Bevelanders profiteert van misstap Jong Ambon Rillandia raakt de koppositie kwijt aan ZBVH 44 SPORT VOLLEYBAL Schouwse volleyballers kunnen de titel in de derde divisie uit hun hoofd zetten. Ze verliezen met 3-2 bij Fusion. Waarde-Jong Ambon 2-2: „Het voelt als een overwinning. We speelden goed gedisciplineerd en compact", sprak een blije Dennis Neels. De trainer van Waarde zag dat Miro Monteiro zijn team na een scrimmage op 1-0 zette. Op fraaie wijze tekende Björn Lange- veld nog voor rust de gelijkmaker aan. Uit een counter zorgde de rappe Monteiro voor de 2-1. Aan voerder Yanick Taniwel bezorgde twintig minuten voor tijd de Mid delburgse leider alsnog een punt. Wolfaartsdijk-Bevelanders 1-5: Na drie minuten stond het al 0-2. Een furieus gestart Bevelanders le verde een ware kanonnade af op het doel van de thuisploeg en We sley Haze opende de score. Na een verkeerde breedtepass maak te Ramon Remijnse er 0-2 van. Na de pauze bouwde Bevelanders de score uit, met treffers van ach tereenvolgens Jim Strating, Ferdy van der Moere en Michel Verburg. Uit een strafschop redde Tom Kloet namens Wolfaartsdijk de eer. Daarna miste Theye van Halst namens Bevelanders nog een penalty. Hoedekenskerke-Apollo'69 0-0: De Bevelandse burenruzie lever de beide ploegen slechts een punt op. In een gelijkopgaande wed strijd waren de kansen op de vin gers van één hand te tellen. Hoe- dekenskerke kreeg voor rust via Emiel Almekinders welgeteld een uitgespeelde kans, maar de spor tief verlopen wedstrijd eindigde zoals hij begon. Colijnsplaatse Boys-Heinkens- zand 1-1: Gezien het wedstrijd beeld een terechte uitslag. Na zo'n twintig minuten hielp Gra ham Holmes Colijnsplaatse Boys van afstand aan de openingstref fer. Op slag van rust tekende Rut- ger van Leeuwen voor de gelijk maker. Na rust kabbelde het duel voort en was er maar weinig doel- gevaar voor beide goals te aan schouwen. De wedstrijd ging dan ook als een nachtkaarsje uit. Volharding/SVD-Lewedorpse Boys 2-2: De bezoekers sloegen de aanval op de achtste plaats op de ranglijst af, maar toch overheerste vooral bij Volharding/SVD de te vredenheid. Jasper Verdonk zorg de voor de 0-1, maar op slag van rust tekende Jeroen Boer voor de gelijkmaker. Hendrik Bosselaar kopte de thuisploeg naar de 2-1, maar via Verdonk kwamen de be zoekers onder toeziend oog van de prima leidende scheidsrechter Struijk aan de 2-2. Halsteren-Rillandia 1-1: De Ril- landers begonnen als koploper aan de wedstrijd, maar door het gelijkspel en de overwinning van concurrent ZBVH (4-0 tegen DVO'60) zakt de ploeg naar de tweede plaats. De equipe van trai ner Bram Kot kwam nog wel op voorsprong. Clubtopscorer Robin van Bavel stuitte nog op de doel man, maar die kon de bal niet goed verwerken. Het leer kwam in de voeten van de opgekomen rechtsback Wessel in de Weij te recht en hij faalde niet: 1-0 voor Rillandia. Nog voor rust kwam Halsteren op gelijke hoogte uit een penalty. In de tweede helft werd er niet meer gescoord. Alliance-SPS 2-0: „Een punt was wel verdiend geweest", vond SPS-trainer Arno Anthonisse na afloop van de wedstrijd. Hij zag VLISSINGEN - De volleyballers van Forza Schouwen-Duiveland incas seerden bij Fusion een tweede ne derlaag op rij en kunnen hun titel- aspiraties uit het hoofd zetten. De vijftigplussers van Mytilus deden het aanmerkelijk beter en maak ten een eind aan een serie van zes nederlagen. De Goese routiniers bogen tegen Voko een 2-1-achter- stand om in winst met 3-2. Mannen. Fusion-Forza 3-2 (25-18, 25-14, 14-25, 19-25, 15-10): De Schouwse mannen begonnen met een verkeerde instelling en kregen daarvoor de rekening gepresen teerd. Forza maakte in de eerste twee sets veel fouten, zag de frus tratie in eigen gelederen toene men en moest vanaf de derde set aan de bak om de schade te her stellen. Dat lukte gedeeltelijk door twee opeenvolgende setzeges. Toen het erop aankwam, grossier de Forza weer in fouten. dat zijn ploeg in de eerste helft goed voetbalde, maar het doel niet kon vinden. De grootste kans voor SPS was voor Martin Quist, maar hij kon de keeper niet passe ren. Alliance kwam voor rust wel een keer tot scoren. In de tweede helft breidde de Roosendaalse club de voorsprong met één doel punt uit en SPS kon niet meer sco ren, waardoor het 2-0 werd voor de thuisploeg. „Zij hadden meer ervaring en waren effectiever, dat maakte vandaag het verschil", al dus Anthonisse. Stavenisse-Rimboe 1-3: In het duel vielen vier doelpunten, waar van er drie werden gemaakt in extra speeltijd. Rimboe, de num mer drie op de ranglijst, kwam na 42 minuten aan de leiding door een fout in de defensie van de thuisploeg. Deze voorsprong breidde de ploeg in de eerste mi nuut van de blessuretijd uit naar 2-0. En ook Stavenisse trof in de extra speeltijd voor de pauze het doel. Een minuut na de tweede Rimboe-treffer was het Daan Ponsteen die de bal met het hoofd achter de keeper werkte. In de tweede helft kwamen beide ploegen aanvankelijk niet tot sco ren, maar in de eerste minuut van de blessuretijd werd het toch nog 3-1 in het voordeel van Rimboe. Mytilus-Voko 3-2 (21-25, 25-20, 19-25, 25-21,15-11): Een aantrekke lijk duel met veel strijd van beide kanten. Mytilus serveerde scherp en ontregelde daarmee de Ooster- houtse aanval. De Goese routi niers toonden veerkracht en trok ken na verlies in de derde set goed spelend de stand weer in even wicht. Conditioneel sterk won My tilus ook de laatste set. Het werd 15-11. WS'92-Dunamis 0-4 (19-25, 18-25,18-25,17-25): Een dure neder laag voor de Vlissingse mannen te gen een ploeg die vooraf eveneens in het rechter rijtje stond. Hoewel door de rentree van de sterk spe lende Dennis Buse bepaalde auto matismen terug waren, kon de thuisploeg in aanvallend opzicht te weinig potten breken. Het resul teerde in een nieuwe nederlaag voor WS'92, dat 1 november voor het laatst won. AVC'87-Zuvo 2 4-0 (25-19, 25-13, 25-13, 25-21): Zuvo had vooraf van wege personele problemen afge beld, maar liet te elfder ure weten toch te komen. Met een vertim merde ploeg waren de Brabanders volstrekt kansloos. AVC'87 speel de sterk, bracht de bezoekers ser verend in verlegenheid en mocht zich in aanvallend opzicht met veel variaties uitleven. Voorwaarts-BOK 4-0 (25-13, 25-19, 25-13, 25-19): Een spel van kat en muis. Bij BOK haakte de ze vende man bij het inslaan ziek af, maar dat werd door de ploeg uit Kapelle niet als excuus aange voerd. Voorwaarts serveerde goed en ontnam BOK daarmee het ini tiatief. Het eenrichtingsverkeer leidde tot vier setzeges op rij voor Voorwaarts. Vrouwen. Volley Zuid-Forza 1-3 (26-24,20-25,24-26,14-25): Marije Munter vierde haar rentree met de derde zege op rij voor de Schouwse vrouwen, die in de eer ste set onder de servicedruk van de thuisploeg bezweken. Hard werkend slaagde Forza er daarna in het tij te keren. Na winst in de tweede set haalde Forza in het der de bedrijf een 7-2-achterstand op en werd met een goede invalbeurt van Liselotte Groeneveld een set- punt voor Volley Zuid wegge werkt. Die mentale tik kwam de thuisploeg niet te boven. WS'92-Sarto 0-4 (12-25, 15-25, 15-25, 9-25): De Vlissingse vrou wen waren ondanks dat ervaren rot Angelique Schalkwijk weer eens was opgeroepen kansloos. Sarto bestookte WS'92 met een lastige service en nam daarmee het initiatief. Aan het net waren de bezoekers niet te stuiten. Slechts in de derde set gloorde er heel even hoop voor de thuisploeg. De koploper haalde de opgelopen achterstand in één servicebeurt op en kwam niet meer in de pro blemen. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Waarde boekte in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal een meer dan verdienste lijk resultaat tegen koploper Jong Ambon. Op eigen veld pakte de ploeg van trainer Dennis Neels met de 2-2 het eerste gelijkspel van het seizoen. Eerste achtervolger Bevel anders profiteerde van het punten verlies van Jong Ambon en liep door een 5-1-zege bij Wolfaarts- dijk twee punten in. door Daniel Vervelde VLISSINGEN - Er was weinig succes voor de Zeeuwse ploegen in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. SPS ging bij Alliance met 2-0 onderuit, terwijl Stavenisse in eigen huis met 3-1 van Rimboe ver loor. Rillandia verspeelde in Halste ren de koppositie door met 1-1 ge lijk te spelen. De derby tussen SKNWK en WIK'57 werd afgelast. Onnodig verlies voor laks Forza door Peter van Kouteren 51 De volleybalvrouwen van WS'92 ma ken slechts 51 punten tegen koploper Sarto. De Vlissingers, met oudgedien de Angelique Schalkwijk in de gelede ren, verliezen met 4-0. 4 De Zeeuwse volleybalderby in de eer ste klasse tussen Voorwaarts (Axel) en BOK (Kapelle) wordt met grote overmacht door de Zeeuws-Vlamin gen gewonnen. In Axel wordt het 4-0. DZK-speler Pedro Mol rukt op naar het doel van Nyade. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63