Kleurige stoet sluit met mooi weer carnaval af Vervroegde uittreding kost provincie miljoenen ZEEUWS-VLAANDEREN 21 OSSENISSE - De Snotkokers had den hun wagen zaterdagmiddag nog met man en macht opge knapt, nadat een onverlaat (of een groepje vandalen) enkele stroken schuimbekleding van hun onbe heerde wagen had afgetrokken. Het leverde de jongeren uit Kloos- terzande nog een zesde plaats op tijdens de optocht in Ossenisse, op de zondag na carnaval traditio neel de afsluiter van het Oost-Zeeuws-Vlaamse carnaval. Volgens een minstens even fijne traditie was het zondag mooi weer tijdens de laatste optocht. Langs de route van Zeedorp naar 'het centrum' van Ossenisse ston den honderden mensen, die geno ten van de kleurige grote wagens en de vele prachtig aangeklede groepen en 'eenzame lopers' die door de polder trokken. Prinses Margaretha en haar vrou welijke Raad van Elf genoten ook. Van de deelnemers aan de op tocht natuurlijk. Maar meer nog, gaf de topvrouw van d'Ossekop- pen toe, van de 'gemoedelijke sfeer die altijd op de dag van de optocht in het dorp hangt'. Als prinses, ze hoopt volgend jaar voor de 22ste keer de scepter te zwaaien, is Margaretha ook voor zitter van de jury. En hoewel die bewondering had voor de ware spirit van de Snotkokers vond ze de wagens van enkele andere groe pen nóg mooier. De eerste prijs was voor de kap pers van de Boelies ('We zijn er al elf jaar geknipt voor'). De tweede prijs van de dertien deelnemende grote wagens ging naar de brandweerwagen en spuit gasten van de Mutsen en de derde prijs werd weggekaapt door de on derwaterwereld van de Knossel- jèrs. Eerste bij de individuele deelne mers was 'Dit jaar ga ik in de kof fer'. Eerste bij de duo's: 'Op zijn Hollands'. Eerste bij de groepen groter dan zes deelnemers: De Plakkers met 'Al elf jaar op rij dra gen wij ons steentje bij'. Na de optocht droop het publiek af, maar bleef het nog lang onrus tig in het dorpshuis, vol met fees tende carnavalsvierders. De boete is opgelegd in verband met de regeling die vanaf 4 april 2012 een vervroegde uitreding van 160 ambtenaren mogelijk maakte. De provincie bezuinigt zo bijna zes ton per jaar aan salariskosten, was de achterliggende gedachte. Maar het kabinet wil juist dat mensen langer doorwerken. Rege lingen die bevorderen dat werkne mers eerder met pensioen gaan, zijn in strijd met dat beleid. Ter ontmoediging is de strafheffing Regeling Vervroegd Uittreden in gevoerd. Hoewel de rechtbank van mening is dat dit in het Zeeuwse geval uit pakt tot een 'draconische heffing', ziet de voorzitter zich genood zaakt het arrest van de Hoge Raad in een vergelijkbare zaak uit 2012 te volgen. „Het betreft immers een regeling die voorziet in uitke ringen tot het moment van het be reiken van de AO W-leeftijd, waar van enkel werknemers van 57 jaar of ouder gebruik kunnen maken." Dat de provincie dit middel aan grijpt om haar huishoudboekje op orde te brengen, is naar het oordeel van de rechtbank geen re den om van de landelijke regels af te wijken. „Van belang is, zoals de inspecteur van de Belastingdienst stelt, de uitwerking van de rege ling." Volgens de fiscus heeft Zee land een schijnconstructie ge bouwd met de zogeheten NAR 57-plus. De provincie huldigt het stand punt dat de inpecteur doorschiet in de toepassing van de onderhavi ge wetgeving. De Belastingdienst verwisselt middel en doel (bezui nigen), zo voerden advocaten aan op de zitting van 8 januari. Drasti sche bezuinigingen waren onver mijdelijk, gezien de lagere uitke ringen van het Rijk in het provin ciefonds. Maar op grond van een sociaal sta tuut dat in 2007 werd gesloten met de vakbonden en de onderne mingsraad, was het niet mogelijk bij de reorganisatie het zogenoem de afspiegelingsbeginsel te hante ren. Daarbij worden werknemers in vijf leeftijdsgroepen ingedeeld. Binnen elke groep moet eerst de werknemer worden ontslagen met het kortste dienstverband. De rechtbank heeft het beroep on gegrond verklaard. Gedeputeerde Staten bekijken of het nog zin heeft in hoger beroep te gaan te gen de uitspraak. B en W op bezoek in nieuw centrum Burgemeester en wethou ders van Sluis komen mor gen op kernbezoek in het nieuwe multifunctionele centrum. Inwoners van Bres- kens en andere belangstel lenden zijn vanaf 20.00 uur welkom om van gedachten te wisselen over op gang zijnde en gewenste ontwik kelingen in het dorp. Piet Brakman treedt op in de Statie Piet Brakman komt zondag met de voorstelling 'Er is zo veel nog niet verteld' naar de Statie. Vanaf 15.00 uur zingt de Bressiaander beken de en minder bekende lied jes, verbonden door verbale bruggetjes. De liedjes, van mild nostalgisch tot scherp actueel, zijn veelal zeer her kenbaar. Toegang tien euro. Carnavalsmuseum Kloorianen dicht Het carnavalsmuseum van de Kloorianen, dat vanaf 11-11-2014 open was, is zater dagmiddag gesloten. Het museum was ingericht met foto's, krantenknipsels, attri buten en parafernalia uit de 55-jarige roemrijke historie van de Kloorianen. Er zijn naar, grove, schatting zo'n duizend bezoekers geweest. Vertelmiddag over opgravingen Markt Heemkundige Rinus Wil- lemsen vertelt donderdag onder meer over opgravin gen op de Markt en de situa tie in de polders rond Bier vliet tijdens de eerste helft van de negentiende eeuw. Willemsen doet zijn verhaal vanaf 14.00 uur in Het Tref punt. Entree vier euro, inclu sief consumptie. Recron-vrouw Joke de Witte overleden Recron-voorvrouw Joke de Witte (64) is overleden. Met haar heengaan verliest Zee land iemand die zich jaren lang met hart en ziel inzet ten voor de toeristische sec tor. De voormalig eigenares se van camping Dishoek zet te zich als Walcherse in om de provincie Zeeland als één totaalproduct te promoten. Glasbak verplaatst naar Dorpsstraat De glascontainer is ver plaatst van de Markt naar de Dorpsstraat. De glasbak stond jaren in het centrum van het dorp. Die plek, vlak bij het monument, was veel dorpelingen een doorn in het oog. De gemeente en de dorpsraad hebben een pas sender plek gevonden, bij de entree tot het dorp. [léHST MAANDAG 23 FEBRUARI 2015 De Snotkokers hadden hun deels vernielde wagen zaterdag provisorisch gemaakt om mee te kunnen doen in Ossenisse. foto's Ronald den Dekker door Marcel Modde MIDDELBURG - De rechtbank in Bre da heeft het beroep van de provin cie Zeeland tegen een strafheffing van de fiscus afgewezen. Het gaat om een bedrag van ruim zestien miljoen euro, te betalen binnen een tijdsbestek van acht jaar. Strafheffing fiscus van ruim 16 miljoen euro voor ver- trekregeling 160 ambtena ren moet worden betaald. BRESKENS SAS VAN GENT KLOOSTERZANDE BIERVLIET VLISSINGEN RETRANCHEMENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70