SPORT 66 Ik denk dat we Eindhoven met opgeheven hoofd hebben kunnen verlaten Onnodig verlies voor Hoek 38 Gérard de Nooijer maakt in de wedstrijd tegen PSV zijn debuut als hoofdtrainer in het betaalde voetbal. Vasseurwint marathoneditie Trail by the Sea Brons en een regenboogtrui voor wielrenster Wild MAANDAG 23 februari 2015 33 EINDHOVEN - De aandacht ging gis teren niet alleen uit naar koploper PSV. De schijnwerpers stonden in het Philips-stadion van Eindho ven ook op Gérard de Nooijer ge richt. De Souburger maakte bij FC Dordrecht zijn debuut als hoofdtrainer in het betaalde voet bal. „Het was een interessant dag je", concludeerde hij drie uur na het duel. PSV zette ook de twaalfde thuis wedstrijd van dit seizoen in winst om. De Eindhovense ploeg won met 3-0 van de nummer laatst in de eredivisie. Na vier mi nuten, toen Jeffry Fortes een scherpe voorzet van Jetro Wil- lems in eigen doel werkte, leek zich een debacle af te tekenen, maar Dordrecht herstelde zich en moest na rust nog 'slechts' twee treffers (Luuk de Jong uit een strafschop en Jeffrey Bruma) in casseren. Dordrecht haalde in de tweede helft het beste in zichzelf naar boven. Een kopbal van Mat thew Steenvoorden belandde op de paal, terwijl het de grensrech ter ontging dat de bal na een schot van aanvaller Sean Klaiber via de onderkant van de lat achter de doellijn stuiterde. „Iedereen had een monsterscore van 10-0 of meer verwacht", zei De Nooijer, „maar we hadden met z'n allen af gesproken dat dat nooit zou ge beuren. Ik denk dat we Eindho ven met opgeheven hoofd hebben kunnen verlaten. Op tactisch en technisch gebied komen we altijd tekort tegen PSV, maar er zijn ook andere elementen, zoals passie en strijd. Nou, en de beleving was op timaal." Gérard de Nooijer kreeg afgelo pen week na het vertrek van Er nie Brandts voorlopig de leiding bij FC Dordrecht. Als assistent schoof hij een plekje op in de rangorde, voor maximaal vier we ken. De oud-speler van Sparta en Heerenveen is nog niet in het be zit van het hoogste trainersdiplo ma en krijgt van de KNVB daar om slechts dispensatie voor een maandje. „Met het oog op de cur sus betaald voetbal die ik wil gaan volgen, is dit een mooie erva ring. Ik was er als assistent natuur lijk ook altijd al bij, maar dit is an ders. Plots heb je de eindverant woording, ben je meer in beeld en begeef je je wat meer langs de kant van het veld. Op zulke mo menten moet je wel beseffen dat de camera's op je gericht zijn. Bij die afgekeurde goal van ons heb ik tegen de scheidsrechter gezegd dat in zo'n geval de grensrechter op de goede plek moet staan, maar dat was ook alles. Wat dat betreft heb ik wel geleerd. In het verleden heb ik voor dat soort za ken te vaak een gele kaart gekre gen. Zolang er geen doellijntech nologie is, is het heel moeilijk om te constateren of het een doel punt is. En dus heeft het ook geen zin om je daar boos over te ma ken" Hij werd de afgelopen dagen vaak voor de camera's gehaald en moest ook gisteren na afloop van de ontmoeting de media weer uit gebreid te woord staan. Het ging hem makkelijk af. „Het is mijn taak om de club zo goed mogelijk te vertegenwoordigen", zei De Nooijer. „Voor de rest geef ik ant woord op de vragen die worden gesteld. Ik ben wie ik ben en ga me niet anders gedragen." Vandaag vervolgt hij zijn weg. In de ochtenduren staat er een trai ning van de eerste selectie op het programma en 's avonds zit hij sa men met Rogier Molhoek op de bank bij het competitieduel van Jong Dordrecht tegen Jong Groningen/Cambuur. Daarna gaat alle aandacht weer uit naar de wedstrijd van komende vrij dag tegen Go Ahead Eagles. „We staan laatste, maar zolang we niet uitgeschakeld zijn, houden we hoop. Er zijn nog tien wedstrij den te gaan. Ook met al onze be perkingen kunnen we punten ha len. We zullen ons er wel van be wust moeten zijn dat tegen Go Ahead de verwachtingen anders zullen zijn dan tegen PSV. Tegen PSV verwacht niemand iets van ons, tegen Go Ahead wel. We gaan proberen om het elftal zo goed mogelijk voor de dag te la ten komen." Hoek verloor zaterdag met 4-3 van Scheveningen. Opnieuw kwam Hoek erachter dat je wedstrijden niet wint met mooi voetbal. Interim-hoofdtrainer Cérard de Nooijer van FC Dordrecht geeft zijn spelers aanwijzingen tijdens de wedstrijd tegen PSV. foto Robert Vos/VI Images 'Ik ga me niet anders gedragen' door Jan Dagevos Gérard de Nooijer Rabobai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33