Doesburg krijgt hulp van De Munter MOOie Uitdaging 5 juli 2015 ASWH wacht al vijftien jaar op competitiezege in Kloetinge 46 SPORT TOUR IN ZEELAND Twee spelers verlaten Hoek LMG moet sponsors op de dag van de Tourfinish op Neeltje Jans in de watten leggen. „Ik heb er geen gemakkelijke ver klaring voor", verontschuldigt Doesburg zich als hij wordt gecon fronteerd met zijn cijfers van de afgelopen twee jaar bij Hoek. „Ik geef altijd alles, dus daar kan het niet aan liggen. Maar het is wel zo dat ik na de winterstop kan antici peren op de manier van spelen van de tegenstander, omdat we ze al een keer eerder hebben getrof fen." Het beeld dat de aanvaller van de Zeeuws-Vlaamse topklasser van Scheveningen heeft gekregen in de eerdere confrontatie (2-2, waar bij Doesburg de 2-0 verzorgde) is helder: „Een stugge ploeg met goede aanvallers, maar een mid denveld en een verdediging die erg dicht bij elkaar staan. Daar door krijg je als aanvaller weinig ruimte." Trainer Kenny Verhoene onder schrijft het beeld dat zijn pupil van Scheveningen (nummer ne gen van de topklasse) schetst. „Ze hebben een erg gesloten manier van spelen", meent ook hij. „Ze zijn daarnaast levensgevaarlijk in de omschakeling. Daar heb ik de spelers deze week meermaals voor gewaarschuwd." Doesburg zal naar alle waarschijn lijkheid in samenwerking met Sam De Munter de verdediging van de ploeg van trainer John Blok moeten ontregelen. De Mun ter versterkte de ploeg in de win terstop en is vandaag voor het eerst speelgerechtigd. Hoewel Ver hoene nog weinig kwijt wilde over zijn speelwijze en opstelling, is de kans groot dat de twee sa men zullen spelen. Te meer om dat Mattis Persoons geschorst is. „Sam zal waarschijnlijk aan de af trap verschijnen en Kyle is in vorm", hulde de Belg zich nog enigszins in nevelen. „Het zou zo maar kunnen dat we toewerken naar een systeem waarin zij sa men kunnen spelen." „Hij is een goeie speler", vult Doesburg aan. „Ik ben een loper; ga de hoeken in en kan ook vanaf de buitenkant komen. Sam is meer een speler die in de bal komt en kaatst. Wat dat betreft kunnen we elkaar zeker aanvul len." Naast de afwezigheid van Per soons moet de nummer dertien van de ranglijst het vandaag doen zonder de geblesseerden Gert-Jan van Leiden (enkel) en Mathieu Voet. „Voet kreeg op de training een voet op zijn voet, en dat is echt waar", schamperde Verhoe ne. „Hij meldde zich daardoor af voor dit duel." Jelle de Schryver, Thiago Barros Ribeira en Thomas van der Haegen nemen het met Hoek 2 op tegen Rijsoord 2. HOEK - Mathieu Voet en Thomas Van Der Haegen verlaten top klasser Hoek aan het einde van het seizoen voor een terugkeer naar België. Voet kwam in het verle den uit voor Lovende- gem en keert ko mend seizoen dus te rug naar zijn geboor teland. De linksback kwam dit seizoen ne gen keer in actie in de hoofdmacht van Hoek. De laatste maanden was hij vooral bankzitter. Zelzate komt momen teel uit in de eerste klasse provinciaal en bezet daarin de vier de plaats, met 43 pun ten uit 22 competitie duels. Afgelopen maandag oefenden Hoek en Zelzate nog tegen elkaar. Thomas Van Der Hae gen vertrekt komen de zomer naar Oude naarde. Hij kwam dit seizoen slechts vijf keer in actie voor de Zeeuws-Vlaamse top klasser wegens een zeurende enkelblessu re. Daarvan is hij nu hersteld. Oudenaarde komt momenteel uit in de derde klasse natio naal. Daarin bezet de hoofdmacht de elfde plaats op de ranglijst, met 32 punten uit 24 competitieduels. Van Der Haegen speelde in het verle den bij Club Brugge, Zulte-Waregem, St. Wetteren en SK Dein- ze. Hij behoort van daag tot de selectie van Hoek 2 voor het treffen met Rijsoord 2. GOES - Een bedrijf in de spotlight zetten kunnen ze bij het Goese re clamebureau LMG als de beste. Wat ze op zondag 5 juli voor el kaar moeten krijgen, is echter an dere koek. LMG moet op die dag de sponsors van de Tourfinish op Neeltje Jans en hun gasten een on vergetelijke dag bezorgen. „Het is een prachtige uitdaging", vindt di recteur Perry Kentin. LMG kreeg de opdracht eind vo rig jaar van de Stichting Grand Ar- rivee Zélande, waarin de zoge naamde Founding Partners van de Tour zich verenigd hebben. Het zijn zo'n dertig grote, meest Zeeuwse bedrijven en Zeeuwse overheidsinstellingen die met hun bijdragen de komst van de Tour naar Zeeland mogelijk heb ben gemaakt. Ze hoestten de 500.000 euro op die Tourorganisator ASO voor de finish op 5 juli wilde hebben en nog zo'n 135.000 euro voor de zo genaamde hospitality op de dag van de finish. Het betekent dat de sponsors en hun gasten op Neel tje Jans op 5 juli de hele dag in de watten moeten worden gelegd. Omdat LMG daarvoor de meest aansprekende plannen op tafel leg de, mag het Goese bedrijf die gaan uitvoeren. Of ze allemaal door kunnen gaan, is nog niet ze ker erkent Perry Kentin. „Nadat we te horen gekregen dat wij de dag mogen verzorgen, zijn we eerst gaan kijken of de dingen praktisch mogelijk zijn." Hij geeft het voorbeeld van de tri bunes. Bij de finish staan er voor de sponsors drie ingetekend. Maar kunnen ze er ook daadwer kelijk worden gebouwd? De eer ste uitdaging waar de Goesenaar op stuitte was dat het talud waar op ze moeten komen, afloopt. Bouwtechnisch bleek dat geluk kig geen probleem. Uitdaging twee: aan de kust komt de wind meestal uit het westen en die staat dan recht op de tribunes. Op lossing: er komt geen overkap ping. Een andere kwestie is die van de natuur. Brengen de tribunes geen beschermde dieren in gevaar? En hoe zit het met de algehele veilig heid? Kentin waande zich enkele weken niet alleen organisator, maar ook onderzoeker. Inmiddels is duidelijk dat de tribunes er kun nen komen. Maar het onderzoek is nog niet afgelopen. Zo wil Ken tin op 5 juli graag een helikopter de lucht insturen die de gasten rond kan vliegen. Of dat kan is nog niet duidelijk. Diverse instanties moeten groen licht geven, waaronder ook de ASO. Die heeft tijdens de Tour di verse helicopters in de lucht en zij mogen niet gestoord worden. Alles bij elkaar heeft Perry Kentin plaats voor een kleine 2500 gas ten. Ruim duizend worden 'gele verd' door de Founding Partners. De andere 1400 kunnen zich nog melden. „Onze opdrachtgever heeft ons ook gevraagd andere be drijven te interesseren, die dan ook gasten kunnen uitnodigen. Hoe meer gasten, hoe meer er mo gelijk is. Kentin: „De omgeving zorgt er voor dat je moeite moet doen om alles op zijn plaats te krijgen. Dat kan door goed samenwerken. Dan zie je dat Zeeland specialisten heeft en dat we in een kleine om geving tot veel in staat zijn. Dat we dat de hele wereld mogen la ten zien, is natuurlijk prachtig." Om bedrijven te interesseren zijn in Zeeland acht ambassadeurs be noemd. Mensen uit verschillende regio's die veel (zakelijke) contac ten hebben. Ze hebben twee pa- ketten in de aanbieding. Een etap pe-arrangement voor acht perso nen dat 3250 euro kost, of een klas- sements-arrangement voor zes tien personen a 9950 euro. In bei de arrangementen zit onder meer gratis parkeren, toegang tot het VIP-gebied, eten en drinken, een rondvaart en een plaats op de tri bune met zicht op de finish. Het duurste arrangement is luxer en biedt ook clinics in Waterland Neeltje Jans. Voor de innerlijke mens zullen onder meer de Zeeuwse topkoks Jannis Brevet (Inter Scaldes) en Edwin Vinke (De Kromme Water gang) zorgen, waarbij de omge ving voor de ingrediënten een lei dende rol zal spelen. Er zullen dus veel zeevruchten en vis op de De laatste competitiezege van ASWH op het Wesselopark in Kloetinge dateert van het jaar 2000. Net voor de winterstop werd het 0-1 via een doelpunt van John Verbaan. Wat ze bij ASWH echter onvermeld laten is de 4-1-overwinning van vorig jaar in het bekertoernooi. Op het kunst gras was de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht superieur. „Dat was een bekerwedstrijd en die tellen we lekker niet mee", zegt trainer Die- derik Hiensch met een kwink slag. „Feit is wel dat wij een angst- gegner voor ASWH zijn. Het is een goed voetballende ploeg, maar op ons eigen veld zijn we al tijd wel in staat om het spel te ontregelen. Ook nu heb ik er ver trouwen in." Terwijl Kloetinge toch te maken heeft met een waslijst aan ge blesseerde spelers. Zo ontbreken Jaap Esser, Björn Quartel, Mark Schuit, Roy Mulder en Yves Nyemb. De laatste probeerde het afgelopen week op de training wel, maar kreeg toch weer last van een kwetsuur. Wouter de Craene ontbreekt al het gehele sei zoen bij de zaterdag-hoofdklasser. „Toch komt er een team in het veld dat ASWH kan verslaan", vindt Hiensch. „Er zit ontwikke ling in de ploeg. Een jongen als Julius Bliek bijvoorbeeld is ge groeid. Verder viel vorige week Wouter Duvekot prima in. Hij ma nifesteert zich." Duvekot, een buitenspeler, is defi nitief vanuit de tweede selectie naar het eerste elftal doorgescho ven. „Dat heeft te maken met de blessuregolf, maar Wouter ver dient het ook." Kloetinge hoopt vandaag dus op een stunt tegen het hoger geklas seerde ASWH (nummer zes op de ranglijst). „De drie punten zijn natuurlijk ook heel welkom voor ons", vindt Hiensch, die met Kloe tinge in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal op de negende plaats staat en strijdt voor lijfsbe houd. „Het zou lekker zijn om een gaat je te slaan met enkele finales te gen onze concurrenten op komst. Het speelt toch wat lekkerder als je een kloof hebt." PRODUCTIE DOESBURG VOOR EN NA DE WINTERSTOP door Mitchell Minnaard HOEK - Kyle Doesburg bleef in zijn voorgaande twee jaar bij Hoek ste ken op drie competitiedoelpunten voor de winterstop. Ook dit sei zoen kon hij met kerst tegenover familie en vrienden pronken met precies drie competitiedoelpunten, ditmaal in de topklasse. Vandaag hoopt hij het aantal na het winter- reces op te krikken. Daarbij krijg hij hoogstwaarschijnlijk hulp van spits Sam De Munter, die Hoek tus sentijds versterkte. Kyle Doesburg lijkt bij Hoek voor de winterstop niet meer te mogen scoren dan drie keer, als we afgaan op de statistieken. Na de winterstop kunnen de Zeeuws- Vlamingen echter minimaal nog een verdubbeling van die productie verwachten. Klasse Seizoen Voor winterstop Na winterstop Topklasse 2014/2015 3 Hoofdklasse 2013/2014 3 6 Hoofdklasse 2012/2013 3 8 foto HH 1 Infographic Sjoera van der Horst bron Rudy Boogert door Mitchell Minnaard door Koen de Vries 'A door Jan Dagevos KLOETINGE - Wint ASWH na vijf tien jaar weer eens in Kloetinge? Die vraag houdt de makers van de website van de Zuid-Hollandse club in de aanloop naar het duel van vandaag bezig. Ze vinden in elk geval dat het na zo'n lange pe riode wel weer eens tijd wordt. .1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 148