Troosteloosheid sust Schouwse doelpunten brengen Vlissingen slaat slag Goes treetje hoger op ranglijst met vastleggen spelers SPORT 41 inzet spelend Zeeland Sport aan, maar meer dan de 2-3 van Peter van Antwerpen in de 67e minuut leverde dit niet op. Aardenburg-Biervliet 1-2: Lange tijd leek dit treffen tussen de nummers tien en vier van de ranglijst op een doelpuntloos ge lijkspel uit te draaien, maar in de slotfase ging het hard. Nadat Toon van Parijs in de 72e minuut de score had geopend (1-0), maak te Geoffrey de Haan enkele minu ten later alweer gelijk: 1-1. Ver in blessuretijd stelde Stefan Janse, door ploeggenoten aangeduid als 'supersub', de tiende seizoenzege van de rood-witten veilig: 1-2. De zondagtak van de club uit Rijs wijk hangt er maar een beetje bij. Vorig seizoen kwam de ploeg nog uit in de topklasse, dit seizoen bungelt het team na de degradatie van een jaargang eerder onderaan de ranglijst in de hoofdklasse, met een puntentotaal van -1, over gehouden aan een gestaakt duel in oktober. Het bestuur van Haaglandia heeft besloten om zich volledig te con centreren op het zaterdagvoetbal. Het vlaggenschip komt momen teel uit in de eerste klasse B, maar moet zo snel mogelijk de stap ma ken naar de hoofdklasse. In het be gin van het seizoen werd de zon dagtak daarom gesteund door de stichting Soccerproof, die een ei gen organisatie binnen de vereni ging neer zou zetten en kans zag spelers te stallen die zich in de kij ker wilden spelen bij een andere amateur- of profclub. „Ze zouden alles regelen: van de wasvrouw tot de materiaalman", vertelt Eugène Hercules, het ma- nusje-van-alles rondom wedstrij den van de zondagploeg van Haag landia. „Maar omdat Soccerproof zich uiteindelijk terugtrok en het bestuur haar handen er al vanaf had getrokken, moet de trainer nu dus zelf de was doen." Er is op zondag verder geen mate riaalman, er zijn geen afgevaardig de bestuursleden, er is geen om roeper en er zijn amper toeschou wers. Na de wervelende start van Vlissingen, dat al gauw op voor sprong komt via Josimar Pattina- ma en daarna een paar opgelegde kansen op meer laat liggen, kun je dan ook ieder woordje horen dat Amine Quedach uitspreekt na dat hij de thuisploeg langszij brengt uit een vrije trap. „Ik zei het toch: ik moet hem nemen", mompelt hij egocentrisch. Enkel bij de 2-1 van Robert Jas, die kort na rust van dichtbij vrij binnen schiet, lijkt er iets van vreugde of saamhorigheid te ontwaren. Maar als nummer drie Vlissingen, in slaap gesust door de trooste loosheid en melancholische stem ming op sportpark Prinses Irene, wakker schrikt en er twintig mi nuten voor tijd binnen vijf minu ten routineus 2-4 van maakt via Hoessein Bouzambou en Pattina- ma (twee keer), is er weer die be rusting bij de hekkensluiter, als een patiënt zonder uitzicht op herstel. „Ach, nog zes wedstrijden en dan zit het erop", zegt Hercu les, zichzelf geruststellend. De tra ditionele Facebook-foto die de vrouw van trainer Ruud Pen- nings van het scorebord maakt na negentig minuten valt uiteinde lijk tegen. Er was ook niemand om het scorebord te bedienen... KARAKTERISTIEK Voetballend kon het volgens Jan Poortvliet beter, maar toch keek de oefenmeester tevreden terug na de 3-0-zege op Velo. „Het tem perament zat er weer in en we hebben in de eerste helft niets weggegeven. Als we beter met de ruimtes waren omgegaan, zat er wellicht meer in." Na vijf minuten opende Jeremy Hubregtse de score. De vleugel aanvaller dook in het gat achter de verdediging, omspeelde de doelman en rondde koelbloedig af. Velo had de intentie om te voetballen, maar dat resulteerde niet in kansen. Ook Goes kwam na de openingstreffer nauwelijks voor het vijandelijke doel, maar wist de score toch te verdubbelen na dik een half uur. Leen IJzelen- berg kopte net zoals vorige week tegen HMSH (5-2-zege) raak. In de tweede helft liep het voet ballend wat minder bij de thuis ploeg. „Het was geforceerd", vond Poortvliet. „Die gasten zijn er mee bezig. Ze wilden misschien te graag. Daardoor werd het onrus- Als we beter met de ruimtes hadden omgegaan, zat er meer in tig en moet je nog oppassen dat je niet een goal tegen krijgt. Echt on nodige fouten hebben we niet ge maakt en we hebben de nul ge houden. Dat was goed om te zien." Gert Jan Tierie maakte ze ven minuten voor tijd het Schouwse doelpuntentrio com pleet door 3-0 binnen te koppen. Komende zondag wacht Olympia, dat verrassend uit bij Boshuizen won. Door verlies van Poortugaal (1-2 tegen IFC) staat Goes derde op de ranglijst met nog altijd zes punten achterstand op koploper RKAW. „We moeten van Olym pia winnen", wond Poortvliet er geen doekjes om. „De concurren tie speelt tegen elkaar, dus we kunnen weer goede zaken doen. De week erop tegen IFC begint het écht. Vanaf dat moment gaan we ons meten met de bovenste ploegen." Zo hebben eerste doelman en aan voerder Joan van Belzen, verdedi gers Daniël Jansen, Milton Roem eratoe en Joost de Kubber toege zegd te blijven. Ook de middenvel ders Etienne Mallie, Salim Ben Sellam, Thomas Ragut, Saïd Bou zambou en de aanvallers Geraldi Geerman, Hoessein Bouzambou, Abdoe Abdenbi en Josimar Patti nama plakken er nog een jaartje bij de zondagclub aan vast. Daarmee staat de basis voor de se lectie van Jurriaan van Poelje, die komend seizoen als hoofdcoach op het sportpark aan de Irislaan werkzaam zal zijn. De uit Middel burg afkomstige trainer is de op volger van Ruud Pennings, die in het seizoen 2015/2016 voor de tweede keer in zijn loopbaan als coach aan de slag gaat bij de Zeeuws-Vlaamse topklasser Hoek. De sponsorstichting van Vlissin gen, waaronder het eerste elftal van de zondagtak valt, hoopt ko mende week de gesprekken met de overige spelers uit de huidige selectie voort te zetten. De Walcherse hoofdklasser legt in één klap twaalf spelers vast voor het seizoen 2015/2016. \'°n WÓlff MAANDAG 23 FEBRUARI 2015 koers in titelrace vangen m siaap door Mitchell Minnaard RIJSWIJK - Het is muisstil op het sportpark van Haaglandia na de wedstrijd tegen Vlissingen. De Wal- cherse hoofdklasser gaat er welis waar met een verdiende doch zwaarbevochten 4-2-zege vandoor, maar de meegereisde bestuursle den verbazen zich voor de zoveel ste keer deze middag over gast heer Eugène Hercules, die naast zijn functie als wedstrijdcoördina tor ook onder meer de koffie zet, het arbitrale trio begeleidt en de gasten aan de praat houdt. Haaglandia - Vlissingen 2-4 (1-1). 3. Josimar Pattinama 0-1,31. Ami ne Quedach 1-1, 51. Robert Jas 2-1, 70. Hoessein Bouzambou 2-2, 72. Josimar Pattinama 2-3, 74. Josi mar Pattinama 2-4. Scheidsrech ter: D.H. de Vries (Amstelhoek). Rode kaart: 53. Mario Koswal (Haaglandia). Gele kaart: Lovette Felicia (Haaglandia). Daniël Jansen, Etienne Mallie (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 32. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Ferry Alfons (46. Joost de Kubber), Milton Roemeratoe, Roy- cel James; Raymond Wolff (65. Hoessein Bouzambou), Thomas Ra- gut, Etienne Mallie, Salim Ben Sel- lam (57. Geraldi Geerman); Abdoe Abdenbi, Josimar Pattinama. door Len Wolters GOES - Goes deed gisteren goede zaken in de strijd om de bovenste plaatsen in de eerste klasse. De ploeg van trainer Jan Poortvliet won thuis met 3-0 van Velo en zag twee concurrenten punten verspe len. „Het temperament was er weer." Jan Poortvliet door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Vlissingen heeft twaalf spelers vastgelegd voor het komende seizoen. De Walcherse hoofdklasser heeft daarmee over eenstemming bereikt met het over grote deel van de negentienkoppi- ge selectie. i Terwijl een speler van Oostburg over de grond rolt, zoekt een ploeggenoot de aanval tegen Zeeland Sport. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 62