Kloetinge mist voorin kwaliteit Bruse Boys ontsnapt met punt in Zaamslag 38 SPORT TOPKLASSE ZATERDAG Persoonlijke fouten liggen ten grondslag aan de nipte nederlaag bij Scheveningen: 4-3. Het resultaat tegen ASWH was een i-o-nederlaag, de derde ver- liespartij op rij. Het is niet fataal - Kloetinge staat nog altijd boven de rode streep - maar wel zorg wekkend. Voor de winterstop had Kloetinge de opwaartse lijn te pakken met elf punten uit zes duels, gevolgd door een i-o-zege direct na het winterreces op Smitshoek. Maar de lijn wijst nu loodrecht naar beneden. De verklaring is eenvoudig. Trai ner en spelers draaien er ook niet omheen. „We missen kwaliteit", zeiden spelmaker Remco van Tig- gele en trainer Hiensch na afloop onafhankelijk van elkaar. En voor al aanvallend werd de armoe evi dent. Op de helft van ASWH kreeg de club de bal nog geen vijf keer rondgespeeld. „We hebben zelf helemaal geen kans ge creëerd", treurde Hiensch. Alex Jobse kreeg de ondankbare KARAKTERISTIEK taak om de geblesseerde spits Yves Nyemb te vervangen. Hij werkte zich een slag in de rondte, zorgde voor een aantal kaatsjes, maar werd in de zestien nimmer gevaarlijk. Op de flank maakte Wouter Duvekot na zijn sterke in valbeurt een week eerder tegen Zwaluwen zijn basisdebuut, maar ASWH werd niet zenuwachtig van zijn enthousiasme. Achter de spits zorgde Daan Esser voor veel loopwerk, maar weinig balwerk. Na een stevige charge in de eerste helft was hij ook niet meer okselfris en viel na rust uit. Jason Tjien Fooh, die eerder in de week zijn vertrek naar Zwaluwen aankondigde, kampt met een voor jaarsdipje. Het wachten is op het herstel van Nyemb, Mark Schuit en Roy Mulder voor verse, aanval lende impulsen. De enige manier zaterdag voor Kloetinge om gevaarlijk te wor den, waren de standaardsituaties. En warempel, dat leverde nog bijna succes op ook. Voor rust claimde Kloetinge terecht maar te vergeefs een strafschop wegens hands, na rust ranselde ASWH- goalie Stef Doedee een vrije trap van Ruben Hollemans stijlvol uit de hoek. Daarmee was het aan- valsverhaal van Kloetinge verteld. Die conclusie wordt nog schrij nender in de wetenschap dat Kloetinge bijna de gehele tweede helft tegen tien man speelde. Kort na rust werd Van Tiggele net on der zijn knie geraakt door Alex van Dommelen. Scheidsrechter Nieck Elderson uit Zaamslag trok zonder aarzeling rood. „Ik heb wel wat krauwen op m'n been", aldus Van Tiggele, „maar volgens mij ging hij voor de bal." Traditiegetrouw opende ASWH stormachtig. Die storm overleven was het credo, maar dat mislukte. In de vijfde minuut ontsprong Mi chael van Dommelen de buiten- spelval en dook achter het centra le verdedigingsduo van Kloetinge op voor doelman Matthew Len tink. Met een schuiver zorgde Van Dommelen voor het eerste en uit eindelijk ook enige doelpunt. SCHEVENINGEN - De woordenwisse ling van Kenny Verhoene met de arbiter over het aantal minuten extra tijd was een laatste stuip trekking van een spartelend Hoek, dat zaterdag onnodig met KARAKTERISTIEK 4-3 verloor van Scheveningen. Niet het besluit van scheidsrech ter Van Kraay om slechts twee minuten bij te tellen had de Zeeuws-Vlamingen de das omge daan. Het waren persoonlijke fou ten van de bezoekers die aan de nipte nederlaag ten grondslag la gen. „De verdedigers van Scheven ingen zeiden het zelf tegen me", deelde debutant Sam De Munter na afloop. „'We hebben vandaag geen kans gecreëerd, maar we heb ben wel vier keer gescoord'. En zo was het ook." De ene keer ging de verdediging in de fout, de andere keer ging de doelman de mist in en weer een andere keer schoten de aanvallers tekort. „Want ook aanvallers ma ken persoonlijke fouten, al wordt er dan wat makkelijker overheen gestapt", zei Verhoene uit zijn ei gen ervaring. In de tijd dat hij nog als verdediger op het veld stond was het niet anders. „Per soonlijke fouten horen ook bij het voetbal, maar van sommige fou ten leren we blijkbaar niet." De situatie die vooraf ging aan de 1-0 van Tim Peters - miscommuni catie tussen Jordi de Jonghe en verdediger Giovanni Siereveld - was dit seizoen volgens Verhoene zelfs al vier keer eerder voorgeval len. Dat de spits van Schevenin gen de openingstreffer verzorgde nadat de bal over de doelman van Hoek stuiterde, zag er vooral erg knullig uit. w De tweede treffer van Peters, na ruim een kwartier, zag er even zeer onbeholpen uit. Een voorzet vanaf de rechterkant rolde langs de verdedigers Siereveld en Fabi an Wilson en doelman De Jong he, waarna de spits van de thuis ploeg opnieuw profiteerde. „Maar eigenlijk ging het voorin al mis", trok De Munter, die uitste kend fungeerde als aanspeelpunt in de punt van de aanval, de misè re naar zichzelf. „We lieten de te genstander te gemakkelijk voet ballen. We hadden ze eerder on der druk moeten zetten." De Belg speelt en traint nog maar sinds eind januari bij Hoek, nadat hij per direct mocht vertrekken bij Eendracht Zele. „Vorig seizoen kreeg ik nog een trofee, als speler Bruse Boys vergrootte de marge aan kop van de ranglijst, omdat de naaste belagers MZC'n en SSV'65 verloren. In het besef dat Zaamslag voor de vijfde keer op rij niet verloor werd het gelijkspel als een opsteker beschouwd. „Dit is goed voor de moraal", prees trai ner Wim Nieuwland zijn Bruse ploeg, die door schorsingen, bles sures en vakantie op diverse plaat sen was herschikt. „Ik ben tevre den. In de eerste helft was het van onze kant overlevingsvoetbal. De tweede helft was voor ons." Zaamslag verzuimde voor rust de trekker over te halen. De thuis ploeg stichtte via de vleugels ge vaar, creëerde kansen, maar was op een moeilijk bespeelbaar veld ongelukkig in de afwerking. „We hebben vergeten de wedstrijd te beslissen", keek Zaamslag-trainer Hubert van den Hemel terug. „We hadden afgesproken om ze vanaf het begin bij de strot te pak ken. Dat is aardig gelukt, maar heeft ook veel kracht gekost. Ik ben heel blij met de eerste helft, maar baal van de tweede helft." Die gemengde gevoelens bepaal den de stemming in het Zeeuws-Vlaamse kamp. Michiel Leijte: „Tegen de koploper 1-1 spe len is zo slecht niet, maar tegen deze ploeg viel meer te halen." Van den Hemel: „Je merkt het aan de stemming in de kleedkamer. Normaal ben je blij met een gelijk spel tegen de koploper, zeker als je er uit met 5-1 af bent gegaan." Met een vertimmerde ploeg was Bruse Boys aanvankelijk tot tegen houden gedwongen. Vooral Jorin Missu stichtte namens de thuis ploeg tot het moment dat hij pal voor rust geblesseerd uitviel veel gevaar. „Dat was een aderla ting",vond Michiel Leijte. „We zetten heel hoog druk en Jorin zorgde voor veel diepgang aan de zijkant. Als je drie keer scoort, is de eerste helft goed, maar nu niet. Als je zelf niet scoort, dan weet je dat het gevaarlijk blijft." Zaamslag kreeg van die aanvallen de onmacht bij de eerste doelpo ging (na een uur!) van Bruse Boys bijna de rekening gepresenteerd. Een inzet van Ben von Unen werd ten koste van een hoek schop geblokt, waarna uit een scrimmage na de corner de bal van de doellijn werd getrapt. Die waarschuwing werd een kleine tien minuten later gevolgd door een treffer van Erik Duffener (0-1). Peter Dieleman tekende kort daarop voor de gelijkmaker. Hij schermde de bal goed af en mikte uit de draai uit een moeilij ke hoek raak (1-1). Wim Nieuw land, die Rudi van der Bijl aan Jor- dy Bakker en Marco Ketting aan Dieleman had gekoppeld: „Het was de enige keer dat Dieleman niet door Ketting werd verde digd." Zaamslag mikt op een klas sering in het linkerrijtje. Van den Hemel: „We kunnen wel heel stoer naar boven kijken, maar staan ook niet ver van de onder ste plaatsten." Bruse Boys gaat voor de titel. „We willen kam pioen worden", zei Nieuwland. „We hebben twee jaar nacompeti- tie gespeeld, als sportman wil je ook een keer oogsten." KARAKTERISTIEK door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge had kunnen voetballen tot het gras verteerd was, maar dan nog had de Zeeuw se hoofdklasser niet gescoord te gen ASWH. De club was zaterdag niet bij machte om een fatsoenlijke aanval op de mat te leggen. „Dat was vandaag ons manco", vond trai ner Diederik Hiensch. Alleen van daag? „Nee, eigenlijk al langer." Kloetinge-ASWH 0-1 (0-1). 5. Mi chael van Dommelen 0-1. Scheids rechter: N. Elderson (Zaamslag). Rode kaart: 49. Alex van Domme len (ASWH). Gele kaart: Julius Bliek, Michael van Dommelen, Marco de Borst (ASWH). Aantal toeschouwers: 350. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Michel Maaskant, Ruben Hollemans, Julius Bliek; Aart Veld hof (72. Corné de Jonge), Remco van Tiggele; Wouter Duvekot, Daan Esser (67. Dangelo Martien), Jason Tjien Fooh; Alex Jobse. Hoek op flatertoer door Mitchell Minnaard Scheveningen-Hoek 4-3 (3-1). 7. Tim Peters 1 -0,16. Tim Peters 2-0, 20. Sam De Munter 2-1, 36. Leroy Resodihardjo 3-1, 58. Tim Peters 4-1, 83. Sam De Munter 4-2, 90+1. Guillaume Clinckemaillie 4-3. Scheidsrechter: A.W.G. van Kraay (Puiflijk). Gele kaart: Ferry de Jong (Scheveningen). Aantal toeschou wers: 560. Scheveningen: Sven Wolsheimer; Michael Scholten, Michael Ros, Sa- mir El Moussaoui, Ferry de Jong; Wesley Goeman, John Nieuwen- burg (81. Enzo Huntink), Leroy Re sodihardjo, Marcel Pronk; Marvin Nieuwlaat (89. Ingmar Maayen), Tim Peters. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Mateusz Kuzmicki (46. Lio nel Fitsch), Giovanni Siereveld, Thomas van den Houten; Birgen Martens (46. Guillaume Clincke maillie), Ibrahim Eryürük (81. Em- re Dönmez), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote, Sam De Munter, Kyle Doesburg. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Voor een gelijkspel (1-1) had Zaamslag in de aanloop naar het duel met Bruse Boys gete kend, maar het aantal gemiste kan sen in de eerste helft zorgde na af loop voor gemengde gevoelens. De Schouwse koploper claimde op ba sis van de laatste 45 minuten een terechte puntendeling. Zaamslag-Bruse Boys 1-1 (0-0). 69. Erik Duffener 0-1, 72. Peter Dieleman 1-1. Scheidsrechter: C.A. van Hoogdalem (Papendrecht). Ge le kaart: Erik Duffener (Bruse Boys), Hylke Stroo (Zaamslag). Zaamslag: Guido Vinke; Maikel Krans, Hylke Stroo, Titiano Staes, Mare de Haas; Jorin Missu (40. Ro mano Ruitenburg), Joris Radema kers, Michiel Leijte, Koen Post; Jor- dy Bakker (80. Niek Luime), Peter Dieleman (88. Juriën Dam). Bruse Boys: Mark Guiljam; Erik Duffener, Joan Vroegindeweij, Mar co Ketting, Koen van de Berge (80. Rudo van de Berge); Mark Gil- jam, Rudi van der Bijl, Tom Blom- aard, Mare Bij de Vaate; Ben von Unen, Gerard Vogel (77. Alwin Knop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38