'Rood' duel Breskens in Hoeven Steen houdt druk hoog op koploper Patrijzen 40 SPORT DERDE KLASSE A ZONDAG Vlissingen bindt twaalf spelers Soap rond rode kaart tekent Zeeuws-Vlaamse derby Philippine-Terneuzen (0-2). VLISSINGEN - RIA W. won met 3-1 van hekkensluiter Clinge in de derde klasse A van het zondag voetbal. Breskens deed uit bij Hoe ven aardig mee, maar verloor wel met 3-1 in een wedstrijd die door beide ploegen met negen man werd beëindigd. Hoeven-Breskens 3-1: Voor rust waren beide ploegen redelijk aan elkaar gewaagd, maar de thuis ploeg toonde zich via Jens Wirix en Richard Suijkerbuijk effectie ver in de afronding: 2-0 halverwe ge. Kort na de thee kwam een goed gestart Breskens op 2-1 via Edwin Brand. Het spel speelde zich hierna vooral af op de helft van Hoeven, maar meer dan een afgekeurd doelpunt van Bart van de Hemel leverde dit de bezoe kers niet op. In de slotminuut be paalde Erwin Roks de eindstand op 3-1. Na een uur kreeg een spe ler van Hoeven de rode kaart na tweemaal geel. Ditzelfde lot trof later ook een medespeler, maar ook twee spelers van Breskens waardoor beide teams de wed strijd eindigden met negen man. RCS-Internos 2-3: Een overtre ding op Joey Katzenbauer leverde de thuisploeg een strafschop op die door Jordy Nijland werd be nut: 1-0. Ook hierna kende RCS voetballend een licht overwicht op Internos, dat desondanks op slag van rust uit een scrimmage langszij kwam: 1-1. In de tweede helft was de thuisploeg geen schim meer van de ploeg van voor de thee. De Brabanders na men het heft in handen en liepen uit naar 1-3. De tweede treffer van af de stip door Jordy Nijland in de 82e minuut bracht de spanning nog even terug in de wedstrijd, maar het bleef bij 2-3. RIA W.-Clinge 3-1: In de eerste twintig minuten waren de beste kansen voor de bezoekers, die ech ter verzuimden deze te benutten. Na deze openingsfase nam RIA W. het heft in handen, wat nog voor rust leidde tot een ruime 3-0-voorsprong via treffers van Sa- lim Hamidi, Pieter Cornelis en Soufïan Dooms. In de tweede helft probeerde Clinge de bakens te verzetten, maar dit leverde wei nig uitgespeelde kansen op. Pas tien minuten voor tijd deed Chris Seghers wat terug namens de be zoekers: 3-1. VLISSINGEN - Vlissingen heeft twaalf spelers vastgelegd voor ko mende seizoen. De hoofdklasser heeft daarmee overeenstemming bereikt met het overgrote deel van de negentienkoppige selectie. Zo hebben eerste doelman en aan voerder Joan van Belzen, verdedi gers Daniël Jansen, Milton Roem- eratoe en Joost de Kubber toege zegd te blijven. Ook de middenvel ders Etienne Mallie, Salim Ben Sellam, Thomas Ragut, Saïd Bou- zambou en de aanvallers Geraldi Geerman, Hoessein Bouzambou, Abdoe Abdenbi en Josimar Patti- nama plakken er nog een jaartje bij de zondagclub aan vast. PHILIPPINE - Het duel tussen Philip pine en Terneuzen zal bij scheids rechter Wim Broekhoven nog lang op het netvlies staan. De er varen Middelburgse arbiter gaf za terdagavond in Philippine in de 23e minuut onterecht een rode kaart aan Philippine-speler Ru ben van der Meulen, erkende zijn fout door zijn beslissing te her zien met het intrekken van de ro de kaart en legde de wedstrijd voor een kwartier stil. Het duel werd daarna met elf te gen elf uitgespeeld. Terneuzen won met 0-2, door doelpunten van Can Kiran. De scheidsrechter lijke dwaling had geen gevolgen voor de ploeg van trainer Wesley Visser. De uitslag kon de frustra tie bij Broekhoven niet wegne men. „Dit is een blunder, maar een menselijke fout. Ik ben kwaad op mezelf. De deur van het scheidsrechterlokaal is geluk kig heel gebleven." KARAKTERISTIEK De aanleiding was een overtre ding van een Philippine-speler op de Terneuzense middenvelder Jo- zué Weever. „Ik trok de gele kaart voor de nummer elf (Van der Meulen) van Philippine en gaf hem rood, omdat het zijn tweede gele kaart was. Hij zei dat de over treding niet te hebben begaan. Hij klonk zo oprecht dat ik de ro de kaart heb ingetrokken." Terneuzen-spelers protesteerden en wezen Jordy van Bremen als schuldige aan voor de overtre ding. Broekhoven: „Ik twijfelde ook. Na de overtreding was num mer elf voor nummer acht (Van Bremen) gaan staan." Broekhoven wist zich snel omringd door spe lers, en ook de technische staf en wisselspelers van de clubs be moeiden zich ermee. De scheids rechter besloot tot een afkoelings periode. „Toen ik het veld afliep besefte ik dat nummer acht de overtreding had gemaakt. Ik had echter mijn beslissing al geno men." Voor Van Bremen zou het ook zijn tweede gele kaart (rood) zijn geweest. Conclusie: Philippi ne had halverwege de eerste helft eigenlijk met tien spelers moeten staan. Na overleg met de leiding van de clubs ging men weer voet ballen. „Ik heb nooit de intentie gehad om de wedstrijd definitief te staken", aldus Broekhoven. De wedstrijd was matig. Philippi ne hield aanvankelijk gemakkelijk stand tegen een kwalitatief ster ker Terneuzen, dat mat speelde en geen kans creëerde. Aaron de Witte was met een vrije trap te gen de paal het dichtst bij een tref fer. Sinan Coban, die bij Terneu zen debuteerde, kreeg te weinig bespeelbare ballen. Opvallend was dat Dennis de Nooijer (Philip pine) en Remco van Leeuwen (Terneuzen) als wisselspelers moesten toekijken. Beide spelers werden na rust al snel ingezet. Dat kwam de wedstrijd ten goe de. Vooral Van Leeuwen, herstel lende van een liesblessure, bracht meer elan in het spel van Terneu zen. Nadat Coban het houtwerk had getest, kopte Kiran een vrije trap van Van Leeuwen tegen de touwen: 0-1. Van Leeuwen: „Het was identiek aan het doelpunt te gen Breskens. We voelen elkaar goed aan." Dat werd door Kiran beaamd. Een kwartier voor tijd scoorde Kiran uit een vlijmscher- Steen-Vogelwaarde 1-0: Bij de af trap bedroeg het verschil tussen beide ploegen dertig punten, maar dit werd op de groene mat niet zichtbaar. De bezoekers na men onder leiding van Rick Moens het middenveld in han den, waardoor Steen weinig kan sen kon creëren. De ruim 250 toe schouwers zagen hoe de gelukkig ste ploeg won door een treffer van Kenneth Triest kort voor rust. Patrijzen-Corn Boys 3-0: Een sterker Patrijzen leidde halverwe ge met 2-0 door treffers van Mar io Janisse en Angelo Janse. On danks de oproep van Hans de Nooijer om in de tweede helft zo door te gaan, was het na de thee slecht van de zijde van de thuis ploeg. Corn Boys kon met oppor tunistisch spel weinig gevaar stichten. Kort voor tijd werd het alsnog 3-0 via Marlo Janisse. Koewacht-Hontenisse 1-3: Na een prima start van de thuisploeg die al na drie minuten de score opende via Zoë Schelfhout, na men de bezoekers het heft in han den. Na de gelijkmaker van Jeroen Verschuren in de twintigste mi nuut zorgde Dennis Malcontent nog voor de thee voor 1-2. Koe wacht ging met lange ballen tever geefs op zoek naar de gelijkmaker. Halverwege de tweede helft maak te Thomas de Waal aan alle twij fel een einde: 1-3. IJzendijke-Sluiskil 4-3: Na de snelle openingstreffer van Dwight van Hulle (1-0) maakte Boas Wolfert twee minuten later gelijk: 1-1. Hierna ging het rap bij de thuisploeg die na een kwartier op 4-1 stond dankzij treffers van Lodewijk van Keeken (2x) en Ke vin Burky. Nog voor rust kreeg Kelvin van Poucke de rode kaart en een kwartier voor tijd trof Ar jan Quaak hetzelfde lot na twee maal geel. Met negen IJzendijken- aren tegen elf spelers van Sluiskil kwamen de bezoekers terug tot 4-3 via Randy Zandstra en Fatih Günes. Het slotakkoord was voor Dennis van Boven van Sluiskil die ook de rode kaart kreeg. Schoondijke-Luctor'88 0-5: De bezoekers lieten in het eerste half uur de nodige kansen onbenut, maar nadat de ban was gebroken door Rutger van Rossum (0-1), brachten Yannick Rentmeester en Jeroen van Zee de stand halverwe ge op 0-3. De tweede helft liet het zelfde spelbeeld zien. Na de 0-4 van Barry Olierhoek in de 58e mi nuut was het pas kort voor tijd Rutger van Rossum die zich voor de tweede keer trefzeker toonde. Zeeland Sport-Oostburg 2-3: De bezoekers namen een 0-2-voor- sprong via Rick Maenhout en Ar jen Versluijs. Joey Adriaanse deed wat terug namens de Vlissingers (1-2), maar nog voor rust bracht Sander de Dobbelaere de marge weer op twee treffers: 1-3. In de tweede helft drong een met veel inzet spelend Zeeland Sport aan, maar meer dan de 2-3 van Peter van Antwerpen in de 67e minuut leverde dit niet op. Aardenburg-Biervliet 1-2: Lange tijd leek dit treffen tussen de nummers tien en vier van de rang lijst op een doelpuntloos gelijk spel uit te draaien, maar in de slot fase ging het hard. Nadat Toon van Parijs in de 72e minuut de sco re had geopend (1-0), maakte Ge offrey de Haan enkele minuten la ter alweer gelijk: 1-1. Ver in blessu retijd stelde Stefan Janse, door ploeggenoten aangeduid als 'su persub', de tiende seizoenzege van de rood-witten veilig: 1-2. door Jos van Belzen Scheidsrechter raakt door Aector Dooms Philippine-Terneuzen 0-2 (0-0). 68. Can Kiran 0-1, 75. Can Kiran 0-2. Scheidsrechter: W. Broekho ven (Middelburg). Gele kaart: Ru ben van der Meulen, Jordy van Bre men (Philippine), Roel Alberti, Quincy Poortvliet (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 300. Bijzonderheden: wedstrijd begint een kwartier later, omdat verlich ting uitvalt. Wedstrijd wordt in de 23e minuut een kwartier stilge legd vanwege commotie over een rode kaart. door Jos van Belzen VLISSINGEN - De twee belangrijkste kampioenskandidaten in de vierde klasse A van het zondagvoetbal kwamen gisteren op eigen veld tot winst. Koploper Patrijzen won met 3-0 van Corn Boys, terwijl Steen te gen Vogelwaarde met minimaal ver schil de punten in huis hield (1-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40