ZEELAND 25 „Als provincie hadden we altijd fors bijgedra gen aan de reguliere kosten van de omroep en ook nog voor extra zaken als programma's en een wagen om op locatie mee te draaien. Dat vonden we wel genoeg." Hoeveel de omroep van de provincie verlang de, weet Van Waveren niet. „Tot het noemen van bedragen is het nooit gekomen. Het stop te al bij onze bereidwilligheid, en met steun van de Staten heb ik verzoeken om extra geld op afstand gehouden. Van alle instellingen ging al het meeste provinciale geld naar de omroep. Moest er dan nog meer naartoe, en dan ook nog voor bakstenen? De sfeer was in de loop der tijd ook wel veranderd. De om roep begon zich af te zetten tegen de provin cie. In allerlei discussies en openbare debatten hamerde ze op haar journalistieke onafhanke lijkheid. Voor de nieuwsgaring is dat vanzelf sprekend, maar voor de positie van de omroep in de Zeeuwse samenleving zie ik dat anders. Kijk, er moet ook wel een klik zijn om samen iets voor elkaar te krijgen. Met name hoofdre dacteur Edwin de Kort bleef benadrukken dat wij slechts geldschieter waren. Letterlijk. Nou, dan ben ik uitgepraat." Voor de verhuizing waren miljoenen nodig. Omdat veel apparatuur zit ingebouwd, zou voor een nieuw pand nieuwe apparatuur moe ten worden aangeschaft. Camera's, bekabe ling, montagesets en mengpanelen zijn kost baar. En dan moest er ook nog huur worden opgebracht. Die zou jaarlijks al gauw uitko men op 180 euro per vierkante meter. Volgens Omroep Zeeland wilde verhuizen naar de Timmer fabriek, maar overheden moesten dat bekostigen. waaronder financiering'. De omroepdirecteur had inmiddels een beroep gedaan op de arm lastige gemeente Vlissingen. Wethouder Piet Polderman was om. Hij droomde hardop over 'een icoon als Hotel New York' dat het Schel- dekwartier zou vlottrekken, zonder dat de raad al akkoord had gegeven. De opvolger van Van Waveren, Ben de Reu, deed later nog een poging de gemeente Vlis singen, zo ver te krijgen dat ze zou bijdragen in de verhuizing, door te zeggen dat de provin cie dan ook wel overstag zou gaan. Maar na het zien van de begroting, moest de nieuwe cultuurgedeputeerde zijn woorden terugne men. En van de gemeente Vlissingen hoefde de omroep het ook niet te hebben. Vier jaar na de eerste plannen hakte omroepdi recteur Schoonen in januari 2012 de knoop door: de omroep zou niet verhuizen naar de Timmerfabriek. Een definitieve bestemming voor het Rijksmonument is nog steeds niet ge vonden en een koopcontract heeft Boei nog niet ondertekend. Stil is het echter niet in de fabriek. Die stroomt 25 keer per jaar vol voor feesten en evenementen, het zomerrestaurant nog niet meegerekend. Het spandoek van Omroep Zeeland is al lang geleden weggehaald, maar nergens opnieuw opgedoken. De directie maakte nog een rond je langs ZEP, ROC en ook in het nieuwe pand van de PZC, de oude PZEM in Vlissingen, is nog plek voor de omroep. De directeur noch haar directiesecretaris willen reageren. Boei, die de restauratie begeleidde van de 2500 vierkante meter die de Timmerfabriek telt, wilde de omroep toch een aanzienlijk deel huren, plus een stuk nieuwbouw aan de zuidzijde van het pand om studio's in onder te brengen. Het zou uitkomen op een paar ton per jaar, tegen enkel onderhoudskosten voor het huidige onderkomen, het voormalige ge meentehuis van Souburg, dat eigendom is van de omroep. En dan zaten de stookkosten er nog niet bij. Die vallen in een oude fabriek met enkel glas niet bepaald laag uit. En een doos-in-doos- constructie zag Boei, die de Timmerfabriek op den duur zou kopen en beheren, in het bijzon dere Rijksmonument niet zitten. De zomer van 2010 was in volle gang, maar het onderzoek was nog steeds niet afgerond. Omroepdirecteur Schoonen straalde naar bui ten toe één en al vertrouwen uit, de omroep lanceerde een speciaal Timmerfabriek programma, maar vroeg de gemeente om ver lenging van de intentieovereenkomst. Die kreeg ze. En twee maanden later weer, want de oplossing was nog steeds niet in zicht. De gesprekken haperden op 'diverse aspecten, Iets leuks kan veel vlot trekken. Als dat kan zoals Hotel New York, dan hebben wij daar wat voor over MAANDAG 23 FEBRUARI 2015 Hotel New York Sinds drie jaar wordt elke zomer een pop-up-restaurant gebouwd in de Timmerfabriek. Voorheen zes weken, inmiddels elf. foto's Ruben Oreel Oud-gedeputeerde Harry van Waveren foto Lex de Meester oud-wethouder Piet Polderman TOfttv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25