Onnodige nederlaag voor voetbalvrouwen van IJzendijke: 3-2 Dammers PWC in race voor promotie Goede generale vrouwen Scheldesport SPORT 45 Tennisster Errani zegeviert in Rio de Janeiro Reiger Boys 2-IJzendijke 3-2: Een totale offday voor de vrouwen uit Zeeuws-Vlaanderen. De ploeg speelde slecht en had de arbitrage ook niet mee. „Ik vond dat wij twee penalty's verdienden", zei coach Guust van de Velde na af loop. „En onze keepster maakt ook een blunder. Als het allemaal mee zit, win je hier gewoon." Bij rust stond het 1-1, uiteindelijk werd het 3-2 voor Reiger Boys. Nouk Wiersum en Rosanne Lam- mers scoorden voor IJzendijke. Oostkapelle-Smerdiek 1-1: Colinda van der Steen 1-0, Maud van der Lin den 1-1 (eigen doelpunt). De vrouwen van Hontenisse had den gisteren in de derby tegen Terneuzen de nodige moeite om de eerste plaats in de derde klasse te verdedigen. De koploper leidde halverwege het duel weliswaar met 0-3, maar kwam na de hervat ting onverwacht nog in de proble men: 2-3. De tegenstander van 's-Gravenpol- der trad niet in de sterkste opstel ling aan. De invallers van de Wa- geningse ploeg hadden het zwaar te in het dorpshuis van 's-Graven polder. Jos de Wild opende de sco re met een combinatieve winst partij aan het vijfde bord en toen ook Danny de Jager zijn tegenstan der met een damzet had ver schalkt, prijkte er al snel een opti mistisch stemmende 4-0-voor- sprong op het scorebord. Na een remise van Ko Louwerse liet John ny de Leeuw zijn tegenstander kansloos en was er met een 7-1-voorsprong geen vuiltje meer aan de lucht. WSDV 2 kon wat ter rein terugwinnen toen Jaap Veer- hoek het na een foutzet moest af leggen, maar de overwinning van 's-Gravenpolder kwam geen mo ment in gevaar. Niels Roelofsen remiseerde waarop topscorer Ja cob Provoost een sterk seizoen be kroonde met zijn vijfde winstpar tij. Cor Boot en Kees Rijk moes ten in remise berusten en toen ook Aart Walraven had geremi seerd was de 13-7-zege binnen. Dankzij dit resultaat bleef PWG op bordpunten WSDV 2 en Mid delburg voor. Op zaterdag 7 maart speelt het tiental tegen een nog onbekende opponent om promo tie naar de hoofdklasse. In sporthal Vliegende Vaart van Terneuzen nam Scheldesport za terdag na een moeizame start ge leidelijk aan meer afstand van de ploeg uit Tilburg. „In de eerste helft kwamen we nog wat moei lijk tot scoren", zei de Terneuzen- se coach Martin van Ham na af loop. Dat beeld veranderde na rust. De voorsprong werd in der de periode uitgebouwd tot een marge van 24 punten: 47-23. In de laatste periode werden nog eens twintig punten gemaakt. Van Ham: „We zetten goed druk naar voren, waardoor we snel de bal veroverden. De tegenstander raakte vermoeid. We liepen ook goed tussen de linies en via de fastbreak werd veelvuldig ge scoord." De coach van Scheldesport be schikte zaterdag over een brede se lectie van liefst tien speelsters, on der wie vier echte centers. Wel wordt nog altijd Gözde Dere ge mist. De Turkse spelverdeelster zal dit seizoen vanwege een knie blessure niet meer in actie ko men. Door de goede bezetting kon Scheldesport blijven doorwisse len, waardoor het ritme hoog bleef. Elsemiek Kruijsse pakte veel ballen af en wist bij snelle uitbraken regelmatig te scoren. Julia Fuertes Cabello vormde het aanspeelpunt bij de aanvallen. De Spaanse forward scoorde weer de nodige punten en was met twin tig punten topscoorster bij Schel desport. Elsemiek Kruijsse was goed voor veertien punten, terwijl Marjo lein Kruijsse elf punten maakte. Zaterdag kan de beslissing al val len. Scheldesport leed tot nu toe twee nederlagen. BC Langstraat Shooters verloor slechts één keer, van BC Vlissingen 2. RIO DE JANEIRO - Sara Errani heeft haar favorietenrol bij het toernooi van Rio de Janeiro waargemaakt. De kleine Italiaanse tennisster, in Brazilië als eerste geplaatst, was in de finale van het graveltoer nooi te sterk voor de Slowaakse Anna Schmiedlova, die na verlies in de tiebreak van de eerste set weinig tegenstand meer bood: 7-6 (2) 6-1. Voor Errani, de nummer zestien van de wereld, is het haar eerste titel van het jaar en haar achtste in totaal. De twintigjarige Schmiedlova, de mondiale num mer 75, stond nog nooit in de fina le van een groot toernooi. MAANDAG 23 FEBRUARI 2015 door Daaf Kasse door Daniel Vervelde en Eddy van der Hooft VLISSINGEN - IJzendijke ging in de eerste klasse van het vrouwenvoet bal onderuit. De ploeg verloor met 3-2 van Reiger Boys 2. Derde klasse: Terneuzen-Hontenisse 2-3: Kelly van den Abeele 0-1, Mandy Roels 0-2, Kelly van den Abeele 0-3, Nina Pierar 1-3, eigen doelpunt 2-3. Vijfde klasse: Hulsterloo-Nieuw Borgvliet 3-2 (2-1): Marianne de Cocq 1-0, Sofie Verdonk 2-0, Marian ne de Cocq 3-1. MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zich zaterdag dankzij een 13-7-overwin- ning op WSDV 2 geplaatst voor de nacompetitie. Middelburg was figu rant op het kampioensfeest van PSV Dammen. De Eindhovenaren werden door de 12-8-zege kam pioen in de eerste klasse C. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport blijven na de 67-38-overwinning tegen Pendra gon 2 in het spoor van koploper BC Langstraat Shooters. De num mers twee en één treffen elkaar za terdag in Waalwijk in de topper om het kampioenschap in de twee de klasse zuid. Een speler van Voorwaarts (oranje shirt) probeert in de wedstrijd tegen BOK de bal over het net te werken, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45