Thomas Maes schiet Terhole verrassend naast koploper SDO Waterpoloërs DZK nemen pas laat afstand 44 SPORT VOLLEYBAL Bridget de Bat drie keer op zwempodium Volleybalsters De Sterre boeken in de promotieklasse sinds lange tijd weer een afgetekende overwinning: 4-0. Terhole-SDO'63 2-2: De derby was niet hoogstaand. Beide ploe gen hadden kennelijk het carna val nog in de benen. Drie van de vier doelpunten kwamen uit een strafschop voort. Al in de derde minuut opende Sebastian de Rijcke (SDO) van elf meter de sco re, maar na een half uur bracht Joost Weemaes de stand in even wicht. Joris Freijzer benutte na een uur de tweede penalty en leek SDO daarmee de weg naar de zege te wijzen. In de slotmi nuut was het Thomas Maes die (opnieuw uit een strafschop) de eindstand op 2-2 bepaalde. Hulsterloo-Vivoo 2-1: Hulsterloo was misschien niet de beste ploeg, maar wel de meest doeltref fende. Waar Vivoo een groot aan tal kansen onbenut liet, had Hul sterloo aan twee mogelijkheden genoeg om de winst naar zich toe te trekken. Nadat het duel met een minuut stilte was begonnen vanwege het overlijden van Frans Willaert (een van de oprichters van Hulsterloo), maakte Dim de Waal in de 32e minuut de 1-0. Vijf De strijd aan kop van de vijf de klasse A is ongekend spannend. Hoofdplaat, SDO en BW'63 strijden om titel. Vanaf het begin van de wedstrijd was DZK de betere ploeg maar de Vlissingers vergaten de kansen te benutten. Omdat ze in de omscha keling te veel fouten maakten, kreeg Nayade tweemaal een man meer. De Brabanders benutten de kansen wel: 1-3. Daarna verzetten de Walcherse waterpoloërs de ba kens. De ploeg ging weliswaar niet veel beter speler, maar benut te de kansen nu wel. Aan het eind minuten na de hervatting bracht Christof Praet de voorsprong met een schitterende volley op 2-0, maar gespeeld was de wedstrijd nog niet. Dimitri Ceuppens bracht de span ning in de 74e minuut terug door 2-1 aan te tekenen. In de slotfase bleef Hulsterloo met moeite over eind. Hoofdplaat-NVS 2-1: Hoewel Hoofdplaat de beste kansen had, opende NVS in de 25e minuut niet onverdiend de score door Coen Hamers. Ook al omdat Mare Boeckhout de lat trof, duurde het tot halverwege de tweede helft voordat Hoofdplaat langszij kon komen. Uit een voorzet van Loek Thomaes bracht Kenny de Baerde- macker de stand op 1-1. Dat leek ook de eindstand te worden, ware het niet dat De Baerdemaecker in de slotminuut nog eens kon sco ren: 2-1. Groede-Graauw 1-1: In het duel met hekkensluiter Graauw liet Groede de kans op drie punten lig gen. In de weinig verheffende wedstrijd bracht Jean-Pierre Wamprom de bezoekers in de tweede helft op voorsprong. Niet veel later bracht Wesley Steijaert de stand weer in evenwicht. Groe de leek daarna door te drukken, maar schoot zichzelf in de voet door twee strafschoppen onbenut te laten Eerst miste Kevin Mar tens in de 80e minuut van elf me ter en vervolgens kon Henk Fe- nijn van de strafschopstip niet tot scoren komen. Groede beëindigde de wedstrijd met tien man omdat Björn van Steenbergen met rood werd weggestuurd. Sluis-Vosmeer 2-1: Sluis had te gen Vosmeer het beste van het spel, maar kwam maar moeizaam tot winst. Ronnie Tresonie open de de score in de 27e minuut en daarna liet de thuisclub nog zeker drie honderdprocent-kansen on benut. Robin Capelle bracht Vos meer kort na de rust weer langs zij, maar uiteindelijk stelde Byron Bently de winst veilig. Hij scoor de in de 70e minuut de beslissen de 2-1. van de tweede periode was het 4-3. Toen DZK in de derde perio de uitliep naar 7-4, leek de wed strijd gespeeld, maar Nayade gaf niet op en bleef geconcentreerd zoeken naar kansjes. Die kwamen er, terwijl DZK bleef knoeien: 8-7. In het laatste kwart kwam Nyade zelfs langszij (8-8), maar toen maakte de midvoor van de Brabanders een domme fout. Het was zijn derde, dus moest hij naar de kant. De ploeg uit Eindhoven had geen wissels en DZK kon de wedstrijd simpel uitspelen door de overtalsituatie nu wel goed te benutten. Zodoende kwam er toch nog een ruime 15-8-winst. Scores DZK: Wouter Stap 4, Jasper Rouwendal en Martijn Mechielsen 2, Pedro Mol, Sjoerd Leijnse, Bas Me chielsen, Lennard Breel, Sjakko Bek kers, Jordy de Nood en Jasper Razen- berg allen 1. TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts zijn na een 4-0-zege op BOK weer koploper in de eer ste klasse. Concurrent Mikro Electro/Roosendaal 2 was vrij en heeft met een wedstrijd minder gespeeld twee punten minder. De vrouwen van De Sterre boekten in de promotieklasse voor het eerst sinds lange tijd een afgete kende zege: 4-0. Vrouwen. Promotieklasse B. De Sterre-VCE/PSV 4-0 (25-23, 25-18, 25-15, 25-18): Na drie weken zonder competitieverplichtingen was het voor De Sterre aanvanke lijk zoeken naar de juiste patro nen. Tegen een ploeg die vrijuit kon spelen leidde dat tot een boeiend duel, waarin de Zuid- dorpse vrouwen in de wedstrijd groeiden. Met veel variatie in de aanval en spelend in een hoger tempo kon de thuisploeg in elke set het ver schil maken. Dat resulteerde in de eerste maximale overwinning sinds 15 november, toen uit bij koploper Sarto 2 met 4-0 werd ge wonnen. Eerste klasse C. YVC-Dunamis 0-4 (18-25, 24-26, 15-25, 23-25): Karen Quist haakte bij het inspelen met een enkel blessure af en omdat Manon Riti- co eveneens nog geblesseerd was, moest YVC op de middenpositie improviseren. Toch speelde YVC sterk. De West-Zeeuws-Vlamin- gen serveerden prima, werkten hard en haalden in verdedigend opzicht veel ballen van de grond. De thuisploeg maakte het de nummer drie van de ranglijst, die over een sterke middenspeelster beschikte, knap lastig en was in de tweede en vierde set dicht bij een verdiende setzege. In beide sets ging het in de slotfase fout, toen zenuwen aan IJzendijkse kant tot fouten leidden. Voorwaarts-Hilver 3-1 (25-22, 26-24, 25-20, 23-25): De Axelse vrouwen namen door de zege af stand van de onderste regionen en mikken inmiddels op een plaats in het linker rijtje. Hilver beschikte over goede aanvalsters en bestookte Voorwaarts met een lastige opslag. In de rally's bleek de thuisploeg vaster dan de gasten, die slechts in de laatste set aan het langste eind trokken. „We pakken nu twee weken ach ter elkaar vier punten, dan ga je onbevangener spelen", glunderde Guido de Beule. „De selectie is sinds de winterstop breder gewor den. Die grotere concurrentie re- sulteert in een sterk collectief." Mannen. Eerste klasse C. Voorwaarts-BOK 4-0 (25-13, 25-19, 25-13, 25-19): Een spel van kat en muis tussen de Axelse titel kandidaat en de hekkensluiter van de eerste klasse. Voorwaarts bestookte de bezoekers in de eer ste set met een prima opslag. Na een ruime zege nam de servi- cedruk af, kon de middenaanval minder worden aangespeeld en werd het Axels spel voorspelbaar der. Toch kwam de thuisploeg geen moment in de problemen. De Sterre-Gepidae 3-2 (18-25, 27-25, 25-22, 20-25, 15-13): Geen beste wedstrijd van de Zuiddorp- se mannen, die voor het eerst on der leiding van de nieuwe coach Eddy la Heijne speelden. De thuis ploeg had lang nodig om warm te draaien en het juiste ritme te vin den. Na verlies in de eerste set slaagde De Sterre er in het tweede bedrijf in om juist bijtijds het tij te ke ren. Met winst in de derde set lag een ruime zege in het verschiet. Zo ver kwam het niet, omdat de nummer tien van de ranglijst pro fiteerde van een oplopende fou- tenlast aan Zeeuws-Vlaamse kant. Nadat in de vijfde set met een 8-5-stand in het voordeel van De Sterre was gewisseld, bleef het spannend tot het laatste punt. LEIDEN - Bij de jaargangfmale zwemmen korte baan in Leiden hebben de Zeeuwse minioren pri ma resultaten geboekt. Bridget de Bat van De Schelde uit Terneuzen eiste bij de minioren 5 een hoofdrol op, door driemaal een podiumplaats te behalen, waarbij ze steeds een persoonlijk record aanscherpte. Op de 100 me ter vrije slag pakte ze in 1.08,55 brons. Op de 200m vrij veroverde ze met 2.32,09 zilver, net als op de 400m vrij die ze in 5.20,07 afleg de. Op de 200 meter wissel en de 100 meter rug werd De Bat vier de. Haar clubgenote Sigsten Jonk man (minioren 4) was op de 50m vrij met 33,87 sneller dan ooit. Ze kreeg daarvoor brons. Joeri Harre man (minioren 3) zwom zich als een van de jongsten in de midden moot van de klasse waarin ook jongens uitkwamen. FORZA KAN KAMPIOENSCHAP VERGETEN Voorwaarts grijpt de macht weer door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De spanning in de bo venste regionen van de vijfde klas se A van het zondagvoetbal is nog altijd om te snijden. Koploper SDO'63 kwam in de derby tegen Terhole niet verder dan een 2-2-ge- lijkspel en werd achterhaald door BW'63, dat geen enkele clementie toonde met Rimboe: 9-1. De ploeg met de minste verliespunten is nu Hoofdplaat, dat één punt minder heeft dan het leidende duo maar ook een wedstrijd minder heeft ge speeld. Hulsterloo pakte de twee de periodetitel door zijn achtste overwinning op rij. Op eigen veld werd Vivoo met 2-1 verslagen. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK wonnen de lastige wedstrijd van Nayade, dat met slechts zeven spelers naar Vlissingen was geko men. De ploeg uit Eindhoven zag in de laatste periode een speler zijn derde persoonlijke fout krijgen en moest met een man minder ver der. De 15-8 was geflatteerd. door Peter van Kouteren De volleyballers van Forza incas seerden bij Fusion in Rotterdam een tweede nederlaag op rij (3-2) en kunnen hun titelaspiraties in de derde divisie nu uit het hoofd zet ten. De vijftigplussers van Mytilus de- den het aanmerkelijk beter en maakten in de promotieklasse een eind aan een serie van zes nederla gen. De Goese routiniers bogen tegen Voko een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. DZK-speler Pedro Mol rukt op naar het doel van Nyade. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44