige betonnen trap is door weer en wind steeds verder in het duintalud gezakt. Het zandvrij houden van de treden wordt jaar lijks een steeds grotere klus. Dat kan niet meer handmatig gebeu ren, dat moet machinaal. Boven dien is het beton inmiddels van dusdanig slechte kwaliteit, dat vervanging de enige optie is. De nieuwe eigenaren van het strandpaviljoen, Mare Vernooij (38) en Erik Drijdijk (34), zijn blij met de nieuwe trap. Vernooij: „Ja, dat werd tijd. Wat er nu ligt, is echt op. Er komt een houten trap, maar dan twee keer zo breed als de standaard houten duintrap- pen. In de leuningen wordt ledver lichting verwerkt. De kosten daar van nemen wij voor onze reke ning. Halverwege de trap worden bankjes neergezet en bovenop het duin komt een uitkijkplateau. Daar heb je een prachtig zicht over strand en zee. We hopen dat het werk voor de 28ste klaar is. Mocht dat niet lukken, is ons toe gezegd dat er een noodvoorzie ning wordt aangelegd." De nieu we houten trap komt een meter boven het strandtalud. Het betreft overigens niet de duin trap waar vorige week dinsdag een 64-jarige Vlissingse noodlot tig ten val kwam. Het duo nam de Zilvermeeuw op 1 januari over en is nu druk doen de met een grootscheepse verbou wing. Vernooij: „Het interieur en de keuken worden vernieuwd. Er zijn openslaande deuren naar het terras aangebracht. Binnen komt een open haard. We willen het klassieke strandpaviljoen in een modern jasje steken." Beide heren runnen paviljoen Piet Hein tus sen Vlissingen en Dishoek en Ver nooij had eerder al Scheldezicht bij Westkapelle. De oude betonnen duintrap de Soecke bij Dishoek wordt vervangen door een nieuw, houten exemplaar reizen y tm «Sn s Sëv, i4f Berlijn Potsdam Adriatische Rivièra; Cesenatico De ontdekking van Apulië Sicilië, Sardinië en Corsica maaskantreizen.nl MIDDELBURG - Stijn van Kervinck uit Domburg en Claudia van Steenpaal uit Nieuw-Vossemeer overhandigden gistermiddag in het provinciehuis twee dikke sta pels aan verantwoordelijk gedepu teerde George van Heukelom. De papieren staan vol handtekenin gen tegen het nieuwe busnet. Van Kervinck, student van mbo- school Scalda, opende vorige maand de facebookpagina 'Zeg NEE tegen de nieuwe Zeeuwse Dienstregeling'. In eerste instan tie ging het hem om zijn eigen woonplaats Domburg. Daar rij den na 1 maart, als de nieuwe dienstregeling ingaat, 's avonds en op zondag geen bussen meer naartoe. Maar inmiddels zet Van Kervinck zich in voor het busver voer in heel Zeeland. Hij heeft, naast de handtekeningen, via Face- book duizenden steunbetuigin gen ontvangen uit de hele provin cie. Dat zou toch genoeg moeten zijn om iets aan de plannen te ver anderen, hoopte hij. „Hoeveel van deze mensen gaan zelf met de bus?", was de eerste vraag die de gedeputeerde stelde, toen hij de stapel in ontvangst nam. „Deze mensen maken er niet allemaal gebruik van, maar ze tekenen voor de leefbaarheid van hun dorp", reageerde Van Steenpaal. Van Heukelom benadrukte dat hij de zorgen van de Zeeuwen se rieus neemt. „Maar er moeten keu zes gemaakt worden om het open baar vervoer betaalbaar te hou den. We bieden zo veel mogelijk mobiliteitsgarantie, maar mensen moeten daar in sommige gevallen straks wel voor bellen en beta len." Van Kervinck en Van Steenpaal gingen na de overhandiging van de handtekeningen nog in ge sprek met de gedeputeerde. „Ik heb niet echt een bevredigend ge voel", zei de Domburgse student na afloop. „Ze gaan de plannen ge woon uitvoeren. Er is heel weinig ruimte om nog iets te veranderen. Stiekem had ik daar wel op ge hoopt." Van Kervinck kaartte in het ge sprek onder meer de haltetaxi's aan. Deze busjes rijden straks op aanvraag langs routes waar geen bus meer rijdt. Passagiers moeten er extra voor betalen en ze kun nen bovendien geen gebruik ma ken van de OV-chipkaart. „Nu reis ik gratis, maar straks moet ik voor zo'n busje gaan betalen. En dat terwijl studenten het al niet breed hebben", zegt Van Ker vinck. „Ik heb ook gevraagd hoe mensen zonder mobiele telefoon gebruik moeten maken van de hal tetaxi, als ze die vanaf locatie wil len bestellen. Volgens meneer Van Heukelom kunnen ze ruim van tevoren gebeld worden. Hij ziet geen probleem en denkt dat het allemaal goed komt." Van Kervinck is er helemaal niet gerust op. Hij denkt na over nog meer acties. Dat meldt het college van Vlissin gen in antwoord op vragen van de CDA-fractie. In de zoektocht naar een alternatieve plek in Vlis- singen-oost voor Scheepswerf Rei- merswaal uit Hansweert, die eerst gegadigde was voor het oude veerdienstterrein, wordt voortgang geboekt, meldt het col lege. De directie van de scheeps werf was maandag niet bereik baar om dat te bevestigen. Zee land Seaports onthoudt zich van commentaar over onderhanden contracten, zegt woordvoerder Maarten van As. De CDA-fractie wilde weten in hoeverre er vanuit de gemeente politieke druk is uit geoefend op Zeeland Seaports om het Buitenhaventerrein niet te gunnen aan Scheepswerf Reimers- waal maar aan de Marine, die pas later belangstelling toonde. Provincie en gemeente zijn zeer geporteerd van het idee dat de Ma rineschepen als de Karei Door man een vaste plaats in de Vlis singse haven wil geven met de Marinekazerne in de nabijheid en de toekomstige Marinierskazerne net over de zeedijk aan de Ooste lijke Bermweg. De sympathie voor de 150 extra banen die de scheepswerf voorstelde bij verhui zing werd gaande het haalbaar heidsonderzoek minder; vooral om de voorziene geluidsoverlast waartegen diverse bedrijven rond de Buitenhaven, waaronder Orio- nis, op voorhand protesteerden. Die overwegingen zijn overge bracht aan ZSP, van druk was geenszins sprake, bericht het col lege. door Annemarie Zevenbergen DISHOEK - Zand, verzakking en de generatie van het beton maken van duintrap De Soecke naar het Dishoekse strand een bijna onover komelijke hindernis. Reden voor de gemeente Veere om de trap, date rend uit de Tweede Wereldoorlog, eindelijk te vervangen voor een gloednieuw, houten exemplaar. anvr ('AdJ yA 5 dagen vanaf€199 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. stadstour en bezoek aan Potsdam. Verblijf in hotel op basis van half-pension. Vertrek: 12,26 april, 3,17 mei, 7,21 juni e.a. 10 dagen vanaf 499 10-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Florence, Venetië. San Marino, Ravenna Wellness! Verblijf in goed middenklasse hotel o.b.v. half-pension. Vertrek: 14 mei, 4,18 juni, 2,23 juli, 27 aug., 3,17 sept., 8 okt. 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobello, Lecce. Bari en Polignano a Mare! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 9,23 mei, 6 juni, 5,19 sept., 3 okt. 14 dagen vanaf 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Taormina, Costa Smeralda, Ajaccio. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half- pension. Vertrek: 5,26 april, 17,31 mei, 30 aug. e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Twee dikke stapels handtekeningen tegen busnet door Cornelleke Blok Stijn van Kervinck Stijn van Kervinck (links) overhandigt de handtekeningen, foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Het contract tussen Zeeland Seaports (ZSP) en het Ministerie van Defensie voor het gebruik door de Marine van het oude Dart-Line terrein in de Vlis singse Buitenhaven is in een afrondend stadium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 28