Ad de Bel vindt graf moeder na 62 jaar Syriegangers zijn lastig te stoppen 8 4^^ Fietser komt om bij ongeluk Hengstdijk Scheele gooit gitaar op podium Haags geneuzel Koninklijke familie poseert in de sneeuw 6 en 7 DINSDAG 24 februari 2015 RESULTAAT DNA-ONDERZOEK WATERSNOODRAMP HENGSTDIJK - Een fietser is gister middag om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto op de kruising Hengstdijk- sestraat-Plattedijk. Het ongeval, een paar honderd meter buiten de bebouwde kom van Hengstdijk, gebeurde even voor vier uur. De hulpdiensten waren snel ter plaatse, maar konden de fietser niet meer helpen. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. De identiteit van de fietser wordt pas vrijgegeven na dat de nabestaanden zijn inge licht. Ook zou een onbekend aantal jiha disten via Turkije zijn terugge reisd naar het Westen. Bulgarije wil de prikkeldraadversperringen langs de 280 kilometer lange grens met Turkije uitbreiden. Harken en Bulgaren beschuldigen elkaar van laksheid langs de grens nu de EU aandringt op strengere controles. Turkije heeft tot nu toe 1400 mogelijke jihadisten die naar Syrië wilden reizen, het land uitgezet, meldde een woordvoer der van de Turkse regering. Duizenden mensen uit zo'n tach tig landen hebben zich op deze manier al aangesloten bij IS en an dere terreurorganisaties in Syrië en Irak. Onder hen ten minste 3400 West-Europeanen. Turkije wil dat westerse inlichtin gendiensten meer informatie over Syriëgangers geven, zodat er meer opgepakt worden voor ze de Turks-Syrische grens bereiken. Turkije werkt al samen met inlich tingendiensten. Zo helpt het land mee met het opsporen van de drie Londense schoolmeisjes Kadi- za (16), Ameria (15) en Shamima (15) die vorige week naar Syrië zouden zijn vertrokken. Ze vlo gen naar Istanbul. De vrees be staat dat deze - volgens de Britse media - 'IS-bruiden' al in het kali faat zijn. Een van de meisjes zou op haar twitteraccount 70 jihadis ten hebben gevolgd. Volgens haar familie werd ze 'gehersenspoeld in haar eigen slaapkamer'. Familie leden hebben de meisjes ge smeekt naar huis te komen. TERNEUZEN - Zanger Dirk Scheele verloor zaterdag tijdens een kin dershow in het Scheldetheater in Terneuzen zijn zelfbeheersing toen zijn geluidsman 'weer een fout maakte'. Hij was woedend, schold en smeet zijn gitaar op het podium. In de zaal zaten peuters en hun ouders. De zanger maakte zijn excuses en vervolgde de show. Voor het publiek was de lol er echter af. De familie Gorsse uit Goes zat in de zaal: „Mijn dochter heeft het niet over zijn liedjes, maar over Dirk die boos is." „Dirk treedt vijftien jaar op. Dit is niet eerder gebeurd en het had ook niet mogen gebeuren. Dirk is er helemaal kapot van", zegt Bo Ja cobs van Scheele Producties. Theaterdirecteur Frans Lievens: „Dirk is een pareltje in de po diumkunst. Een zachtaardig mens, maar niks menselijks is hem vreemd. Op het podium mag het schuren. Maar er zijn grenzen. Er is gevloekt in het bij zijn van kinderen. Dat is erg." Glashandel MELIESTE Al 76 jaar staan we voor u klaar! Al SA 7 v - 257e jaargang nr. 46 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Sterk wisselend Minister Koenders van Buitenlandse Zaken opereert behoedzaam. Toch is er haast, anders gaat hij de boeken in als een minister die slechts op de winkel paste. 10 en 11 EINDELIJK! Meer nieuws zie: www.pzc.nl ANKARA - Ondanks strengere bewa king langs de Turks-Syrische grens zijn er de afgelopen maand honder den West-Europese jihadisten via Bulgarije en Turkije naar het kali faat van de Islamitische Staat (IS) gereisd. Dat is een schatting van de Bulgaarse minister van Binnenland se Zaken Veselin Vuchkov. Anno 1939 www.meliesteglas.nl DESTELLING Reageer op pzc.nl Provincie heeft reorganisatie goed geregeld UW MENING 477 reacties Ik wil geen slimme energiemeter ma - vr EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1