ADRZ sluit deal van 25 min euro met Siemens Healthcare BNI begint chapter in Zeeland Het grootste toeristen informatiemagazine van Zeeland O De Ondernemer Zeeland 8 9 Het innovatieve offshore installatieschip Aeolus, pronkstuk van baggerconcern Van Oord, wordt momenteel in havengebied Vlissingen Oost aangepast om 43 windmolens voor de kust van Noordwijk en Zandvoort verder op te bouwen. Het onderstreept het feit dat de offshore windenergie een interessante groeimarkt is voor de Zeeuwse haven. VLISSINGEN Business Net work International (BNI) heeft sinds deze maand een nieuw chapter: Frontier. Het is het achtste chapter in de regio zuidwest. In The Mission to Seafarers in Vlissingen-Oost werd donderdag 5 februari het startsein gegeven. Ruim twintig ondernemers presen teerden tijdens een ontbijtses- sie met zo'n tachtig gasten hun eigen bedrijf. BNI is een netwerkorganisatie met meer dan 7.000 chapters verdeeld over de hele wereld. In Nederland is de organisatie dit jaar tien jaar actief. BNI Frontier is chapter num mer 165 in Nederland. De leden van een chapter komen wekelijks in een ontbijtsessie bij elkaar. De bedoeling is dat de leden bij het zaken doen, gebruik maken van eikaars netwerk. Immers elk individu heeft minimaal 200 tot 500 relaties in zijn netwerk die voor elk van de leden interes sant kunnen zijn. Chapter BNI Frontier heeft nu 21 leden en wil doorgroeien naar zo'n 45 leden. Van elke beroepsgroep kan maar één persoon als lid deelnewwmen. Dit zorgt voor een grote diversiteit in bran ches en beroepsgroepen. Op 26 februari is om 7.30 uur in The Mission to Seafarers in Vlissingen-Oost een lan- cersingsbijeenkomst. Aanmel den: via 06-46327648. Na het hameren van de monopiles in de zeebodem en de in stallatie van de tran sition pieces kan eind maart de voortgang van het proces plaatsvinden. Het reus achtige schip is uitgerust met een kraan die ruim 900 ton kan tillen en heeft een accommodatie voor 75 mensen. Het hefschip kan op eigen poten staan (jack-up) tot waterdiepten van 55 meter. Luchterduinen Het eerste project voor het schip is het in opdracht van Eneco en Mitsubishi Corporation te bou wen offshore windmolenpark Luchterduinen, dat eind van het jaar operationeel zal zijn. Dit park verrijst 23 kilometer voor de kust van Noordwijk en Zandvoort. Het schip heeft een goed gevulde orderportefeuille. Na Luchterdui nen zal het schip worden ingezet op het project Gemini, waar 150 windmolens 55 kilometer boven de kust van Schiermonnikoog in waterdiepten van 35 meter wor den geïnstalleerd. Op- en overslag Naast het Aeolus project, wordt aan de kade bij VDS Staal- en Ma chinebouw B.V. in Nieuwdorp ook druk gewerkt aan een 'nearshore' windmolen project in het IJssel- meer. Het Zeeuwse bedrijf zorgt voor de coating en marking van de monopiles en voor de op- en overslag. „Deze winter hebben wij ook het tweede blade rack voor opdracht gever Siemens gebouwd, afgele verd en geïnstalleerd aan boord van het windturbine installatie schip MPI Adventure van Rederij Vroon, in Noord-Engeland", al dus Marcel Geschiere en Robert van der Loos, de beide eigenaren van VDS. Eerder participeerde het bedrijf al in het megaproject De Groene Verbinding, onderdeel van het Project Mainport Rotter dam, waar ook de aanleg van de Tweede Maasvlakte onder valt. Wandelaars en fietsers kunnen sinds het voorjaar van 2014 van Rotterdam via deze brug over de A15 naar dit uitgestrekte natuur gebied langs de Oude Maas. Het is tegelijkertijd natuurcompensatie voor de uitbreiding van de Rotter damse haven. In de eigen fabriek is zowel de 'Koedoodbrug' als de 'Netkous' vervaardigd. De twee brugdelen voor de Netkous werden op de kade in Nieuwdorp op een ponton gereden richting de Rotterdamse Waalhaven. Daar werden ze ont scheept met behulp van twee hijsbokken en met multiwheelers over de A15 naar de plaats van bestemming gereden. Vervolgens zijn ze met drie zware kranen over de A15 gelegd. GOES 25 miljoen euro. Voor dat bedrag heeft Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) een deal gesloten met Siemens Healthcare. Het miljoenen contract behelst de levering en onderhoud van de modernste medische technologie voor de duur van tien jaar. Voor het ziekenhuis betekent dit een verdere verbetering van de patiëntenzorg, diag nostiek en kostenbeheersing. Zo krijgt het ziekenhuis de beschikking over de modern ste PET CT-scanner waarmee onder meer tumoren in een vroeg stadium kunnen worden opgespoord. Ook installeert en vervangt Siemens Healthcare MRI-scanners waarmee onder andere neurologische aan doeningen worden vastgesteld en waardoor de diagnostiek voor orthopedie en oncologie en grote sprong voorwaarts maakt. Siemens Healthcare zorgt bovendien voor het on derhoud, software-upgrades en continue training en certifi cering van de medewerkers. "Wij zijn blij met deze over eenkomst", stelt Claudia Bran denburg, lid van de Raad van Bestuur van het ADRZ. "Hier door kunnen onze patiënten voor nog meer beeldvormende onderzoeken in hun eigen pro vincie terecht. Dat we over de nieuwste technologie kunnen beschikken, is van groot be lang voor de patiëntveiligheid. Tot slot is het werken met de meest geavanceerde appara tuur ook een goede zaak voor onze interne opleidingen." online ^nenkn Maandelijkse verspreiding van april t/m oktober in de toeristische gebieden. www.bczdjlLoenfr.nl Aeolus staat op eigen benen Tekst en foto Henk van de Voorde De Aeolus ligt nu nog in de haven bij Nieuwdorp. Over enkele weken wordt het bijzondere schip ingezet bij de aanleg van twee windmolenparken voor de Nederlandse kust.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 97