H Wijziging alimentatie door nieuwe wet? HAANS O De Ondernemer Zeeland 4 5 Het Terneuzense Bio Base zet zich in de markt als open trainingscentrum. Een verbreed aanbod aan opleidingen, toegankelijk voor bedrijven en instellingen in de zuidwestelijke Delta. Die aanpak moet de positie van het centrum versterken. de komende jaren opgeteld ruim 2000 banen in de techniek. Wil- ma Polderdijk: "Ontwikkelingen in de techniek gaan snel. Naast instroom zal na- en bijscholing steeds noodzakelijker blijken. Het is van evident belang dat Zeeuw se trainings- en opleidingscen tra die mogelijkheid in de eigen provincie kunnen bieden." Mr. M. Czarnota (Monika) Advocaat Haans Advocaten Bergen op Zoom Bio Base voorziet positieve ont wikkelingen voor het trainings centrum. In 2014 volgden 2700 cursisten 300 opleidingen; dit jaar wordt een toename verwacht met zo'n vijf procent tot 330 cursussen met 3000 deelnemers, in de jaren daarna een gestage groei. Een belangrijke rol speelt de vraag aan technisch geschoold perso neel. Onder meer als gevolg van vergrijzing ontstaan in Zeeland Met kunstmestpro- ducent Yara als gastheer is Bio Base Training Center begin juni het decor voor de Nationale Schei- kundeolympiade, de jaarlijkse wedstrijd voor leerlingen van havo en vwo. De keuze voor het Terneuzense trainingscentrum is misschien wel illustratief voor de nieuwe strategie. Bio Base wil vooruit, samen te vatten in meer bekendheid en promotie, meer trainingen en opleidingen, meer cursisten, meer bedrijven die van het trainingscentrum in de Koe- gorspolder gebruik maken. Niet afwachten, maar Bio Base pro actief als open trainingscentrum in de markt zetten, is de kern van de nieuwe aanpak. Het Terneuzense trainings- en voorlichtingscentrum heeft sinds de start medio 2012 moeilijke ja ren achter de rug; voorheen lag het zwaartepunt op veiligheids- en bekwaamheidstrainingen, maar Bio Base en het develop ment center nieuwe stijl staan in principe open voor alle denkbare (bij) scholing waar bedrijven in Zeeland en Oost-Vlaanderen be hoefte aan hebben. Managementtrainingen Daarvoor zijn meer leveranciers van opleidingen èn opleiders nodig. Er is bijvoorbeeld een verbintenis aangegaan met het Walcherse Polderdijk&Partners, specifiek voor trainingen op het gebied van communicatie en ma nagement. Dat betreft onder meer presentatietechnieken, persoon lijk leiderschap, sales, conflict hantering, timemanagement en planning. In ondernemersjargon win-win, zegt Wilma Polderdijk. Zij leidt haar bureau sinds 2005 vanuit Domburg, en vertegen woordigt een collectief van meer dan vijftien trainers en coaches. Ze vindt de ontwikkelingen bin nen Bio Base winst voor Zeeland. Als open centrum met een om vangrijk cursusaanbod, legt ze uit, is er voor Zeeuwse bedrijven geen noodzaak meer scholing van werknemers buiten de provincie te zoeken. "Individuele medewerkers kun nen in Zeeland zelf een breed scala aan open trainingen volgen. Dat scheelt toch aanmerkelijk in reis- en overnachtingskosten." Tekst Peter Oggel Foto Mark Nelemans Bio Base profileert zich extra als trainingscentrum ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl I www.bbeu-cdc.org www.polderdijkenpartners.nl Op 1 januari 2015 is de Wet hervorming kindregelingen in werking getreden. Ouders met lagere inkomens ontvangen een hoger kindgebonden budget en alleenstaande ouders met een lager inkomen komen daarbovenop in aanmerking voor een extra verhoging, de zogenaamde alleenstaande ouderkop. Deze verhoging van het kindgebonden budget heeft invloed op de kinderalimentatie. In sommige gevallen kan dat er zelfs toe leiden dat door dat hogere kindgebonden budget er helemaal geen alimentatie meer hoeft te worden betaald. De vraag is of dit laatste de bedoeling is geweest van de wetgever bij het maken van deze wet. Dit zal in de komende tijd moeten blijken. De Rechtbank Den Haag heeft inmiddels hierover al een standpunt ingenomen. Deze rechtbank vindt dat het in strijd is met het wettelijk uitgangspunt dat ouders gehouden zijn om de kosten van hun kinderen te dragen en dat deze kosten dan ook niet volledig uit overheids middelen moeten worden betaald. Wel heeft de rechtbank de alimentatie verlaagd, zodat vooralsnog deze nieuwe wet leidt tot een verlaging van de alimentatie. Een ander gevolg van de wet is dat het fiscaal voordeel voor de alimentatieplichtige die kinderalimentatie betaalt met ingang van 1 januari 2015 is komen te vervallen. Hierdoor kunnen kosten van kinderen tot 21 jaar niet meer als aftrekpost worden opgevoerd in de belastingaangifte. Het gevolg hiervan is dat de draagkracht van de alimentatiebetalende ouder lager wordt wat een reden kan zijn om een herbereke ning te laten maken van de kinderalimentatie. Deze nieuwe regeling kan gevolgen hebben voor de door u te ontvangen dan wel te betalen kinderalimentatie. Wilt u weten welke gevolgen deze nieuwe wet voor uw situatie heeft, neemt u dan contact op met ons kantoor. Het is belangrijk dat u zich goed laat voorlichten door een deskundige op dit gebied en indien deze wet invloed heeft op uw situatie u tijdig met uw ex-partner hierover in gesprek gaat. Voor Zeeuwse bedrijven is het geen noodzaak meer om voor scholing van werknemers buiten de provincie te zoeken, zegt Wilma Polderdijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 93