Een groot spandoek met plannen die nog niet vastliggen, dat is de goden verzoeken, weet men in Vlissingen. De verhuizing van Omroep Zeeland naar de Timmer fabriek ging dan ook niet door. 24 ZEELAND OMROEP ZEELAND 66 Men bleef benadrukken dat wij slechts de geldschieter waren. Nou, dan ben ik uitgepraat TUSSEN DROOM EN DAAD Het begon in mei 2008 met een motie'tje van de Vlissingse WD-fractie, waarin burgemees ter en wethouders werd ge vraagd met Omroep Zeeland te praten over vestiging in de Timmerfabriek. Waarom ook niet? De omroep zocht een nieuw onderkomen, de gemeente zocht een bestemming voor het gebouw. Met de PZC er bij, had Vlissingen een dynamisch mediapark- je. „Precies wat we wilden", zegt oud-raadslid Marianne Reinders. „Ik zeg altijd: je moet met geld geld maken. Dat klinkt heel VVD-achtig, maar zo werkt het." En ze gingen praten, de gemeente en de om roep die al een oogje had laten vallen op het Rijksmonument met uitzicht op het Schelde- kwartier en de Vlissingse binnenhaven. Zo voorspoedig, dat anderhalf jaar later een me- tersbreed spandoek van Omroep Zeeland aan de restauratiesteigers van de Timmerfabriek werd onthuld. De intentieovereenkomst werd door omroep- directeur Monique Schoonen en wethouder Piet Polderman, in bijzijn van een glunderen de burgemeester en de cultuurgedeputeerde, bezegeld met drie warme wangzoenen. Schoonen vroeg de gemeente alleen nog een paar maanden voor onderzoek naar techni sche en financiële randvoorwaarden. De kans van slagen achtte ze zogezegd 85%. Vol ver trouwen ging men de zomer tegemoet. Intussen was de restauratie van de monumen tale Timmerfabriek begonnen. Dat was een he le klus: het beton brokkelde overal af en met al die raampjes waren er heel wat kozijnen om op te knappen. De gemeente Vlissingen had er een zogeheten kanjersubsidie van 3,4 miljoen van het Rijk voor gekregen, mits er een bestemming in beeld was. Die was er. Het idee was dat de omroep haar studio's, redactieruimte en kantoren zou vesti gen op de eerste en tweede verdieping. De be gane grond moest een meer publieksgerichte invulling krijgen, door andere partijen. Een mediacafé met debatavonden en exposities, werd beloofd. Wethouder Polderman stond te trappelen om de omroep te faciliteren; de komst van het mediabedrijf werd door de ge meente beschouwd als 'een inspirerende aan vulling op de Kenniswerf Slechts drie dagen na ondertekening van de in tentie-overeenkomst bracht gedeputeerde Har ry van Waveren de omroepdirecteur uit haar eerste droom: op verhuissubsidie hoefde ze niet te rekenen. „Ik heb altijd naar voren ge bracht dat de verhuizing hun eigen verant woordelijkheid is", zegt de oud-gedeputeerde. Een trekker als Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die blijkens indruk wekkende artist's impressions het Zeeuwse landschap zouden herscheppen? Vandaag: de verhui zing van Omroep Zeeland naar de Timmerfabriek in Vlissingen. 2010, van links naar rechts: Harry van Waveren, Wim Dijkstra, wet houder Piet Polderman, directeur Monique Schoonen, hoofdredac teur Edwin de Kort. door Wendy Wagenmakers oud-gedeputeerde Harry van Waveren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24