Zuurgooier maakt bedreiging waar 'Joeri probeerde te helpen' Singlereizen IN HET NIEUWS 5 159 384 499 631 839 1099 1259 1469 Singlereizen Kras.nl/singlereizen of 0900-9697 70cPg Guled was echtgenoot of in ieder geval vaste partner van Dahir, en beiden waren afkomstig uit Ne derland, aldus NISA. Het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Den Haag wil dat laatste niet be vestigen. Bekend is dat de Nederlandse AIVD zich al langer zorgen maakt over de radicalisering van jonge Somaliërs die hier een verblijfsver gunning hebben gekregen. Ze zou den vatbaar zijn voor de ideologie van de Somalische terreurgroep al-Shabaab. Sinds de oprichting in 2006 heeft de aan al-Qaeda geli eerde terreurgroep aanvallen uit gevoerd op de Somalische rege ring en internationale interventie macht AMISOM in Somalië. Maar ook in buurland Kenia worden aanslagen gepleegd. Het bloedbad in winkelcentrum Westgate in de hoofdstad Nairobi in september 2013 trok dagenlang internatio naal de aandacht. ANTWERPEN - De Belgische justitie maakt jacht op een man die al sinds december dreigt klanten van supermarktketen Delhaize zout zuur in het gezicht te zullen gooien en die afgelopen vrijdag zijn eerste slachtoffer heeft gemaakt. De 52-jarige Marina Tijssen uit Zoerle-Parwijs nabij Antwerpen werd aangevallen toen ze bij de in gang van een Antwerps filiaal van Delhaize aan het schoonmaken was. Haar belager vluchtte direct. De verminkte vrouw is inmiddels buiten levensgevaar. Delhaize heeft de beveiliging opgevoerd. „Wie doet nu zoiets?", vraagt haar echtgenoot Frank van der Putten zich radeloos af. „Om Marina zo te zien liggen, het is verschrikke lijk. Het zoutzuur heeft haar ge zicht en haar armen geraakt. Haar linkeroog is beschadigd." De voor het echtpaar volslagen on bekende aanvaller is volgens de politie een blanke man van 40 tot 50 jaar oud. Justitie heeft een op sporingsbericht verspreid, met beelden waarop de vermoedelijke dader te zien is. De man wordt al gezocht sinds zo wel Delhaize als het Belgische persbureau Belga in het Engels ge schreven dreigmails ontvingen waarin hij geld eist van de keten. Beide bedrijven stapten naar de politie. Op 8 december waarschuwde de afperser ervoor hem niet te nege ren. „Kunt u zich de sociale en fi nanciële kosten indenken als vijf mensen zwavelzuur in hun ge zicht krijgen?", schrijft hij. Tien dagen later kondigde hij per mail 'drie doelen in Charleroi, een vrouw en twee kinderen,' aan. Tijssen, moeder van twee kinde ren, is zijn eerste, voor zover be kend willekeurige slachtoffer. De afperser wordt al gezocht sinds Delhaize dreigmails ontving waarin hij geld eist van de keten OOST-SOUBURG - Voor Rotterdam se Sara is Joeri van de Ven uit Oost-Souburg een held. „Ik lag op de grond terwijl de Italiaanse mo biele eenheid op de Feyenoord- supporters afstormde. Joeri wilde voorkomen dat ik met de lange lat zou worden geslagen." De schermutselingen tussen de supporters en de politie vonden donderdag plaats bij de Spaanse Trappen in het centrum van Ro me. Van daaruit wilden de Feye- noord-fans naar het stadion lopen voor de wedstrijd AS Roma-Feye- noord. „De politie wilde echter verhinderen dat ze naar het sta dion zouden lopen. Ze moesten met bussen worden vervoerd. Toen een groep van vijfhonderd man toch op pad wilde gaan, sloeg de vlam in de pan." Een aantal hooligans zocht de con frontatie en richtte vernielingen aan. Plots zag Sara, die 'er met een groep vrienden was om een gezel lig uitje te beleven', dat ze zich in het hart van het strijdtoneel be vond. „De politie begon het plein schoon te vegen. Het ging alle maal heel snel. Politiemensen kwamen met de wapenstok op ons af. Ze probeerden de Feye- noord-aanhang een nauw straatje in te jagen. We raakten in de ver drukking, we konden geen kant op. Ik kreeg er van langs en viel op de grond. Ik probeerde op te staan, maar dat ging niet. Toen Joeri me probeerde te bevrijden, pakten ze hem op." Sara, die een bult, blauwe plek ken en een dikke hand aan de strubbelingen overhield, mocht gaan. „Ik vond het vervelend dat Joeri werd aangehouden, terwijl hij niks had misdaan. Hij probeer de me alleen te beschermen. Ik ken hem, het is een rustige jon gen. Als ik nog moet getuigen om hem vrij te pleiten, spring ik zo op het vliegtuig naar Rome." Dat is niet meer nodig. Joeri werd gisteren (zonder aanklacht) vrijge laten. Wandelweekend Drunense Duinen Voordeelreis Turkije Trendy Berlijn Betoverend Tunesië Dresden, Praag, Boedapest Wenen Schilderachtig Andalusië Kleurrijk Noord-Thailand Highlights van het oude Ceylon Bestel nu snel, eenvoudig én gratis de nieuwste brochure Singlereizen 2015 op kras.nl/brochures MAANDAG 23 FEBRUARI 2015 aanslag Somalische media filmen op de plek bij het hotel waar vrijdag een dub bele bomaanslag werd gepleegd, foto HH door onze correspondent Petra janbroers door Frank Balkenende Samen een reis écht beleven! Compleet verzorgd op vakantie, dus veelal met deskundige reisleiding en inclusief verblijf in een 1-persoonskamer. Klantbeoordeling 8,6. Lekker een weekendje sportief ertussenuit naar een van de mooiste natuurgebieden van Nederland. Zie: Kras.nl/12413 3 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2. Mini-rondreis naar o.a. Myra, Antalya en Pamukkale én heerlijk verblijf in een 5-sterren hotel aan de kust. Zie: Kras.nl/12523 8 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2. Treinreis naar het hippe Berlijn, speciaal voor singles van 40-55 jaar. Inclusief o.a. fietstour en Trabitour. Zie: Kras.nl/22696 5 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,2. Zeer afwisselende reis: van het strand tot groene oases en van oude grotwoningen tot bruisende markten. Zie: Kras.nl/22842 8 dagen v.a. Nieuwe reis waarbij we de mooiste en meest bijzondere plekjes van deze hippe en historische steden ontdekken. Zie: Kras.nl/22886 12 dagen v.a. Klantbeoordeling 7,9. Strand en cultuur aan de Spaanse zuidkust! Met verblijf in een 4-sterren hotel en excursies naar o.a. Granada. Zie: Kras.nl/12426 15 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,3. Met o.a. Bangkok, River Kwai, Ayutthaya, de Gouden Driehoek, Chiang Mai en het strand van Cha-Am. Zie: Kras.nl/12427 15 dagen v.a. Klantbeoordeling 8,4. Met o.a. de Leeuwenrots in Sigiriya, Kandy, het olifantenweeshuis Pinnawela, theeplantages en het strand. Zie: Kras.nl/22784 17 dagen v.a. y&V Prijzen zijn per persoon excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5