Hoogerland beste Zeeuw in Ruta del Sol Verstappen steeds meer op z'n gemak in bolide Hassan is in eigen Zilver Braspennincx en Ligtlee Bouterse slaagt erin dominant te zijn 36 SPORT WK BAANWIELRENNEN Baanwielrenster uit Zwolle verdient in Saint Quentin-en-Yvelines een regenboogtrui op het onderdeel scratch. Hoogerland zat in de ontsnapping van de dag. Zo'n twintig kilome ter voor de finish werd hij door het peloton ingelopen. Brian van Goethem, eveneens van Room pot, werd 66e in het eindklasse ment, op 33.45 van Froome. Hij fi nishte in de laatste etappe als 65e op één minuut. Marco Minnaard (Wanty) haalde de eindstreep niet. Hij stapte af in Verstappen reed bovendien de meeste rondjes van alle coureurs (130) en deed daarmee waardevol le ervaring op voor zijn racede buut, op 15 maart in Australië. Alleen Pastor Maldonado was za terdag sneller dan Verstappen. De Venezolaan reed in zijn Lotus 104 rondes, de snelste ging in 1.24,348. Maldonado en Verstap pen klokten op hun zachte ban den aanzienlijk betere tijden dan de andere coureurs, die de hele dag op de harde versies reden. We reldkampioen Lewis Hamilton eindigde met 1.26,076 als derde in zijn Mercedes. de laatste etappe. De inwoner van Wemeldinge had een hele slechte dag, die waarschijnlijk voort kwam uit zijn val in de finale van de eerste etappe. Daarbij blesseer de hij vooral zijn heup. Vandaag laat hij daar door fysiotherapeut Marco Tolhoek naar kijken. Min naard verwacht niet dat zijn deel name aan de Classic Sud Ardeche en de Drome Classic, zaterdag en zondag, in gevaar komt. Christopher Froome verraste za terdag in de voorlaatste etappe door zijn achterstand van 27 se conden op klassementsleider Al berto Contador goed te maken. In de slotklim pakte hij 28 seconden waardoor hij met één seconde voorsprong aan de slotetappe be gon. Ook die eindigde met een klim. Daarin kwam de Brit met één seconde voorsprong op Conta dor over de streep. Verstappen stond het stuurtje van de Toro Rosso gisteren tij dens de laatste dag van de testvier- daagse in Barcelona af aan zijn Spaanse ploeggenoot Carlos Sainz jr. De zoon van oud-coureur Jos Verstappen had donderdag al 94 rondjes gedraaid op het Catalaan se circuit, Sainz reed er vrijdag precies honderd. „Voor het eerst heb ik meer dan honderd rondes op één dag gere den", zei de tevreden Verstappen, die ook al heel wat pitsstops oe fende. „We hebben heel wat werk zaamheden kunnen verrichten, met in de ochtendsessie ook wat snelle rondjes. De auto voelt zeer goed aan, het lijkt erop dat we hem stap voor stap verbeteren. In vergelijking met de eerste testses sies in Jerez voel ik me al een stuk meer op mijn gemak in deze boli de. Ik ben heel benieuwd wat de engineers gaan bedenken voor de laatste testvierdaagse hier." trainingskamp in Portugal had Ja- bik-Jan Bastiaans zich nog maar eens verbaasd. Tijdens de duur- trainingen op de weg deed Kir- sten Wild niet onder voor de man nen uit de baanselectie. Hoe hard er ook getrapt werd, ze kregen haar er niet af. „Die vrouw is zo sterk, het is gewoon bizar." Dat Wild zaterdagavond in Frank rijk wereldkampioene op de scratch werd, kon de bondscoach dan ook nauwelijks verrassen. Dat de routinier uit Zwolle er gisteren nog brons op het omnium aan toe voegde evenmin. Na drie dagen van 'net niet' en SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES - Shan- ne Braspennincx moest gisteren bij het WK baanwielrennen in de keirinfinale alleen het Australi sche fenomeen Anna Meares voor zich dulden. „Zij is gewoon heel goed, een topsportster in hart en nieren. Maar ik ben nu best of the rest', zei de Brabantse die slim naar zilver was gekoerst. De finale kende een herstart om dat de Australische Stephanie Morton lek reed en niet meer mocht meedoen. „Ik dacht: weer een concurrent minder, sowieso vijfde. Topsport is hard", vertelde Braspennincx die, nadat de gang- 'helemaal niks' klonk zaterdaga vond rond acht uur het Wilhel mus op de piste in het voorstadje van Parijs. Even later werd haar wereldtitel ook in Nederland tot wereldnieuws gepromoveerd. Met „Ik hoor dat je op het Acht Uur Journaal was", laat vriend Bas haar lachen. Wild: „Dit nemen ze me nooit meer af." Erkenning. Het is zó belangrijk voor Wild. Je moet haar - on danks de honderdduizenden kilo meters in haar benen - als coach nog geregeld vertellen hoe goed ze eigenlijk is. Volgens assis- tent-bondscoach Peter Schep ont breekt het Wild, op weg naar olympisch eremetaal, aan weinig of niks. „Ze moet alleen wat meer maker uit de baan was verdwe nen, meteen het wiel van Meares zocht. „Ik moest echt alles geven om haar wiel te houden. Met nog driekwart ronde te gaan, dacht ik wel: dit wordt een medaille. Stie kem probeerde ik nog voor het goud te gaan, maar Anna is zo sterk." Elis Ligtlee was zaterdag dicht bij de wereldtitel op de sprint, maar had uiteindelijk eveneens vrede met zilver. „Vorig jaar heb ik hele maal niets bereikt, nu sta ik hier met een zilveren medaille. Dat is al een flinke stap vooruit", zei de twintigjarige renster. zelfovertuiging krijgen. Iedereen in de baan is bang voor haar, voor haar power. Het is jammer dat ze daar tot op heden zo weinig ge bruik van maakte." Wild (32) heeft al een heel wieler leven achter zich. Ze won tiental len wegwedstrijden, waaronder etappes in de Giro d'Italia, en ze gevierde in menig eindklasse ment. Bovendien won ze liefst ne gentien nationale baantitels. Op het EK in 2013 was ze ook nog eens de beste in de puntenkoers. „Maar ja, dat is een Europese hè. Ik wilde die regenboogtrui. Het voelde alsof ik nog nooit iets écht groots gewonnen had." Bij de statuur van Wild, tot de doorbraak van Marianne Vos Ne derlands boegbeeld in de sprint, past inderdaad wel een wereld titel. Juist daarom ook reed ze afgelopen week tijdens de wereld titelstrijd in Frankrijk buiten het omnium de (niet-olympische) puntenkoers én scratch. „Ik wilde zo graag wereldkampioen wor den." Het voelt als een genoegdoening. „Je doet zo veel opofferingen, ik ben deze winter ontzettend veel van huis geweest. Heb Bas ge mist, mijn familie. Het was een pittige winter, een bewogen tijd thuis. Dan wil je er eigenlijk voor een ander zijn. Ik vind het fijn dat die anderen nu ook van mijn goud kunnen meegenieten." Nu ze eenmaal een regenboogtrui heeft, is voor Wild nog maar één nummer écht van belang: het om nium. De verzameling van zes dis ciplines gaat haar goed af, in Cali won ze nog de wereldbeker. Maar, de 500 meter zal haar - als niet-ex- plosieve starter - altijd parten spe len. Wat ze er ook op traint. Giste ren verspeelde ze kostbare pun ten met een dertiende stek. In een regelmatigheidsklassement is APELDOORN - Atleet Neal Bouter se, afkomstig uit Vlissingen, was afgelopen weekeinde in een bloedvorm. Hij verraste tijdens het NK indoor in Apeldoorn met een zilveren medaille op de 1500 meter. „Ik voelde me zaterdag al heel sterk tijdens de series", zei hij gisteravond. „Vanmiddag was het nog steeds zo." De 21-jarige Bouterse, die lid is van AV Castricum en aangeslo ten is bij het hardloopcollectief Team Distance Runners, noteer de in de eindstrijd een tijd van 3.54,77 minuten. Hij moest iets meer dan één tel toegeven op winnaar Mark Nouws. „Ik had van mijn trainer, Guido Hartensveld, de opdracht meege kregen om dominant te zijn tij dens de finale", vertelde hij. „Ik moest zorgen dat ik de hele tijd goed voorin zat en meeging als ze gingen knallen. Dat gebeurde rond de 600 meter. Tjerk Conijn zette als eerste aan. Ik ging als nummer twee achter hem aan. Mark Nouws kwam 300 meter voor de finish naast mij en ging er daarna overheen. Ik had net geen antwoord op zijn versnel ling." Bouterse was wel erg in zijn sas met zijn zilveren plak. Het was zijn eerste medaille tijdens een senioren-NK. Bij jeugd-NK's stond hij eerder tweemaal op het podium. „Ik heb een best goede winter gehad. Ik ben ook al derde geworden in het nationale cross circuit en heb een persoonlijk record gelopen op de xo kilome ter." De Walchenaar gaat nu toewer ken naar de zomer. Hij wil op de 1500 meter een flinke hap van zijn persoonlijk record afhalen. Nu is zijn snelste tijd 3.51,54. „Wil je bij het NK outdoor op het po dium eindigen, dan moet je 3.44 a 3.45 uur lopen. Het is dus mijn doel die stap te maken." Marijke de Visser, afkomstig uit Aagtekerke, legde tijdens het indoorkampioenschap in Apel doorn tweemaal beslag op een bronzen plak. Zaterdag werd de 22-jarige atlete van AV Phoenix derde op de 3000 meter. Haar tijd was 9.34,73 minuten. Gistermid dag klokte ze op de 1500 meter 4.26,35, waarmee ze wel zo'n negen seconden achter winnares Sifan Hassan zat. Bij het kogelstoten werd Marieke Riemens van het Goese AV'56 achtste. Haar beste worp leverde een afstand van 12,57 meter op. Joeri van der Hooft werd even eens achtste bij het hinkstapsprin- gen. De Oostburgse atleet van het Amsterdamse AAC landde na 13,56 meter in de zandbak. Op de 400 meter liep Samantha Lernout (RKHAV) 58,61 secon den. Ze werd daarmee uitgescha keld in de series. De eveneens Zeeuws-Vlaamse Aniek Aper (Rotterdam Atletiek) trof hetzelf de lot op de 800 meter. Haar tijd was 2.17,95. Wild vult gat op palmares op door Koen de Vries VLISSINGEN - Johnny Hoogerland heeft gisteren de Ruta del Sol als beste Zeeuw afgesloten. De wiel renner uit Langeweegje eindigde als 27e in het eindklassement, op 11 minuten en 13 seconden van winnaar Christopher Froome. In de laatste etappe eindigde de Room pot-renner als 44e, op 39 secon den van de Spanjaard Lobato. door Jaco Kaijen BARCELONA - Max Verstappen heeft indruk gemaakt tijdens de derde testdag van de Formule 1 in Barcelona. De zeventienjarige cou reur van Toro Rosso zette met 1.24,739 de tweede tijd neer. door Edward Swier SAINT QUENTIN-EN-YVELINES - Op door Roeland van Vliet Sifan Hassan loopt ontspannen naar de zege op de 1500 meter. Ruim ach ter haar werd Marijke de Visser derde, foto Soenar Chamid/Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36