ii Het gevaar zit 'm in wat er bij al te hard trekken met de brug kan ge beuren LSVIN almanak Nootje Koehandel met buslijnen 32 en 33 ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 21 februari 2015 29 Hennie van Meerkerk weg uit de top, maar nog niet weg bij Scalda Dennis de Nooijei teleurgesteld na breuk met JOVZ 44 en 45 36 en 37 Treinverkeer bijna de hele dag gestremd Binnenvaartschip Alsvin klem onder de spoorbrug bij Vlake. Bergers, Rijkswaterstaat en politie trekken schip vlot, met hulp van het tij. Reizigers werden met bussen ver voerd. Ze liepen door de strem ming een half uur tot een uur ver traging op. Aanvankelijk was er alleen busver voer tussen de stations Goes en Kruiningen-Yerseke. Later op de dag moest het treinverkeer op een groter traject - tussen Goes en Bergen op Zoom - worden stilge legd. Dit zorgde voor onbegrip bij som mige reizigers. „Waarom worden op zo'n lang stuk bussen inge zet?", mopperde Irene Corbet uit Goes. „Van Kruiningen naar Ka- pelle is het maar een kippeneind- je. We moesten met de bus alle dorpen langs tussen Bergen op Zoom en Goes." Het risico bestond dat het veron gelukte schip zou plooien of bre ken. Daarom was het treinverkeer uit voorzorg stilgelegd. „Om vei ligheidsredenen is later ook de stroom van de bovenleiding ge haald", legde Prorail- woordvoer der René Vegter uit. Daardoor was er op station Kruiningen-Yer seke geen stroom en konden daar ook geen treinen meer rijden. Nadat het schip was losgetrokken, inspecteerde Prorail de spoor brug. Niet lang daarna werd het traject veilig bevonden. Rond r6.i5 uur kwam het treinverkeer weer op gang. Ze staat zó fris en fruitig in het le ven, dat haar leeftijd lastig is in te schatten. Dat leidt vaak tot compli mentjes, maar soms ook tot verwar ring. Laatst at de 28-jarige blondine uit Kloosterzande per ongeluk een noot, die haar allergie in alle hevig heid aanwakkerde. Als de bliksem bracht haar moeder haar naar het ziekenhuis in Terneuzen. Dochterlief moest zeker nog een poosje in het ziekenhuis blijven, hoorde moeder toen ze op de gang wachtte. „Op welke afdeling kan ik mijn kind dan straks terugvinden", vroeg ze. De dienstdoende hulpverlener wierp een blik op de behandeltafel en zei resoluut: „Op de kinderafdeling." ring, die in contact met water een brandbaar gas kan vormen. Volgens politiewoordvoerder Willem Jan Uijtdehage zat het gevaar niet in de lading, maar in de schade die het schip aan de brug zou kunnen veroorzaken. Als de Alsvin bij een al te drieste poging zou plooien of breken, konden de leidingen van het spoor beschadigen. Slepers van Polderman begonnen om 14.00 uur te trekken en om 15.00 uur, precies op hoogwater, kwam de Alsvin los. Politie, brandweer, en bergers konden naar huis. ProRail onderzocht de brug en Rijkswaterstaat het schip. De toedracht wordt nog verder onderzocht. VLAKE - Onwel geworden, vermoedelijk mede door drankgebruik, heeft de schipper van het Belgische binnenvaartschip Alsvin, gisteren het schip, geladen met 111 contai ners, klem gevaren in een hoekje van de spoorbrug bij Vlake. Dat gebeurde rond zes uur 's morgens. Het schip, op weg van Wemeldinge naar Hans- weert, kwam onder de brug met de boeg aan de bakboordkant op de wal terecht en zakte scheef tegen de eerste pijler. Pogingen om het los te trekken moesten vanwege het risico op plooien worden gestaakt tot het water weer hoog genoeg was. De KNRM haalde de schipper met behulp van opstappers van boord. Hij werd met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht, waar hem een bloedproef is afgenomen. In slechts elf van de 111 containers zat een lading. Zes daarvan bevatten een ijzerlege- Willem Jan Uijtdehage Veel commotie rond besloten vergadering over wijzigingen in het openbaar vervoer door Cornelleke Blok GOES - Het treinverkeer in Zeeland lag gisteren een groot gedeelte van de dag stil door het ongeluk onder de spoorbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland. Tip? redactie@pzc.nl Muurvast onder de brug door Mieke van der Jagt pagina 30 en 31 Twee boogjes te ver naar bakboord Ruim op tijd voor Frans Het binnenvaartschip Alsvin is gisteren klem gevaren in een hoekje van de spoorbrug bij Vlake. De oorzaak is het onwel worden, vermoedelijk door drankgebruik, van de schipper, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29