De keuken in Mensen verstopt achter groentekisten Verdachte overval Trimpe opgepakt Buitrug gesignaleerd in de Oosterschelde 16 SPECTRUM Leuren op de Markt in Hulst www.pzc.nl/video In 1970 kocht ik een dik kook boek. Het was de Born Gids nummer 2 (Wina Born was in die tijd een begrip op kookgebied). Ik wilde soep koken en op bladzijde 106 vond ik het volgende recept: 1 blik toma tensoep, 1 blik erwtensoep. Ver meng alle ingrediënten. Ik had de neiging het boek het raam uit te gooien, maar we woon den toen in een flat. Ik moest aan het recept denken nu de verkiezin gen van de Provinciale Staten voor de deur staan. Van die verkiezin gen wordt ook een potje gemaakt, want het gaat dan niet alleen om het provinciale bestuur, maar indi rect (getrapt) ook om de benoe ming van leden van de Eerste Ka mer en dat brengt met zich mee dat ook landelijke politici in de pot gaan roeren, waardoor alles troebeler wordt. Op den duur weet je niet meer voor wie of wat je gaat kiezen. Bovendien weten steeds minder mensen wat de pro vincie nu precies wil en doet. Misschien krijg je in Zeeland wel aandacht voor de politiek als je zou voorstellen van Zeeland één gemeente maken, waar de provin cie dan zoveel mogelijk mee ver smelt. Er wordt toch al op veel ge bieden samengewerkt. Een com pleet nieuw en origineel bestuurs lichaam zal zeker ophef veroorza ken, maar het kan ook de betrok kenheid van veel mensen vergro ten en misschien leidt het wel tot een echt Zeeland met een aparte status en met geheel nieuwe (on)mogelijkheden. Zo komen we toch weer in de buurt van het door elkaar roeren van verschillen de blikken soep. Vijf buitenlandse werknemers van Doo- ges Onionery in Oosterland woonden in caravans, verstopt achter 'muren' van houten groentekisten. Inspecteurs van de gemeente Schouwen-Duiveland hebben deze week een einde gemaakt aan deze manier van huisveten. De si tuatie op het bedrijf aan de Jonkersweg wordt door hen omschreven als 'zeer brandgevaarlijk'. Het carré van kuubski- sten is op last van de gemeente meteen afgebroken. Dooge moet zorgen voor nieuwe huisvesting voor de buitenland se werknemers. Als hij dat niet doet wordt hem een dwangsom opgelegd. Denen geschokt na aanslagen De Deense politie tast in het duister over het motief van de 22-jarige Omar Abdel Hamid el-Husein die vorig weekend een aanslag heeft gepleegd op een café en een synagoge in Kopenhagen. Daarbij komen een Deense ci neast en een joodse beveiliger om het leven. De schutter wordt gedood door de politie. De politie heeft woensdag een 19-jari- ge Vlissinger opgepakt. De man wordt verdacht van de overval vorige week op de Vlissingse groenteboer Adrie Trim pe. Een gewapende jongeman probeer de de groenteboer te beroven, maar dat liet de 80-jarige Vlissinger niet zomaar gebeuren. Hij verzette zich hevig en uit eindelijk ging de overvaller er zonder buit vandoor. De politie begon meteen na de overval een uitgebreid onderzoek waarbij rechercheurs en agenten van het wijkteam intensief samenwerkten. Aan de hand van getuigenverklaringen kon de verdachte worden opgepakt. Oekraïne buigt voor rebellen Het leger van Oekraïne trekt zich terug uit de belegerde stad Debaltseve in het oosten. Het is een smadelijke aftocht voor het Oek raïense leger en een overwinning voor Poe- tin. De inname van Debaltsevo door rebellen is internationaal veroordeeld als een schen ding van het eerder gesloten akkoord. In de Oosterschelde bij de Zeelandbrug is vorige week zaterdagmiddag een buitrug gespot. Volgens Jaap van der Hiele van Eerste Hulp bij Zeezoogdie ren (EHBZ) is het zeer uitzonderlijk dat zulke walvissen in de Oosterschel de belanden. Van der Hiele zegt dat het er slecht uitziet voor het dier. „Als het niet terug in de Noordzee weet te ko men, is het einde verhaal. Het zal nog wel voedsel vinden in de Oosterschel de, maar niet voor lange tijd." De bui trug weet maandagmiddag op eigen kracht door de Oosterscheldekering weer naar zee te zwemmen. Ophef over weren haatimams De tweede kamer heeft verbaasd gereageerd op het intrekken door het ministerie van bui tenlandse zaken van de visa van drie haat imams. De imams waren uitgenodigd voor een benefietgala in Rijswijk en hadden in eerste instantie wél een visum gekregen. D66 en CDA hebben vragen gesteld. VIDEO VAN DE WEEK 78% IN BINNEN- EN BUITENLAND UW MENING 683 reacties Voor een topbaan is 178.00 euro te weinig EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72