Rotonde Sloeweg wordt heel bijzonder 'Democratie wordt kapot gemaakt' Kapelle krijgt geld toe bij miljoenenlening FZC WALCHEREN 35 Hennepkwekerij opgerold in huis Goese Meer Nieuwe abonnementsprijzen MIDDELBURG - Als je je hier niet over opwindt, waar moet je het dan over worden, zegt fractievoor zitter Piet Kraan (LPM) in een reactie. Hij vindt dat hij geen eerlijke ant woorden krijgt op vragen die hij stelt aan het college van wethou ders en burgemeester. „Ik word zelfs voorgelogen." Met hele grote nadruk en bij her haling zegt hij dat 'dit de kern van de democratie raakt'. „Het gaan om de informatieplicht die het college heeft tegenover de ge meenteraad." GOES - De politie heeft donderdag een hennepkwekerij aan de Krop- kreek in het Goese Meer opge rold. Na een tip zagen agenten rond 6.oo uur een auto wegrijden. De wagen werd op de Oude Zee dijk in Kattendijke gecontroleerd. Een man (45) uit Kruiningen en een man (28) uit Goes zijn aange houden op verdenking van betrok kenheid bij de kwekerij. In de wo ning zijn drie kweekruimten aan getroffen. De hennepplanten wa ren geknipt, ook zijn 20 kilo natte henneptoppen en 400 potten waarin planten waren gekweekt gevonden. De stroom werd afge tapt. De verdachten zitten vast. Zelf vindt hij niet dat 'hij het col lege met gestrekt been te lijf gaat'. „Ik doe altijd zo." En hij gebruik die grote woorden, omdat hij vindt dat er eindelijk eens een echt antwoord moet komen. Tijdens de laatste commissieverga dering zei hij zonder omwegen dat hij nu helemaal geen vertrou wen heeft in wethouder Johan Aalberts (CDA). Want volgens hem heeft deze bestuurder bij her haling tegen hem gelogen. „Nu het college zich daar van niet heeft gedistantieerd, neemt het die leugens over." De omgekeerde wereld, want nor maal moet over een lening juist rente worden betaald. „Wij lenen geld en krijgen ervoor betaald", Hij benadrukt dat zijn optreden politiek gemotiveerd is en dat het geen persoonlijke aanvallen zijn. „Persoonlijke verhoudingen moe ten goed blijven. Ik wil na elke vergadering iedereen een hand kunnen geven." Hij geeft wel aan dat er twee partijen zijn, CDA en PvdA, die volgens hem in Middel burg al zeventig jaar aan de macht zijn. „En veel via achterka mertjes regelden en regelen. Dat moet afgelopen zijn." In de reacties van veel partijen wordt gesuggereerd dat het fel en emotioneel optreden van Kraan zegt Herselman. Hij heeft dat nog niet eerder meegemaakt in zijn lange carrière als wethouder fi nanciën. Wettelijk mag een overheidsbank maar een bepaald volume aan geld in kas hebben. Als dat maxi mum wordt overschreden, moet verplicht worden afgestort. „Maar dat wil de BNG niet, heb ik me door één van onze ambtenaren la ten uitleggen. Er volgt dan een boete, maar die is hoger dan de rente. Dus ze zijn blij als je geld komt lenen." Bij de BNG was gisteren niemand beschikbaar die een toelichting op de situatie kon geven. te maken heeft met rancune om dat het hem niet is gelukt een col lege te vormen en nu veroordeeld is tot de oppositie. Hij verwerpt die suggestie met klem en noemt dat 'wel een heel gemakkelijke re denering'. „Op die manier gaan ze allemaal voorbij aan wat er wer kelijk aan de hand is. En dat is dat de democratie kapot wordt ge maakt." Hij vindt dat door die redenering als het ware monddood wordt ge maakt en dat er niet meer serieus gekeken wordt naar wat hij te ber de brengt. Momenteel is aannemer Boskalis bezig met de aanleg van de nieu we Molendijk, waarin de rotonde moet komen. Grote hoeveelheden grond worden verzet want de weg moet vanaf een andere nieu we rotonde, die in de Heinkens- zandseweg, omhoog lopen naar de ongelijkvloerse kruising in de Sloeweg. Aan de andere, Nieuwdorpse, kant liggen al enkele bergen zand klaar. Daar loopt de nieuwe Mo lendijk weer naar beneden, met een bocht naar de Schippersweg. Het bijzondere van de nieuwe ro tonde is dat er aan elke kant twee rijstroken van de Sloeweg onder door duiken. Wie, rijdend over de Sloeweg, wil afslaan doet dat naar links om zo bovenop op de roton de een richting te kunnen kiezen. Verkeer dat vanaf de rotonde de Sloeweg oprijdt, voegt vanaf links in. Voor langzaam verkeer is aan één kant van de rotonde een fiets pad in twee richtingen voorzien. De landschappelijke inpassing voorziet in veel groen. De taluds en de bermen worden ingezaaid met gras en op de plateautjes die ontstaan, zullen bomen worden geplant. De oude Molendijk blijft aan de kant van 's-Heerenhoek dood lopen op de Sloeweg. Het nieuwe kruispunt is onder deel van een veel groter project. Daarbij wordt de Sloeweg ver breed tot een weg met twee rijstroken in beide richtingen. Ook komen er nieuwe op- en af ritten naar de A58. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl ZATERDAG 21 FEBRUARI 2015 door Mieke van der Jagt Piet Kraan in opperbeste stemming nadat zijn partij vorig jaar maart de gemeenteraadsverkiezingen won. Hier kust hij zijn partijgenote Caria Doorn nadat hij heeft gehoord dat de LPM de meeste stemmen heeft gekregen van de Middelburgse kiezers, foto Izaak Verkeste door Luc Oggel KAPELLE - De Kapelse wethouder Jon Herselman stond gisteren wel even met zijn ogen te knipperen. Zijn gemeente heeft bij de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) voor een maand een zogeheten kasgeldlening van 3,5 miljoen euro afgesloten, maar tot Herselmans stomme verbazing krijgt Kapelle daar geld op toe: 0,05 procent ren te, oftewel 145 euro. 'S-HEERENHOEK - Een hele bijzonde re rotonde wordt het. Zo eentje - viaduct en rotonde ineen - bestaat in heel Zeeland nog niet. De nieu we rotonde in de Sloeweg in 's-Hee- renhoek moet de gevaarlijke krui sing Stoofweg/Sloeweg vervangen. Hij komt bovenop de Molendijk. Het bijzondere van de nieuwe rotonde is dat er aan elke kant twee rijstro ken onderdoor duiken. Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen perl april 2015 noodzakelijk. Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt €29,95 per maand, inclusief toegang tot digitale nieuwsproducten. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Voor meer informatie verwijzen wij u naarwww.pzc.nl/tarieven U kunt ook bellen met onze Lezersservice via 088 - 013 9910. Directie DePZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35