Zeeuwse regisseur aan de slag met nieuwe film Onderhoud zwembad jaar uitgesteld 34 BEVELANDEN en THOLEN JEUGDOPVANG Keersluisbrug Vlissingen blijft maand lang dicht voor verfbeurt De Stichting Kinderpostzegels helpt pleegouders in Koudekerke aan extra opvang Zeeuwse kinderen Ze groeide op in Hulst, dat ze op haar achttiende verruilde voor Nij megen. Daar studeerde ze Com municatiewetenschap en Bedrijfs wetenschappen aan de Radboud Universiteit. Twee dagen voordat de opnames voor haar nieuwe film beginnen, is ze weer weer even terug op het oude nest. „Jaze ker is het leuk om weer in Hulst te zijn. Hier wonen vriendinnen en mijn vader woont hier ook nog. Er zijn hier veel mensen die me lief zijn." Tijdens haar studie werd duide lijk dat ze iets met film wilde gaan doen. „Een van de docenten was Addy Weijers. Hij had meege werkt aan de televisieserie Rus sen. Toen hij daarover vertelde, dacht ik: dat wil ik ook. Na de les, tijdens het volgende collegeblok zat ik me dan af te vragen: wat doe ik hier eigenlijk? Het was alle maal zo theoretisch. Ik wilde graag iets maken." Haar vierde film, Mama's as, kwam vorig jaar uit. Op het 48 Hour filmfestival in New Orleans won ze de prijs voor beste script en de film werd vertoond op het prestigieuze festival van Cannes. „Het begon al in Nijmegen met de prijzen voor beste film, beste regie en beste actrice. Dat was het De brug staat een maand lang open. Van vrijdag 27 februari 07.30 uur tot vrijdag 27 maart 2015 16.30 uur kan landverkeer de brug niet passeren. Vorig jaar is het eer ste deel van de brug in de Prins Hendrikweg onderhouden; nu volgt de rest. De brug gaat in de steigers en wordt stofvrij inge- ticket naar Amerika. Maar daar zijn we niet geweest, hoor. Was ei genlijk wel erg... Er was tijdens dat festival een videoverbinding, maar toen ben ik in slaap geval len. We hadden net een klein kindje van anderhalve maand. Die sliep eindelijk een nacht door. Toen hebben wij ook maar doorgeslapen. We zijn daarna wel naar Cannes gegaan, maar we heb ben er geen film gezien. Cannes is vooral rode lopers, interviews en zaken doen. Het is één groot red carpet festijn." Haar nieuwe film, Averechts, wordt ook weer een short. De hoofdrollen zijn voor John Buijs- man (onder andere Loenatik), Christine van Stralen (Celblok H, Dunya en Desi) en Rutger de Bek- ker (De Vliegende Panters). De Participatiewet die 1 januari van kracht werd, speelt een belangrij ke rol in het verhaal: Maurits werkte vroeger bij de post, werd gepest door zijn collega's en mocht tot zijn opluchting vertrek ken bij een reorganisatie. Sinds dien zit hij thuis. Een vacature bij TNT Post zorgt ervoor dat hij daar toch weer moet solliciteren. „Ik heb niets tegen de Participatie wet, hoor. Ik snap ook wel dat er bezuinigd moet worden en dat mensen weer betrokken moeten worden. Maar je moet je wel reali seren dat 't om individuen gaat. Dat probeer ik te laten zien. Het wordt geen zware film. Het is een tragikomedie met een knipoog", vertelt Kerkhaert. Lotje Kerckhaert hoopt dat Ave rechts in september in première gaat tijdens het Nederlands Film festival. KOUDEKERKE - Nu gemeenten zelf voor de jeugdzorg verantwoorde lijk zijn, doen die in Zeeland va ker een beroep op christelijke pleegouders. Ook daar zijn er te weinig van. Maar in het Veerse Koudekerke komt nu in ieder ge val weer wat meer ruimte. Daar verbouwden Anneke en Ti- mon de Keijzer (beiden 33 jaar) de afgelopen maanden de boven verdiepingen van hun rijtjeswo ning aan de Evertsenstraat om ruimte te maken voor nog eens twee pleegkinderen. Er wonen er al twee, de broertjes Niels (17) en Herman (9), en die zijn benieuwd welke andere kinderen het gezin straks komen uitbreiden. Of dat wennen wordt? Valt wel mee, denkt Niels. „Zelf komen we uit een gezin met zeven kinderen." De wens van Anneke en Timon de Keijzer om hun huis te verbou wen, zodat ze nog eens twee kin deren onder hun hoede kunnen nemen, leefde al langer. Maar ze hadden er het geld nog niet voor. Dankzij de Stichting Kinderpost zegels, die er zevenduizend euro subsidie voor gaf, komt het nu in orde. Begeleidster Irene Janse van de christelijke jeugdzorgaanbie der SGJ begeleidde de subsidie aanvraag van het Koudekerkse pleegouderpaar. Door slim te ver bouwen is er nu ruimte voor vier kinderen, elk met een eigen ka mertje. Voor hun huwelijk waren Anneke en Timon de Keijzer actiefin de jeugdclub van de evangelische ge meente in Vlissingen. Daar groei de hun motivatie iets te beteke nen voor kinderen van wie de thuissituatie - om wat voor reden dan ook - niet stabiel genoeg is. „We hebben niet direct een eigen kinderwens", zegt Timon, „Mede vanuit ons geloof zien we het als waardevol ons in te zetten voor de medemens, vooral voor kinde ren. En als je dan ziet wat je er voor terugkrijgt. Niels en Herman zijn fantastische gasten." Niels is inmiddels druk met zijn bakkersopleiding aan het Scalda in Middelburg. 's Ochtends in alle vroegte ver dient hij een centje bij als vakken vuller bij Albert Heijn in Middel burg, waar zijn pleegvader ook werkt. Herman zit in groep 5 van de basisschool in Vlissingen. Ze komen uit een reformatorisch ge zin. De evangelische gemeente zit net weer wat anders in het geloof, maar sluit daarbij toch redelijk aan. Veel pleegouders kiezen voor jon gere kinderen. Het stel uit Koude kerke ruimt liefst plek in voor pu bers. „Niet per se van christelijke huize", zegt Anneke, „Het belang rijkste is een goede match." pakt. Voetgangers, fietsers en brommers kunnen over de Bin- nenkeersluis naar station en bin nenstad. Autoverkeer moet over de Sloebrug. Die opent vier keer per dag. De Keersluisbrug blijft ondervaarbaar voor schepen tot twaalf meter hoog en breed. Bo ten moeten de oostelijke wal aan houden; aan de westelijke wal ligt een ponton. De Binnenkeersluis wordt op afroep enkel tussen 06.00 en 22.00 uur bediend. „We moeten kosten besparen", legt wethouder Jon Herselman (WD, sport) desgevraagd uit, daarmee verwijzend naar het feit dat Kapelle financieel onder pre ventief toezicht staat. „In de bezui nigingsdiscussie willen we de ge meenteraad niet voor voldongen feiten stellen." Een investering van twee ton zou voor de komende dertig jaar wor den gedaan. „Dat zou de discussie over de toekomst ernstig belem meren, die willen we niet dicht slaan", zegt Herselman. Het uit stel van het groot onderhoud heeft volgens hem geen gevolgen voor het gebruik van het zwem bad. Wel is een reparatie van een draagwand noodzakelijk, dat kost een kleine vierduizend euro. Als dat gebeurt, kan het groot onder houd volgens Herselman 'verant woord' worden opgeschoven Bij de binnenbaden is betonrot ge- Nu twee ton investeren in het zwembad zou volgens Jon Herselman de bezuini gingsdiscussie 'dichtslaan'. constateerd aan de buitenwanden van de bassins, de onderkant van de perronvloer en de muur tus sen beide bassins. Kapelle bekijkt in het licht van de komende ka dernota, zeg maar de voorberei ding op de begroting, of het bui tenbad eventueel zal worden ge sloten. Afgelopen zomer trok dat 2500 bezoekers en dat is aan de magere kant, vindt Herselman. Sluiting scheelt de gemeente circa anderhalve ton aan onderhoud. Kapelle moet de broekriem flink aanhalen. „Ik heb niet eerder mee gemaakt dat we zo rigoureus moesten bezuinigen", zegt Hersel man, die echter vertrouwen houdt in de toekomst. „Het zal echt niet minder leuk worden om in Kapelle te wonen." Lotje Kerckhaert: „Ik heb geleerd om me in de aanloop naar de opnames te richten op de inhoud van de film." foto Ronald den Dekker door Peter van den Assem HULST - Lotje Kerckhaert (32) be gint dit weekend in Nijmegen met de opnames voor haar nieuwe film, Averechts. Met haar vorige short, Mama's as, oogstte ze (internatio naal veel waardering. De film was vorig jaar onder meer te zien op het festival van Cannes. VLISSINGEN - De Keersluisbrug na bij de HZ in Vlissingen krijgt nieu we verf. Meer pleegzorg vanuit een christelij k hart door Henk Postma Op de zolder van huize De Keijzer krijgen twee pleegkinderen elk een ei gen kamertje. Links pleegvader Timon, midden pleegzoon Niels (17). door Luc Oggel KAPELLE - Het binnenbad van zwembad Groene Woud in Kapelle heeft te kampen met betonrot, maar het voor dit jaar geplande groot onderhoud a twee ton wordt een jaar uitgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 136