Raar Eerste dag op nieuwe stek TWee gewonden op Tractaatweg almanak Alonso r voorlopig nog in ziekenhuis Zwerfvuil 26 ZEEUWS-VLAANDEREN DINSDAG 24 februari 2015 25 Jan Vantoortelboom presenteert donderdag zijn derde roman Zoon (77) vindt 62 jaar na Watersnood graf van zijn moeder Magdalena Cornelia de Koster dankzij DNA-onderzoek. YERSEKE - „Dit is werkelijk schitte rend. Je schrikt eerst even en dan ben je blij." Vorige week kreeg Adriaan te horen dat zijn moeder gevonden is. Magdalena Cornelia de Koster ligt begraven op de be graafplaats van Yerseke. Ze stierf in de rampnacht op 41-jarige leef tijd. Ze is het eerste slachtoffer van de Ramp dat door DNA-on- derzoek onder onbekende slacht offers is geïdentificeerd. Jarenlang heeft haar zoon gezocht naar haar en zijn broer, maar nooit iets gevonden. „Dit is een hele opluchting. Je denkt er regel matig aan, en als het dan februari wordt bloeit het weer op." Een paar jaar eerder, ten tijde van de zestigjarige herdenking van de Watersnoodramp, kwam hij er achter dat zijn broer begraven ligt in Goes. „Ik trof een man die het voor mij uitgezocht heeft. Ik heb ook een foto gekregen van het graf in Goes." De nu 77-jarige Adriaan verloor als 15-jarige jongen zijn moeder en broer Elias (16) tijdens de Ramp. „We woonden in Kruinin- gen. In die bewuste nacht is om een uur of één het water geko men. Het rijtje huizen waar wij woonden stortte in en als enige - ik kon zeker beter zwemmen - ben ik meegevoerd met de stroom en bij een boerderij door het dakraam naar binnen gehaald. De andere dag ben ik naar mijn opa en oma in Yerseke gebracht. Daar ben ik een half jaar geweest. Daarna ben ik het land in ge gaan." Hij heeft de eerste jaren in wees huizen, in een pleeggezin en in een observatiehuis gewoond. Hij heeft op veel plekken in Neder land en Duitsland gewoond. Dat is waarschijnlijk de reden dat het zo lang duurde voordat hij hoorde dat zijn broer begraven ligt in Goes. „Ik ben een keer of 12,13 ver huisd. Ze konden mij nooit vin den. Ik moet nu, als het beter weer is, op pad naar Zeeland om wat te regelen. Naar Goes en Yer seke gaan om ter plaatse te kijken en misschien een grafsteen rege len voor mijn moeder." Hij is nog steeds erg overdonderd door het nieuws. „Ze is in Yerseke geboren en ze is daar begraven, de familie heeft er haast van moeten weten, maar dat laat ik maar. Ik heb zelf wel gedacht dat ze misschien in een weiland zou liggen, onderge- ploegd. Ik vind het geweldig dat ze een graf heeft." Hij is blij dat hij aan het DNA-on- derzoek heeft meegedaan. „Die mensen verdienen een heel grote pluim." De politie roept opnieuw naaste familieleden van vermis ten op om alsnog DNA af te staan. Tot nu heeft de helft van de familieleden van rampslachtoffers meegewerkt. NIEUWE BASISSCHOOL WESTDORPE - Bij een ongeval met drie auto's op de Tractaatweg bij Westdorpe zijn gisteren rond 18.00 uur twee mensen gewond geraakt. Hun toestand, de oorzaak van het ongeluk en hoeveel men sen erbij betrokken waren, is nog onduidelijk. Een auto belandde in een sloot, een midden op de weg en een derde in de berm. De Trac taatweg werd tussen de Oost- poortweg (N683) en Langeweg (N258) in twee richtingen afgeslo ten. Verkeer werd omgeleid, maar ook op die routes ontstonden op stoppingen. „Die roosters zorgen wel voor ver versing", zei de jongeman in het Le- deltheater in Oostburg enthousiast. De vrouw naast hem keek niet be grijpend. De jongeman legde het graag uit. Dat kon ook nog net voor de voorstelling na de pauze weer be gon. „Vroeger was het hier vaak om te smoren zo warm, maar nu zitten er roosters onder sommige stoelen en dat helpt. Onder uw stoel geloof ik ook." „Oh", zei de vrouw nu ook enthousiast en keek omlaag om te zien of de jongeman gelijk had. Hij wilde het haar graag tonen, boog zijn hoofd tussen haar iets gespreide knieën en zocht het rooster. Blozend kwam hij weer overeind. „Dit moet een raar gezicht zijn", besefte hij. In heel Zeeland zal de komende maanden intensiever gecontroleerd worden op het dumpen van afval. DNA-matcn Rampdode Eerste door Melita Lanting BRESKENS - De bel deed het nog niet en de 'noodtoeter' was een beetje schor, maar uiteindelijk stonden alle leer lingen gisteren toch keurig in de rij om hun splinternieu we openbare basisschool in Breskens in te gaan. Willy (9) uit groep vijf vond de school 'cool'. „Haast alles is nieuw, er staan nog een paar dingen uit de oude school." Geen negatieve opmerkingen van de kinderen, alleen een paar moeders en oma's stipten wat 'kleine problemen' aan. „Het hek van het terrein 'kiss en ride' was op slot en overal was er opstopping in de straten rondom de school. Trouwens de afleverroute loopt over het schoolplein waar de kinderen spelen!foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25