P ti W. Concertregistratie Dolly Parton >v w KIJKTIP zaterdag 16.05 uur r:. ^rïr-Vï - \m y... Laura is een vrouw naar haar hart. „Ze is verre van perfect, maar wel een gepassio neerde moeder. Haar kracht is dat ze altijd en overal de slimste is. Daarom wordt het gepikt dat ze in een joggingbroek en op oude gympies op haar werk verschijnt of dat ze eet op een plaats delict." Ter voorbereiding op haar rol ging Messing op pad met een vrouwelijke rechercheur. „Ik mocht haar het hemd van het lijf vra gen over haar werk. Het meest verrassende dat ik leerde, is hoe belangrijk humor is om in hun beroep de dag door te komen." Daarmee raakt ze meteen het hart van de nieuwe Net 5-serie: The mysteries of Laura is een serieuze crimeserie en een comedy tegelijk. De humor zit vooral in het chaoti sche gezinsleven van Laura. Ze wordt op het matje geroepen bij het hoofd van de school omdat haar koters een klaslokaal on der de rode verf hebben gesmeerd. „Jullie kinderen zijn niet meer welkom", klinkt het onverbiddelijk. „Ho even", roept Laura. „Van mij hoeven ze niet wélkom te zijn, ik moet ze gewoon om acht uur kunnen drop pen en om vijf uur kunnen ophalen." De zoektocht naar een nieuwe school voor haar kleine crimineeltjes - die, als ze even niet oplet, op straat over elkaar heen staan te plassen - verloopt ook al niet soepel. Op Uggs, in een corrigerende panty en met een huidkleurige beha aan, spreekt ze woe dend voor de derde keer het antwoordappa raat van haar echtgenoot in, die natüürlijk te laat is voor het intakegesprek. Om haar kids in toom te houden, voert ze ze dron ken met hoestsiroop. Het dramatische re sultaat van deze noodgreep laat zich raden. Voor Messing - net als haar tegenspeler in het echte leven ook een alleenstaande ouder - is het een vertrouwde situatie. „Het voelt soms alsof mijn leven een come dy is. De hele dag probeer ik mijn werk zo goed mogelijk te doen en dan kom ik thuis in een rampgebied." De combinatie van de twee genres is origi neel, maar ook de makke van de serie. Als kijker word je heen en weer geslingerd tus sen de voortgang van de moordmysteries - een zaak per aflevering - en de huiselijke chaos. Om het af te toppen, vonden de ma kers het nodig er een emotioneel sausje overheen te gooien. Zodat de stoute zoons zich bij het instoppen opeens ontpoppen tot lieverds, die heus heel veel van hun fan tastische moeder houden. Dat daargelaten, geeft The mysteries of Laura een ietwat over trokken, maar zeker ook vermakelijk beeld van het bestaan van een carrièremoeder. Een even stuntelige als briljante rechercheur probeert haar werk te combineren met een chaotische gezinssituatie. Debra Messing speelt de hoofdrol in de nieuwe serie The mysteries of Laura. Haar auto is een rijdende af valberg vol lege voedselver- pakkingen. En ze slobbert soep naar binnen terwijl ze in het mortuarium boven een lijk overlegt met de schouwarts. Maar na een wilde achtervolging schakelt ze wel koel bloedig een crimineel uit, door zijn oor er af te schieten zonder zijn gijzelaar te raken. Het zal voor de meeste kijkers even wen nen zijn om Debra Messing in haar nieuwe rol te zien. De Amerikaanse actrice is im mers vooral bekend van de comedy Will Grace, waarin ze een met relaties worstelen de vrouw speelt, die samenwoont met haar gay best friend. Die serie wordt sinds het einde in 2006 eindeloos herhaald op aller lei zenders, dus Grace verdween nooit uit beeld. Messing heeft zich erbij neergelegd, zegt ze. „Ik zal altijd Grace blijven. Dat ac cepteer ik en dat omarm ik." In The mysteries of Laura - een remake van een Spaanse serie - kruipt Messing in de huid van Laura Diamond. Zij is een stunte lige en slonzige, maar stiekem ook briljante rechercheur in New York, die haar verant woordelijke baan combineert met een chao tisch gezinsleven. Haar grootste stoorzen ders: een losgeslagen 6-jarige tweeling en een flamboyante echtgenoot (Josh Lucas, bekend van American psycho). Die laatste kan het vreemdgaan niet laten, maar wil evenmin scheidingspapieren tekenen. Messing las het script en was verkocht. „Ik moest keihard lachen, dat was het belang rijkste. En de mix sprak me aan. Wilde ach tervolgingsscènes, spanning rond moordza ken en tegelijkertijd heftige familieproble men. Het is snel, grappig en dramatisch." - 3 Media X tf f' 'tl* 1 In The mysteries of Laura speelt Debra Messing de rol van Laura Diamond, een briljant rechercheur met een wild gezins leven. foto's Net 5 The mysteries of Laura. Elke zaterdag dubbele afleveringen op Net 5, 20.00 uur. reageren? media@depersdienst.nl Crime in comedyjasje door Rivka Croenier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79