CONSUMENT 25 ChatSecure Ikea Emoticons O Rabo Wallet Evoland Luxe ronde smartwatch USB-stick verwijdert meer virussen Slimme bloempot geeft plant zelf water Opzetcamera voor smartphones Extra flitser voor selfies APP VOOR DE HEB Wat is opvallend in het aanbod van nieuwe elektronica? Tonie van Ringelestijn signaleert de must-haves. ZATERDAG 21 FEBRUARI 2015 Veel chatdiensten hebben nog steeds geen krachtige beveiliging. ChatSecu re versleutelt de communicatie van populaire chatdiensten als Facebook Chat, Google Chat en Jabber. Als de ontvanger ook ChatSecure heeft geïn stalleerd, kun je veilig via deze be staande chatdiensten communiceren. Het fijne aan ChatSe cure is dat het voor de ontvanger niet per se nodig is om ook de app te gebruiken. Hij kan bijvoorbeeld ge woon via het chatvenster van Face book berichtjes versturen. ChatSecure, gratis voor Android en iOS Als er één emoticon is die mensen op het toetsenbord van hun smartphone of tablet missen, dan is het de Zweed se balletjes van Ikea. Althans, dat denkt het Zweedse woonwarenhuis. De app Ikea Emoticons wordt als een toetsenbord voor Android of iOS geïn stalleerd en geeft toegang tot alle emoticons, zoals een stofzuiger, een kast of een lamp. Met de app hoopt het bedrijf'de communicatie in huis te verbeteren'. Dus als je de volgende keer vieze sokken van je partner on der het bed vindt, kun je hem of haar gewoon een sokken-emoticon van Ikea sturen. Ikea Emoticons, gratis voor Android en iOS De betaalapparaten van Nederlandse win kels worden massaal vervangen door nieuwe apparaten met ondersteuning voor Near Field Communication (nfc). Deze technologie zorgt ervoor dat je een bankpasje alleen maar in de buurt van het apparaat hoeft te houden om te pinnen. Ook veel smartphones on dersteunen nfc, waardoor een smart phone ook als betaalmiddel zou kun nen fungeren. Dat maakt de Rabo bank mogelijk met de Rabo Wal- let-app. Betalingen tot 25 euro wor den direct voltooid, alles daarboven vergt het invoeren van je pincode. Daarnaast kun je met de app je actue le saldo bekijken en klantenkaarten van winkels inscannen. Rabo Wallet is vooralsnog alleen beschikbaar voor twee smartphones van Samsung. De Rabobank zegt spoedig naar meerde re Android-smartphones te willen uit breiden. Ondersteuning voor de iPhone komt er niet, want de smart phone van Apple heeft geen nfc-chip. Rabo Wallet, gratis voor de Samsung Galaxy S4 en Galaxy Note 3 Evoland is een uniek spel dat eigenlijk een groot interactief gamegeschiede- nisboek is. Je begint in een spelwereld zoals ook de eerste games eruit za- door Daniël Verlaan gen: zwart-wit en met heel weinig op ties. In deze zwart-witte wereld zoek je naar voorwerpen die het spel laten evolueren naar een latere periode, zo als het moment dat de Game Boy op eens een kleurenscherm kreeg of dat je vrijuit kon rondrennen in een 3D-wereld. Niet alleen het uiterlijk van het spel verandert naarmate je meer speelt, ook de gameplay, de mu ziek en de mogelijkhe den die je als speler hebt, veranderen net zo gemakkelijk mee. Op die manier laat Evoland zien dat ge schiedenislessen ook heel leuk kun nen zijn. Evoland, 4,99 euro, Android en iOS 0 Slimme horloges zien er steeds beter uit. Zo komt LG met zijn nieuwe ronde Watch Urbane met luxere uitstraling dan de vorige modellen. Deze Android-smartwatch is ge maakt van metaal en moet voor zowel mannen als vrouwen aantrekkelijk zijn. Hij verschijnt in zil ver en goud. De Watch Ur bane heeft een 1,3 inch aanraakschermpje en geeft notificaties van Android-toestellen door. Ook beschikt hij over een ingebouwde hartslagme ter en barometer. Hij is stof- en waterdicht. Prijs: nog onbekend www.lg.nl De FixMeStick is een spe ciale usb-stick om virus sen te verwijderen. Door dat hij op een eigen bestu ringssysteem draait, zou meer kwaadaardige soft ware zijn te detecteren. De stick combineert de antivirusprogramma's van Kaspersky, Sophos en Vipre. De werking is eenvoudig: steek de usb-stick in de Win- dows-pc of de Mac en de FixMeStick gaat op zoek en verwijdert gevonden malware. Prijs: 59 euro www.fixmestick.nl Gadgets De Parrot Pot is een bloempot die je plant we kenlang zelf water kan ge ven, te volgen via een app. Dankzij sensoren weet de pot wanneer de plant 'dorst' heeft. Het waterreservoir van 2,2 li ter is genoeg voor maxi maal een maand. De app heeft een databa se met 8.000 planten waarvan bekend is hoe veel water, zonlicht en voeding ze nodig hebben. De Parrot Pot is ook bui ten te plaatsen en is in de afwasmachine te wassen. Prijs: circa 175 euro, later dit jaar www.parrot.com/nl reageren? consument@depersdienst.nl foto's PR Na de selfiestok komt Lenovo nu met een Selfie Flash: een flitser die in de koptelefoonin gang past. Dat moet lich tere zelfportretten in het donker opleveren. De ringvormige Vibe Xten- sion Selfie Flash werkt met veel Android-toestel len. Hij heeft acht led lampjes en is via een knopje aan de achter kant in te schakelen. Na 100 keer flitsen moet hij weer aan de oplader. Prijs: 29 euro, later dit jaar De Air-opzetcamera van Olympus moet betere fo to's maken dan met smartphones mogelijk is. Hij heeft een 16 mega pixel resolutie en een gro tere lens dan in de mees te smartphones zit. De Air is op de smartphone te monteren en zit onder een hoek van 45 graden ten opzichte van de lens, die met de hand onder steund moet worden. De Air is via wifi of bluetooth te koppelen aan smart phones, maar dat hoeft niet. Het is ook mogelijk hem los te gebruiken; de foto's staan dan op een ei gen sd-kaart. Prijs: circa 300 euro, later dit jaar www.olympus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25