Nominatie Vlissingse poppenkunstenaar Servicebus Middelburg blijft behouden door ingrijpen gemeente 32 WALCHEREN JEUGDOPVANG De Stichting Kinderpostzegels helpt pleegouders in Koudekerke aan extra opvang Zeeuwse kinderen Nieuwe cursus Mindfulness Met de nominatie schaart Borghs- tijn zich tussen bekende poppen- makers uit grote poppenkunstlan- den als Rusland en Italië. Zelf be gon ze nog maar vier maanden ge leden met het maken van pop pen. Al veel langer doet ze aan gra fische vormgeving, tekenen en schilderen, onder meer als illustra trice van kinderboeken. Inzendingen moesten dit jaar zijn toegesneden op het thema 'nostal gie'. De tien beste zijn genomi neerd voor de award. Binnenkort wordt bekend of de pop uit Vlis singen tot de top-drie behoort. Zo ja, dan mag ze haar werk laten zien op de negende Dabida-dag op 12 april in het Nationaal Klok en Peel Museum te Asten. Borghstijn liet zich bij de veer- vaardiging van de pop inspireren door Vlissingen 'de plek waar ik woon en geboren ben, de kleder dracht, het strand en de zee'. Ze werkte met een grote diversi teit aan materia len: luchtdro- gende klei, acrylverf, inkt, waterverf, mo hair, vintage stoffen, papier, metaaldraad, zand en laven del. Haar poppen- kunstwerk baadt in symboliek. Het verbeeldt een jonge vrouw op het strand, met in haar hand een fotoalbum. In dat album zit een gedroogd bloemetje dat naar la vendel geurt. Een zeebriesje laat haar rokken wapperen. Foto's uit het album waaien weg alsof het vlinders zijn. Dat verwijst naar een vervlogen tijd die in de herin nering weer tot leven komt, legt Borghstijn uit. Die symboliek komt terug in de haardracht, op de borst, de rok en het been van de vrouw. De haar dracht doet denken aan de kap van de oude Zeeuwse dracht. Op de rok zijn nostalgische Zeeuwse taferelen afgebeeld en oude kaar ten van Vlissingen en Zeeland. Op de benen van de vrouw varen schepen. Tenslotte zit een vogel klaar om een tere, kwetsbare vlin deren te verslinden. KOUDEKERKE - Nu gemeenten zelf voor de jeugdzorg verantwoorde lijk zijn, doen die in Zeeland va ker een beroep op christelijke pleegouders. Ook daar zijn er te weinig van. Maar in het Veerse Koudekerke komt nu in ieder ge val weer wat meer ruimte. Daar verbouwden Anneke en Ti- mon de Keijzer (beiden 33 jaar) de afgelopen maanden de boven verdiepingen van hun rijtjeswo ning aan de Evertsenstraat om ruimte te maken voor nog eens twee pleegkinderen. Er wonen er al twee, de broertjes Niels (17) en Herman (9), en die zijn benieuwd welke andere kinderen het gezin straks komen uitbreiden. Of dat wennen wordt? Valt wel mee, denkt Niels. „Zelf komen we uit een gezin met zeven kinderen." De wens van Anneke en Timon de Keijzer om hun huis te verbou wen, zodat ze nog eens twee kin deren onder hun hoede kunnen nemen, leefde al langer. Maar ze hadden er het geld nog niet voor. Dankzij de Stichting Kinderpost zegels, die er zevenduizend euro subsidie voor gaf, komt het nu in orde. Begeleidster Irene Janse van de christelijke jeugdzorgaanbie der SGJ begeleidde de subsidie aanvraag van het Koudekerkse pleegouderpaar. Door slim te ver bouwen is er nu ruimte voor vier kinderen, elk met een eigen ka mertje. Voor hun huwelijk waren Anneke en Timon de Keijzer actiefin de jeugdclub van de evangelische ge meente in Vlissingen. Daar groei de hun motivatie iets te beteke nen voor kinderen van wie de thuissituatie - om wat voor reden dan ook - niet stabiel genoeg is. „We hebben niet direct een eigen kinderwens", zegt Timon, „Mede vanuit ons geloof zien we het als waardevol ons in te zetten voor de medemens, vooral voor kinde ren. En als je dan ziet wat je er voor terugkrijgt. Niels en Herman zijn fantastische gasten." Niels is inmiddels druk met zijn bakkersopleiding aan het Scalda in Middelburg. 's Ochtends in alle vroegte ver dient hij een centje bij als vakken vuller bij Albert Heijn in Middel burg, waar zijn pleegvader ook werkt. Herman zit in groep 5 van de basisschool in Vlissingen. Ze komen uit een reformatorisch ge zin. De evangelische gemeente zit net weer wat anders in het geloof, maar sluit daarbij toch redelijk aan. Veel pleegouders kiezen voor jon gere kinderen. Het stel uit Koude kerke ruimt liefst plek in voor pu bers. „Niet per se van christelijke huize", zegt Anneke, „Het belang rijkste is een goede match." Hij bereidt momenteel een raads voorstel voor om ervoor te zorgen dat de financiering van die servi cebus voor de komende drie jaar is geregeld. „Misschien zelfs wel voor de komende vijf jaar", aldus de wethouder. Per 1 maart start Connexxion de nieuwe dienstregeling. Hiermee komt een einde aan onder andere de proefperiode van de servicebus omdat de provincie niet langer wil betalen voor die verbinding. In Middelburg blijkt echter dat die bus redelijk populair is bij mensen die reizen tussen Klarenbeek/Veerse Poort en het centrum. De gemeenteraad vroeg in over grote meerderheid aan het college om alles op alles te zetten om de servicebus te behouden. Als het college van burgemeester en wet houders akkoord gaat komt Sim ons op 23 maart met een voorstel voor financiering van die bus. Hij laat wel weten dat mensen die te maken hebben met de Wmo dan ook zullen moeten betalen. Hoe veel, dat weet hij nog niet. Hij denkt een bedrag tussen de één en anderhalve euro. Andere ge bruikers moeten net als nu ge woon via hun ov-chipkaart beta len. Volgens Simons moet de ge meente door dit optreden van de provincie zo'n 30.000 euro bijpas sen. Hij laat weten dat hij samen met andere gemeentebestuurders nog eens met Gedeputeerde Sta ten gaat overleggen. Want de ma nier waarop zij bezuinigingen doorvoeren voor het openbaar ver voer, vindt hij niet acceptabel. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volks universiteit begint maandag met een introductiecursus Mindful ness in Middelburg. Mindfulness is volgens de ZVU een goed hulp middel om je drukke bestaan rust te geven middels meditatie en be wustwording. Elke avond wordt gewerkt met een geleide-medita tie. De cursus wordt verzorgd door Mark de Bokx. Start om 19.30 uur in 't Pakhuis. en Vraagprijs 199.000,- k.k. i Erica Borghstijns opvallende poppenkunst baadt in symboliek. door Henk Postma VUSSINGEN - Een rijk gedetailleer de pop, gemaakt door Erica Borghs- tijn-Prinse (32) uit Vlissingen is ge nomineerd voor de Hannie Sarris Doll Award 2015. Dat is een inter nationale prijs die jaarlijks wordt uitgeloofd door Dabida, het Neder lands en Belgisch instituut voor poppenkunstenaars. Erica Borghs- tijn-Prinse Meer pleegzorg vanuit een christelij k hart door Henk Postma Op de zolder van huize De Keijzer krijgen twee pleegkinderen elk een ei gen kamertje. Links pleegvader Timon, rechts pleegzoon Niels (17). door Emile Calon MIDDELBURG - De servicebus (Lijn 69) blijft voor Middelburg behou den. In ieder geval rijdt deze bus nog enkele maanden tussen het NS-station en Middelburg-noord. Als het aan wethouder Chris Sim ons ligt, nog veel langer. Verbazendwekkend grote woning! M2makelaars.nl 10 JAAR Albardastraat 30 Goes Handige bijkeuken 3 grote slaapkamers Grote 2e verdieping 312 m2 eigen grond Dubbele beglazing Vrije achterom 4 Carport Zeer goed onderhouden UMlUhÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32