4 mm Telefoon Gecoiffeerde bomen almanak Politie pakt man twee keer op Theaterproductiehuis Zeelandia brengt toneelstuk Suikerland Omroep niet naar fabriek 24 en 25 ZEEUWS-VLAANDEREN MAANDAG 23 februari 2015 17 Overeenkomsten over integrale aanpak van 's Gravenhofplein en omgeving moeten eindelijk resultaat opleveren. 1^2»A<fc«tar*g..- HULST - Directeur Kees de Regt van de Terneuzense projectontwik kelaar Van der Poel gaat er vanuit dat binnen een jaar bouwactvitei- ten op het 's Gravenhofplein in Hulst plaatsvinden. Met behulp van ontwikkelaar Wes terhagen (enkele lokale marktken- ners en investeerders, onder wie makelaardij K&B) ontwikkelt Van der Poel momenteel een integraal plan voor het plein in de Hulster binnenstad en de aangrenzende Overdam- en Minderbroederstraat. Tussen 2016 en 2022 moet de Huls ter binnenstad worden verrijkt met een parkeergarage, een aantal winkelpanden, tientallen apparte menten en een hotel. De plannen voor winkels, woningen en een ho tel zijn er al (tientallen) jaren. Maar tot nu toe kwamen ze nooit van de grond. Ook al niet, omdat het Hulster ge meentebestuur de plannen in di verse deelgebieden had opgesplitst. De aanleg van een parkeergarage onder het 's Gravenhofplein ver eist alleen al een integrale aanpak. Het afsluiten van een intentieover eenkomst met Westerhagen en Van der Poel moet de plannen nu vlot trekken, meldde wethouder Diana van Damme de gemeente raad onlangs. In de loop van de zo mer moet duidelijk zijn of dat gaat lukken. Net als Van Damme, weet ook De Regt dat het niet eenvoudig zal zijn om vaart in de planontwikke ling te brengen. Maar integrale aan pak maakt het mogelijk om goede afspraken te maken met een groot aantal verschillende geïnteresseer den. „Als meerdere ontwikkelaars bij dezelfde partijen langs gaan, wekt dat verwarring in plaats van vertrouwen. Eén ontwikkelaar pro beert de beste oplossing voor alle partijen op elkaar af te stemmen. Er zal een parkeergarage moeten zijn voordatje er een gebouw op zet Zo zal er al een parkeergarage moe ten zijn, voordat je er een gebouw bovenop zet." De Regt benadrukt dat hij niet gaat bouwen voor leegstand. Van der Poel bouwt ook het Reynaerts- hof buiten de wallen. „Dat zijn luxere woningen. In de binnenstad is ruimte voor prachtige, iets klei nere appartementen, terwijl de Woonstichting Hulst er huurappar- tementen, al dan niet voor senio ren, zou kunnen bouwen." De ontwikkelaars zijn druk bezig met het polsen van partijen voor invulling van 'commerciële ruim ten'. Voor een supermarkt in de binnenstad ziet De Regt geen ruimte. KNOTSEIZOEN vHa?¥f;' p|S||pH r- TERNEUZEN - Een 51-jarige automo bilist uit Terneuzen werd zondag ochtend vroeg twee keer opge pakt. Hij werd eerst op de Axel- sestraat aangehouden, omdat zijn verlichting het niet deed. Vervol gens moest hij mee naar het bu reau, omdat hij onder invloed was. Omdat hij niet meewerkte aan een ademanalyse werd zijn rij bewijs ingenomen. Nadat hij lo pend, naar huis mocht, schopte hij tegen een auto, die op het par keerterrein voor het politiebureau stond. De man werd direct weer opgepakt vanwege vernieling en wordt voorlopig vastgehouden. Die Middelburger had al een tijdje niets van haar gehoord, van zijn ver re vriendin. Dus besloot hij een be richtje haar kant op te sturen. Dat werd weliswaar snel beantwoord, maar de strekking van het ant woord was wel onheilspellend: „Kan nu niet typen", schreef zij. „Bel je morgen wel. Ben onderweg naar de gevangenis." „WadatV." Toegegeven, het braafste meisje zal ze nooit geweest zijn, maar dit was wel wat extreem... „Haha, voor werk. Geen zorgen." Echter: de dag daarna kwam er geen telefoontje. Hij vraagt zich nu toch een beetje af of ze wellicht haar telefoonprivileges verspeeld heeft... De Timmerfabriek zou het nieuwe hoofdkantoor van Omroep Zeeland worden. Maar die verhuizing ging niet door vanwege te weinig geld. Hulst wil 'Bierkaai' vlot trekken door René Hoonhorst Kees de Regt n-iF^RlW'jL. ÏS-V-WaBSfc IJZENDIJKE - De bomen van de familie Scheele staan er weer keurig gecoiffeerd (gekapt klinkt bij een boom toch anders) bij. Met hulp van elftal vrijwilligers van 't Duum- pje is het erf aan de Klakbaan in IJzendijke zaterdag klaar gemaakt voor de lente. Een vaste knotgroep van de na tuurbeschermingsvereniging komt van november tot maart tien tot twaalf keer in actie op diverse particuliere (boeren)erven in West-Zeeuws-Vlaanderen. Aan de Klak baan werden 23 wilgen geknot. Coördinator Gerard van Daele (op de ladder) van de knotgroep: „Er is veel werk verzet, maar daardoor ligt het er wel weer keurig bij." foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17