Haventopman Zeebrugge sluit fusie met Antwerpen niet direct uit Festival Vestrock Junior lanceert eerste namen 66 Ik ga enorm graag naar concerten en toneel. Het is alleen erg moeilijk zonder auto PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Nieuwe abonnementsprijzen ben door onder meer een hartope ratie, komen vriendinnen langs. Anders wordt het ook zo een zaam hè", zegt Jannie. Bij het thea ter aangekomen, is het druk voor de deur. Pit helpt Jannie de auto uit en ze gaan binnen alvast aan de voor hen gereserveerde tafel zitten, totdat Saskia de auto gepar keerd heeft. Pit glipt er nog even tussenuit naar de markt. „Ik zie de kaasboer staan, die altijd van die lekkere kaas heeft." Even later is ze terug en deelt gul blokjes kaas uit. Als de voorstelling begint, krijgen de dames speciale plekken voor Vier het Leven. De psychologi sche thriller van Ivan Bukovcan over de Tweede Wereldoorlog grijpt het publiek aan, en de twee vriendinnen kijken ademloos. Tien gijzelaars moeten beslissen wie van hen doodgeschoten zal worden door de Duitse bezetter. De zaal is muisstil, behalve een verwarde man achter Jannie en Pit die luidkeels commentaar geeft. „Toen ik mijn hand omhoog stak, was hij stil", lacht Jannie na af loop. Óp de weg terug genieten de vriendinnen in de auto van het zonlicht dat de Zeeuwse ak kers streelt. „Prachtig he", zegt Pit. Na een korte stilte zegt ze: „Ik moet dat toneelstuk even laten be zinken, nog even erover na den ken." Jannie knikt. „Maar wat was het leuk vanmiddag hè", zegt ze. „Het was prachtig", beaamt Pit. „Als ik een auto had, zou ik zelf nog vrijwilliger worden." In Vlaamse havenkringen wordt daar steeds nadrukkelijker voor gepleit. Algemeen directeur Fer- nand Huts van de internationale logistieke groep Katoen Natie in Antwerpen stelt vast dat de huidi ge samenwerking van de havens van Antwerpen, Zeebrugge, Gent en Oostende in Flanders Port Area niets voorstelt. Om een vuist te maken tegen met name de ha ven van Rotterdam zouden Ant werpen en Zeebrugge de handen snel ineen moeten slaan. Zeebrug ge zou verder moeten onder de naam Antwerpen-Zeevlakte. Want, meent hij, de internationa le rederijen kennen voornamelijk Antwerpen en Rotterdam. Een fu sie tussen Antwerpen en Zeebrug ge kan enkel economisch voor deel opleveren. Minister Weyts ziet de vier Vlaamse havens als één geheel. Hij verwerpt het voorstel en zegt: „Mijn haven is Vlaanderen." On derling vertrouwen en samenwer king in het kader van de vooruit gang moeten worden gestimu- Cursus iPad voor beginners Toonbeeld Wegens groot succes, gaat van af 2 maart de cursus iPad voor beginners bij Toonbeeld weer van start. De basisbediening, browser Safari en iCloud ko men onder meer aan bod. Alle vragen worden beantwoord en deelnemers hebben een Apple iPad nodig. Meer informatie en inschrijven kan tot 23 februari via www.terneuzen.nl/toonbeeld. Pyschisch probleem bij naaste familie 'En hoe gaat het met jou' is het thema van de gespreksavond die Labyrint in Perspectief op 24 februari houdt bij de coun- selcoachboerderij in Koewacht. Van 19.30 tot 21.30 kunnen ouders, partners of kinderen van iemand met psychische problemen ervaringen uitwis selen. Aanmelden kan nog via info@counselcoachboerderij.com Cursus ontwikkeling van de passiemuziek Wie geïnteresseerd is in het passieverhaal, kan bij Toon beeld drie lessen volgen over de ontwikkeling van de passie muziek door de jaren heen. Er wordt gestart met de versie van Bach. De lessen duren twee uur en worden op 4,18 en 25 maart gegeven. Opgeven kan nog voor 24 februari via www.terneuzen.nl/toonbeeld. Expositie Transparant glas en schilderijen Expositiewerkgroep Passerelle presenteert met Toonbeeld de tentoonstelling Transparant. Vanaf 23 februari tot 6 april is er werk van Marcin Karwinski en Mia Koeneman in het stad huis in Terneuzen te zien. Kar winski ontwerpt sierobjecten en gebruiksvoorwerpen van glas. Koeneman maakt aquarel len en tekeningen. Swingende blues in het Ledeltheater The Chicago Blues Band is een muzikale theatervoorstelling met de swingende nummers van de film The Blues Brothers. De show was in Enge land een groot succes en staat 24 februari in het Ledeltheater in Oostburg. De zangers wor den door een live orkest bijge staan. Aanvang is 20.15 uur en een kaartje kost 22 euro. Overlevende Sobibor vertelt zijn verhaal Dr. Jules Schelvis houdt op 25 februari een lezing over de Shoah (jodenvervolging) op het Zeldenrust- Steelantcolle- ge. Schelvis is een van de wei nig overlevenden van concen tratiekamp Sobibor en heeft hier ook enkele boeken over ge schreven. Om 19.30 uur wil hij, zeker aan jonge mensen, vertel len wat hij heeft meegemaakt. leerd, vindt Weyts, maar een fu sie is daarvoor niet nodig. Haventopman Joachim Coens van Zeebrugge wijst een fusie niet di rect van de hand. Hij zou er bijna toe gedwongen kunnen worden nu grote rederijen als Maersk, Evergreen en MSC hebben aange kondigd dat ze de voorkeur geven aan andere West-Europese ha vens. Het kan in Zeebrugge lei den tot een daling van met name de containertrafieken met 20 tot 30 procent. Door de Scheldever- dieping kan Antwerpen nu ook de grootste containerschepen ont vangen. Zeebrugge verliest ook an dere trafieken. In het Belgische za kenblad Trends zegt Coens: „Een fusie kan zin hebben. Als 1 plus 1 groter blijkt dan 2 is er geen re den om geen fusie te realiseren. Als een fusie ons kan verbeteren moeten we dat doen." De organisatie is 'bijzonder trots' dat ze voor de vijfde editie van de jeugdequivalent, Kinderen voor Kinderen heeft weten te strikken. Vanwege het 35-jarig jubileum trekt het kinderkoor door het land. Voor Vestrock Junior maakt Kinderen voor Kinderen een festi valbewerking van die theatervoor stelling. Het wordt een meezing- festijn, waarbij bekende hits als Op Een Onbewoond Eiland en Waanzinnig Gedroomd niet zullen ontbreken. Daarnaast komen ook rapper Yes-R, singer-songwriter Nielson, boyband Mainstreet en Brand weerman Sam naar het festivalter rein. Freek Vonk neemt een van zijn exotische huisdieren weer mee naar de University. Kaarten voor Vestrock Junior kos ten 17,50 euro en zijn te bestellen via de site. Kinderen tot twee jaar mogen gratis naar binnen. Voor Vestrock (5 en 6 juni) werden eer der Anouk, Showtek, Fatherson, Tout va Bien en Willow vastge legd. Een kaart voor vrijdag kost dertig euro, voor zaterdag 35. Een combiticket is er voor vijftig euro. ZATERDAG 21 FEBRUARI 2015 Jannie van Hecke, Pit Trap en Saskia Eggermont van Vier het Leven (vlnr) hebben een gezellige middag in het Ledeltheater. foto Ronald den Dekker Jannie van Hecke (73) Vier het Leven zoekt vrijwilligers en met name in West Zeeuws-Vlaande- ren. Aanmelden kan via www.4hetleven.nl of door te bellen naar 035-5245156. door Wout Bareman ZEEBRUCCE - De Vlaamse minister Ben Weyts (mobiliteit en openbare werken) pleit voor verdere samen werking tussen de Vlaamse havens. Maar voor hem hoeft dat niet te lei den tot een fusie van met name de havens van Antwerpen en Zeebrug ge- Haven Zeebrugge verliest contrainertrafieken en zoekt mogelijk samenwer king met Antwerpen. TERNEUZEN KOEWACHT TERNEUZEN TERNEUZEN OOSTBURG TERNEUZEN door Bob Maes HULST - De organisatie van festival Vestrock heeft gisteren de eerste namen voor Vestrock Junior be kend gemaakt. Onder meer Kinde ren voor Kinderen zal op zondag 7 juni op het podium te zien zijn. Als gevolg van gestegen kosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen per 1 april 2015 noodzakelijk. Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt €29,95 per maand, inclusief toegang tot digitale nieuwsproducten. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Voor meer informatie verwijzen wij u naar www.pzc.nl/tarieven U kunt ook bellen met onze Lezersservice via 088 - 013 9910. Directie DePZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 145