VC Vlissingen waakt voor onderschatting Contador bergop nu al ongenaakbaar SPORT 47 borden verschijnen. Inmiddels stromen de belangstellenden toe, ook van buiten de provincie. Ken- tin is niet verbaasd: „Het wordt een happening op een unieke loca tie. We kunnen onze gasten ga randeren dat ze de finish goed kunnen zien, want ze hebben een stoeltje op de tribune. Dat ge beurt echt niet overal. Als je je za kenpartners iets bijzonders wilt bieden dan is dit een prachtige kans. Eind volgende maand wil de Goe- senaar weten hoe groot de belang stelling is. Mocht die tegenvallen, dan stapt LMG over op plan B of C. „We zijn heel flexibel en prag matisch", aldus Kentin. „Je moet niet te lang vasthouden aan din gen die niet blijken te kunnen. Dan gaat het fout. Onze insteek is niet om veel geld aan dit project te verdienen. Het is vooral de uit daging. Als het kostendekkend kan, is het voor ons oké. Voorop staat dat het een prachtige dag moet worden." „Maar volgens mij zijn er in het voetbal weinig ploegen die uitein delijk op nul punten blijven staan", zegt Pennings. „We zullen vol aan de bak moeten om daar een goed resultaat te halen. Het is in elk geval een wedstrijd die we moeten winnen." De oefenmeester waakt voor on derschatting. „We zullen heel scherp moeten zijn. Ik heb daar deze week tijdens de trainingen ook op gehamerd, maar het zijn uiteindelijk de spelers die het moeten doen. Op het moment dat ze zondag de tas inpakken, zullen ze al met die wedstrijd be zig moeten zijn." In eigen huis werd Haaglandia met 4-2 verslagen. „Het is een ploeg die in de eerste helft altijd veel energie heeft. Zo was het ook een paar weken geleden tegen JOS. Toen stond Haaglandia bij rust wel met 2-0 voor. Ik heb ook begrepen dat ze er weer enkele nieuwe spelers bij hebben." De wedstrijd wordt op kunstgras gespeeld. „Het is wel een wat oud veld, maar dat mag geen excuus zijn voor ons. We zullen er moe ten staan", vindt Pennings. De oefenmeester kan nog altijd niet beschikken over Khalid El Hattach, die al enige tijd met een knieblessure kampt. De Fransman Romain Bardet werd op ruim anderhalve minuut derde. Wilco Kelderman kwam op 2.05 van Contador als zesde bo ven. De kopman van Lot- toNL-Jumbo is door een val in de eerste etappe kansloos voor een goede klassering. Marco Minnaard was op de 36e plaats de beste Zeeuw. Hij had een achterstand van 5.10 minuten op Contador. Jo hnny Hoogerland zat daar tien se conden achter en werd veertigste. Brian van Goethem kwam op ruim veertien minuten na de win naar over de meet. In het alge meen klassement is Hoogerland de beste Zeeuw op plek twintig. De finish lag gisteren op de Alto de Hazallanas, een klim met een gemiddeld stijgingspercentage van 5,4 procent naar een hoogte van 1600 meter. Contador zette zijn aanval zeven kilometer voor de streep in. Froome liet zich op de achtergrond eerst leiden door zijn ploeggenoot Peter Kennaugh en ging in de slotkilometers al leen op jacht naar zijn rivaal. In het klassement bedraagt het ver schil nu 27 seconden. Froome kon zich vinden in zijn rol achter Contador. „Ik ben tevre den met hoe het ging", zei de kop man van Team Sky. Kerkhove verliest in kwartfinale In de kwartfinales van het 25.000 dollartoernooi in het Duitse Altenkirchen leed tennisster Lesley Kerkhove gisteren een afgetekende ne derlaag. De 23-jarige Zierik- zeese ging met 6-3 6-1 onder uit tegen Carina Witthoeft, de nummer 88 van de we reld. Zelf staat ze 215e. Volgende week is de Zeeuw se actiefin het Russische Sint-Petersburg, waar 50.000 dollar aan prijzen geld wordt verdeeld. Van den Berg nieuwe trainer RKC RKC Waalwijk heeft in Peter van den Berg een nieu we hoofdtrainer gevonden. De 43-jarige Rotterdammer volgt Martin Koopman op als coach van de Brabantse ploeg, die troosteloos onder aan staat in de Jupiler Lea gue. Koopman stapte vorige week op bij het dolende RKC, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de eredivi sie. Philippine zaterdag tegen Terneuzen De derby tussen Philippine en Terneuzen wordt zater dagavond al gespeeld. De derby duel in de derde klas se van het zondagvoetbal be gint om 19.15 uur. Philippine is de nummer voorlaatst en heeft in vijf tien duels slechts negen pun ten behaald. Met Terneuzen gaat het de laatste weken iets beter. De ploeg staat in middels op de negende plaats en heeft zeventien punten. Nederlaag voor driebandenteams In de derde divisie drieban den leed zowel De Stene Brug als de Bevelandse Tafel ridders een nederlaag. De Distel Biljarts 5 - De Ste ne Brug 6-2: Alleen Wim de Kok won zijn partij. Joey de Kok, Ad Menheere en Eddy Hoondert verloren. De Distel Biljarts 5 - Beve landse Tafelridders 8-0: Rinus Rijk en André Karelse leden zware nederlagen: 30-14 en 35-11. PSV mist Arias tegen FC Dordrecht PSV moet het morgen in de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht stellen zonder Santiago Arias. De Colombiaanse rechts back heeft een voetblessure overgehouden aan de verlo ren Europese confrontatie donderdag met Zenit Sint-Petersburg (0-1). Bij een MRI-scan kwam wel iswaar geen breuk aan het licht, maar wel een verrek king van de voetbanden. ZATERDAG 21 FEBRUARI 2015 Perry Kentin: „Voorop staat dat het een prachtige dag moet worden." foto Mechteld Jansen door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het zijn de gevaarlijk ste wedstrijden, beseft Ruud Pen- nings maar al te zeer. De trainer speelt morgen met VC Vlissingen tegen Haaglandia, de nummer laatst in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal. De Zuid-Hollandse formatie heeft dit seizoen nog geen enkel punt verzameld. ALTO DE HAZALLANAS - Alberto Contador heeft gisteren de derde etappe van de Ruta del Sol gewon nen. Het was een rit met aankomst bergop van Motril naar Alto de Ha- zallanas. De Spaanse klassement sleider van Tinkoff-Saxo maakte er een demonstratie van en had op de streep negentien seconden voor sprong op de Brit Chris Froome, die nu ook tweede staat in het alge meen klassement. ALTENKIRCHEN WAALWIJK PHILIPPINE ROOSENDAAL EINDHOVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 141