Zeeuwse regisseur aan de siag met meuwe Aim Bezorgdheid over In het Mamacafé ontstaan nieuwe vriendschappen voor mama en kind 66 Het lijkt of de LPM jaagt op het college. Op deze manier isoleert die partij zich 34 WALCHEREN LOKALE PARTIJ MIDDELBURG Keersluisbrug Vlissingen blijft maand lang dicht voor verfbeurt Voorzitters fracties Middelburgse raad waarschuwen de LPM dat huidige manier van oppositievoeren riskant is. Ze groeide op in Hulst, dat ze op haar achttiende verruilde voor Nij megen. Daar studeerde ze Com municatiewetenschap en Bedrijfs wetenschappen aan de Radboud Universiteit. Twee dagen voordat de opnames voor haar nieuwe film beginnen, is ze weer weer even terug op het oude nest. „Jaze ker is het leuk om weer in Hulst te zijn. Hier wonen vriendinnen en mijn vader woont hier ook nog. Er zijn hier veel mensen die me lief zijn." Tijdens haar studie werd duide lijk dat ze iets met film wilde gaan doen. „Een van de docenten was Addy Weijers. Hij had meege werkt aan de televisieserie Rus sen. Toen hij daarover vertelde, dacht ik: dat wil ik ook. Na de les, tijdens het volgende collegeblok zat ik me dan af te vragen: wat doe ik hier eigenlijk? Het was alle maal zo theoretisch. Ik wilde graag iets maken." Haar vierde film, Mama's as, kwam vorig jaar uit. Op het 48 Hour filmfestival in New Orleans won ze de prijs voor beste script en de film werd vertoond op het prestigieuze festival van Cannes. „Het begon al in Nijmegen met de prijzen voor beste film, beste VLISSINGEN - De Keersluisbrug in Vlissingen krijgt nieuwe verf. Daarvoor staat de brug een maand lang open in een hoek van zestig graden. Van vrijdag 27 fe bruari 07.30 uur tot vrijdag 27 maart 2015 16.30 uur kan landver- keer de brug niet passeren. Vorig jaar is het eerste deel van de brug in de Prins Hendrikweg on derhouden; nu volgt de rest. De brug gaat in de steigers en wordt stofvrij ingepakt. regie en beste actrice. Dat was het ticket naar Amerika. Maar daar zijn we niet geweest, hoor. Was ei genlijk wel erg... Er was tijdens dat festival een videoverbinding, maar toen ben ik in slaap geval len. We hadden net een klein kindje van anderhalve maand. Die sliep eindelijk een nacht door. Toen hebben wij ook maar doorgeslapen. We zijn daarna wel naar Cannes gegaan, maar we heb ben er geen film gezien. Cannes is vooral rode lopers, interviews en zaken doen. Het is één groot red carpet festijn." Haar nieuwe film, Averechts, wordt ook weer een short. De hoofdrollen zijn voor John Buijs- man (onder andere Loenatik), Christine van Stralen (Celblok H, Dunya en Desi) en Rutger de Bek- ker (De Vliegende Panters). De Participatiewet die 1 januari van kracht werd, speelt een belangrij ke rol in het verhaal: Maurits werkte vroeger bij de post, werd gepest door zijn collega's en mocht tot zijn opluchting vertrek ken bij een reorganisatie. Sinds dien zit hij thuis. Een vacature bij TNT Post zorgt ervoor dat hij daar toch weer moet solliciteren. „Ik heb niets tegen de Participatie wet, hoor. Ik snap ook wel dat er bezuinigd moet worden en dat mensen weer betrokken moeten worden. Maar je moet je wel reali seren dat 't om individuen gaat. Dat probeer ik te laten zien. Het wordt geen zware film. Het is een tragikomedie met een knipoog." Kerckhaert hoopt dat Averechts in september in première gaat tij dens het Nederlands Filmfestival. MIDDELBURG - Dit gaat de verkeer de kant op, zegt de Middelburgse CDA-fractievoorzitter Jan Zwe- mer. Hij doelt op de manier waar op er de laatste tijd in de Middel burgse raadszaal wordt vergaderd De toon van het debat is verhard. Dat komt volgens hem vooral door de manier waarop fractie voorzitter Piet Kraan (LPM) ope reert. In hele scherpe bewoordin gen laat deze bij herhaling weten dat hij het college wantrouwt. Fractievoorzitters van andere coa litiepartijen zijn ook bezorgd over de verharding van het debat en de manier waarop er politiek wordt bedreven. Paul Moens (SGP) zegt klip en klaar dat het optreden van Kraan 'te ver gaat'. De wijze waar op Kraan opereert is volgens hem 'beneden peil'. Hij doelt dan niet alleen op de manier waarop het debat wordt gevoerd, zoals vorige week dinsdag tijdens de vergade ring van de Commissie Algemeen Bestuur, maar ook hoe schriftelij ke vragen richting het college wor den geformuleerd. In het debat en in die vragen laat Kraan weten dat hij nauwelijks nog vertrouwen heeft in het colle ge. Heeft hij nog wel vertrouwen in zichzelf, vraagt Moens zich hardop af. Hij wijst naar de vorige raadsperiode toen zijn SGP en Christenunie ook heel kritisch stonden tegenover het college. „Maar dat wel op een andere ma nier uitten." Benno Nieuwenhuis (WD) waar schuwt dat het gevaar dreigt dat 'Kraan zijn hand overspeelt'. Hij merkt ook op dat de LPM'er op de ze manier 'de onvrede mobili seert'. De liberaal gaat in het ver volg vragen of de manier van acte ren ook de steun heeft van de an dere LPM'ers. Jeroen van Dijen (SP) wil zich niet uitlaten over de wijze waarop de LPM oppositie voert. „Ook wij gaan er soms wel eens met gestrekt been in." Maar hij vindt dat de wijze waarop de LPM opereert niet effectief. „Je moet een discussie voeren op ba sis van feiten en cijfers en niet emotioneel. Door een emotionele toonzetting dwing je jouw ge sprekspartner in het defensief. Door te zeggen, ik vertrouw je niet, ik vertrouw je niet, ik ver trouw je niet, breng je geen zaken aan het licht." Ook hij vindt dat het debat zakelijk moet blijven. „En na afloop moet je samen door één deur kunnen." Rob van Eijkelenburg (D66) noemt de verharding van het de bat 'een teken van deze tijd'. Hij vindt het geen enkel probleem dat Kraan fel opereert. En hij snapt heel goed dat hij de be stuurscultuur aan de kaak stelt. „Want de gemeenteraad heeft de bestuurscultuur zelf op de agenda gezet." Net als Kraan vindt hij dat het college uitblinkt in het geven van nietszeggende antwoorden op vragen die worden gesteld. „Wij hebben steeds te maken met een informatie-achterstand." Luc Vandezande (GroenLinks) vindt het prima dat de LPM niet braafjes akkoord gaat met ant woorden van het college. Maar hij vindt wel dat de LPM te veronge lijkt doet en waarschuwt ook dat Kraan zijn onvrede over het be leid niet te persoonlijk moet ma ken. Peter de Doelder (PvdA): „Ie dereen mag zeggen wat hij wilt. Maar de vragen van Kraan roepen een beeld op van 'zie je wel, ieder een doet alles verkeerd'." Wille mien Treurniet (CU) tot slot zegt dat het lijkt of de LPM jaagt op het college. Ze wijst erop dat die partij in het vorige college zat en dat er 'nu echt niet veel veran derd is'. Ze vindt de vragen die Kraan stelt over het grondbedrijf 'wel relevant'. Maar die toon die hij aanslaat in het debat en in zijn schriftelijke vragen noemt ze 'on gekend'. „Op deze manier isoleert die partij zich." Ze adviseert een zakelijke opstelling. „Daarmee be reik je meer." LOKALE PARTIJ MIDDELBURG Voetgangers, fietsers en brom mers kunnen over de Binnenkeer- sluis naar station en binnenstad. Autoverkeer moet over de Sloe- brug. Die opent dan maar vier keer per dag. De Keersluisbrug blijft ondervaarbaar voor schepen tot twaalf meter hoog en breed. Boten moeten de oostelijke wal aanhouden; aan de westelijke wal ligt een ponton. De Binnenkeer- sluis wordt op afroep enkel tus sen 06.00 en 22.00 uur bediend. Vandaag: Mamacafé Middelburg. Wie doen het? Het initiatief is ont staan in 't Zand/Stromenwijk door enkele moeders uit de wijk. Nu is het een Stichting Mamacafé Middelburg. Wat is het? Een plek waar (aan staande) moeders met hun kinde ren (0-4 jr) elkaar kunnen ont moeten. 'Gezellig kletsen en erva ringen uitwisselen onder het ge not van een kopje koffie of thee terwijl de kinderen kunnen spe len', is het uitgangspunt. Wat doet het? 'Regelmatig nodi gen we deskundigen uit om te spreken over onderwerpen waar je mee te maken hebt als jonge moeder. Ook worden er verschil lende activiteiten aangeboden voor de kinderen. Een gezellig avondje uit, filmavond of een workshop worden ook georgani seerd vanuit het Mamacafé.' Meer info? www.mamacafe-mid- delburg.nl De andere kanshebbers zijn: Rep air Café Middelburg; Rouwcafé Omarm; Stichting Zeeuws Mam ma; Stichting Chocolate Lovers; Beweegpad Griffioen; Stichting City Seeds; Stukafest Middelburg; Buur4Middelburg. Lange Jan Awards Lotje Kerckhaert: „Ik heb geleerd om me in de aanloop naar de opnames te richten op de inhoud van de film." foto Ronald den Dekker door Peter van den Assem HULST - Lotje Kerckhaert (32) be gint dit weekend in Nijmegen met de opnames voor haar nieuwe film, Averechts. Met haar vorige short, Mama's as, oogstte ze (internatio naal veel waardering. De film was vorig jaar onder meer te zien op het festival van Cannes. verharding debat door Emile Calon Willemien Treurniet (CU) Piet Kraan is fractievoorzitter van de Lokale Partij Middelburg. Hij was ooit lid van de PvdA. Na omzwervingen via andere partijen richtte hij de LPM op. In de periode 2010-2014 zat de LPM samen met PvdA, CDA en WD in het college. De LPM won in 2014 de gemeen teraadsverkiezingen. Met vier ze tels werd de LPM net zo groot als CDA en PvdA maar kreeg wel meer stemmen van de Middel burgse kiezers. Het lukte de LPM niet om een col lege te vormen. Volgens de LPM door een 'samenzwering van voor al PvdA en CDA'. Het huidige college bestaat uit CDA, CU, PvdA, SCP en WD. door Maurits Sep MIDDELBURG - Negen initiatieven in Middelburg maken kans op de PZC Publieksprijs voor het beste vrijwil- ligersinitiatief. De prijs wordt op 14 april uitgereikt. De komende da gen worden de kanshebbers be licht. Stemmen kan vanaf 2 maart. www.pzc.nl/langejanawards en www. Iangejanawards.welzijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34