land coulant voor de concurrentie SPORT 37 dat funest, de Australische An nette Edmondson en de Britse Laura Trott staken haar voorbij. „Dat ik na de eerste dag van het omnium eerste stond, telde voor mij niet, ik wist wat ik nog zou prijsgeven. En ik win hier dan ook uiteindelijk brons, het goud heb ik voor mijn gevoel niet ver speeld." Afgelopen jaar boekte ze wel pro gressie op de 500 meter, maar in Frankrijk maakte ze - net als op de vliegende ronde - wat foutjes. Bastiaans: „Kirsten heeft hier fy siek veel probleempjes opgelost." Dat ze nu ook mentaal moet bij schakelen, geeft niks volgens de coachingsstaf. Dat gaat ook nog wel lukken voor Rio. Wild is ex treem goed coachbaar. Schep: „Het is prachtig om te zien dat Kirsten elk ding dat ze geleerd heeft, nadien goed blijft doen." Ze had de rest niet nog meer wil len vernederen. „Dat is niet goed voor de atletiek in Nederland. Ik begrijp dat de mensen me hier hard wilden zien lopen. Die drie rondjes waren wat dat betreft ge noeg toch. Wat heb ik eraan om de andere meiden te dubbelen. Dat is niet leuk voor ze." In Karlsruhe had de 22-jarige ga zelle er anders drie weken geleden geen problemen mee om vanaf de start het hele veld solo te degrade ren tot veldvulling. Tijd: 4.02,57. „Ach, daar maakte dat niet uit." Het geeft aan hoe verknocht de in Ethiopië geboren atlete inmiddels geraakt is aan haar nieuwe vader land. Zes jaar geleden werd ze door haar moeder naar Nederland gestuurd. Na een moeizame start vanuit het asielzoekerscentrum in Zuidlaren is ze uitgegroeid tot een van de pareltjes van de Nederland se atletiek. Vorige week knalde ze in Stockholm 'gehaasd' naar 4.00,46. Niemand in de wereld liep deze winter harder. En dus vertrekt ze volgende week als top favoriete naar het EK, dat van 6 tot en met 8 augustus wordt gehou den in Praag. „Ik ben er blij mee hoe het gaat. Al moet de snelheid nog iets hoger. Ik heb tot dusverre voornamelijk gewerkt aan mijn ba sisconditie." Als ze onder de vier minuten duikt, komt ze in de buurt van de wereldtop. In de buurt dus ook van haar voormalige landgenote en recordhoudster Genzebe Diba- ba. „Ik weet niet of ze in Ethiopië al bang van me worden", zegt ze. In oktober was Hassan drie weken terug in haar geboorteland. „Voor een vakantie. Om te rusten. Niet om te trainen." Het werd een kil weerzien, gaf ze aan. „Het regende al de tijd en ik voel me er ook niet echt meer thuis. Mijn thuis is waar ik slaap. Hier in Nederland dus." Daar waar Hassan gisteren nog een beetje rekening hield met haar tegenstanders op het NK, moest Dafne Schippers vol gas ge ven om de 60 meter te winnen. „Mijn start was niet goed, daar door moest ik me gaan forceren in het tweede gedeelte." In 7,18 rende ze naar het goud. Schippers is meer en meer een pu re sprinter aan het worden. Sinds vorig jaar is de meerkampster al wereldtop op de 100 en 200 meter. De 60 meter is de volgende uitda ging. Die is voor haar gevoel voor al het terrein van de kleine, explo sieve spurtbommen, maar trainer Bart Bennema ziet haar deson danks goud pakken in Praag. Nadine Broersen, de derde golden girl van de vaderlandse atletiek, dacht gisteren even dat ze Praag kon vergeten. De meerkampster verrekte bij de afzet van het hoogspringen (laatste poging op 1.88) de binnenste band van haar enkel. Met een bezorgde blik zocht ze de kleedkamer op om daar een uurtje later met een an der gevoel weer naar buiten te stappen. „Ze zeggen dat het geluk kig meevalt. Een scan laten maken is niet nodig", liet de wereldkam pioene weten. Met een hoogte van 1.85 ging het goud bij het hoogspringen naar Sietske Noorman. Broersen moest genoegen nemen met zilver. Maas pakt tweemaal wereldbekergoud Amper 24 uur na de eerste wereldbekerzege uit haar carrière heeft freestyle snowboardster Cheryl Maas opnieuw een overwinning geboekt. Ze was zaterdag in Stoneham, nabij Quebec, de beste op het onderdeel slo- pestyle. Een dag eerder had ze bij de wereldbekerwed strijden in Canada goud ge pakt op de discipline big air, waarbij de snowboardsters over een megaschans sprin gen. Datum voor clash superkampioenen De langverwachte clash tus sen de profboksers Floyd Mayweather Jr. en Manny Pacquiao gaat er eindelijk ko men. Het duel tussen beide superkampioenen waarover al vijfjaar wordt gesproken, vindt op 2 mei plaats in Las Vegas, zo werd vrijdag in de Verenigde Staten bekendge maakt. „Waar de wereld lang op heeft gewacht, gaat nu gebeuren", meldde May weather via de sociale me dia. Weer solozege Van der Poel Veldrijder Mathieu van der Poel (20) verkeert nog steeds in topvorm. De wereldkam pioen schreef zaterdag in Heerlen de Boels Classic op zijn naam, de internationale wedstrijd die hij vorig jaar ook al had gewonnen. Van der Poel reed een paar ron den voor het einde weg van zijn concurrenten en kwam solo over de finish, op gepas te afstand gevolgd door Lars van der Haar en de Belg Ke vin Pauwels. EK judo onderdeel Europese Spelen Het EK judo wordt opgeno men in het programma van de Europese Spelen in juni in Bakoe. Dat heeft de Euro pese judobond EJU zaterdag bekendgemaakt. Het EK zou in april in Glasgow worden gehouden maar de organisa tie moest het toernooi we gens financiële problemen teruggeven. Judobond Nederland had aangegeven de organisatie eventueel op zich te willen nemen, maar de EJU besloot daar niet op in te gaan. Russische biatlete sterft tijdens race De Russische kampioen schappen biatlon in Tjoe- men zijn overschaduwd door de dood van een jonge atlete. De 21-jarige Alina Ja- kimkina werd zaterdag tij dens de 15 kilometer getrof fen door een hartaanval. Art sen probeerden haar te reani meren, maar konden de biat lete niet redden. MAANDAG 23 FEBRUARI 2015 Kirsten Wild wint de scratch en verdient haar eerste regenboogtrui. foto's Hollandse Hoogte door Ad Pertijs APELDOORN - Na haar eerdere uitha len in Karlsruhe en Stockholm nog een keer knallen op de 1500 meter. Sifan Hassan wilde er gisteren op het NK indoor in Apeldoorn niet aan denken. „Dat kan ik hier toch niet maken", sprak ze verontschuldi gend nadat ze in 4.17,32 de nationa le titel had veroverd. Drie rondjes voluit gaan waren genoeg om de rest op grote achterstand te lopen. STONEHAM LAS VEGAS HEERLEN RIJSWIJK TJOEMEN EUROPi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37