Fietspad bij Dreischor is deze zomer klaar Cameramuseum kan ten minste jaar verder Veiligheidsregio trekt stekker uit brandweersite Schouwen 32 SCHOUWEN-DUIVELAND BOEKTAXATIE IN ZIERIKZEE Boekenkenner Arie Molendijk uit Rotterdam hield gisteren een taxatiemiddag in Zierikzee. Mossels eten op de Huishoudbeurs „We hebben uiteindelijk geen overeenstemming kunnen sluiten met de eigenaar voor de verkoop van de grond", zegt Sophie van 't Westeinde, bestuurder van Water schap Scheldestromen. „Hij is wel akkoord gegaan met een andere oplossing." Dat betekent dat het waterschap over een lengte van 330 meter een buis in de sloot legt en daar over heen kan dan het ontbrekende stuk fietspad worden gelegd. Daar mee komt een einde aan een on veilige situatie. Doordat de eige naar niet wilde verkopen, moes ten fietsers de Stolpweg ten zui den van Dreischor twee maal oversteken. „Dat was een zorg voor ons en een zorg voor de dorpsraden", zegt Van 't Westein de. Ook toen eind vorig jaar de aanleg al was begonnen bleef zij proberen overeenstemming te krijgen en dat is uiteindelijk ge lukt met dit compromisvoorstel. Van 't Westeinde hoopt dat in mei begonnen kan worden met de aanleg van het ontbrekende stuk en dan is het fietspad nog de ze zomer helemaal klaar. de Vrije Universiteit en in de Ko ninklijke Bibliotheek te vinden. Daar hebben ze verstand van boe ken, maar niet van prijzen. Colle ga's van me hebben altijd een lap top bij zich. Ik heb alles in mijn hoofd. Laatst zag ik na zes jaar een boek terug. Volgens de eige naar zat ik een tientje naast mijn taxatie van toen." Renske Andeweg uit Noordgou- we was gisteren een van de twin tig bezoekers. Ze had een foto-al bum van wereldsteden uit 1892 en een ongeveer even oude sport- encyclopedie. „Het album heb ik van een vriendin. Haar Indonesi sche moeder wilde het bij het af val zetten. De encyclopedie heeft mijn buurman geërfd." Molendijk had wel interesse in het album, zei Andeweg later. „Maar bijzon der vond hij het niet. Eenzelfde al bum met Schouwse foto's zou veel meer waard zijn." De Smallegange kwam Molendijk gisteren niet tegen. Meest bijzon dere boek was een Statenbijbel met alle zes kaarten er nog in. middelen. Maar los van het geld vind ik het hartstikke leuk om te doen, hoor." Zo'n drie keer per week zit Molen dijk ergens in een café oude boe ken te bekijken. In Zierikzee is hij al lang niet meer geweest. Molen dijk weet zo'n beetje wat hij kan verwachten: „Bijbels en (de taxa teur laat een stilte vallen) een Smallegange, de cronyk van Zee land. Die deed altijd zo'n zeven duizend euro op veilingen. De laatste jaren is de belangstelling minder, maar drieduizend brengt een Smallegange nog wel op." Molendijk begon in 2997 met taxe ren. Hij leerde het vak in de prak tijk. „De liefde voor boeken zit bij ons in de familie. Ik ben vaak in ZIERIKZEE - Aan een tafeltje naast de deur in grand-café De Wilde man in Zierikzee zit Arie Molen dijk. Naast hem een plastic bakje met bankbiljetten. Voor vijf euro vertelt de Rotterdamse bibliofiel wat uw bijzondere boek of pren- tenalbum waard is. „Voor die vijfjes zit u hier niet hé?" valt de verslaggever met de deur in huis. „Nee, klopt," ant woordt Molendijk „Hoewel dat met een stuk of vijftig taxaties per dag toch niet verkeerd is. Maar ik mag graag wat innemen voor een veiling. Al er iemand een boek van vier, vijf mille wil verkopen dan kan ik daarin be- Dat meldt Bob Noomen, de initia tiefnemer van het museum, na overleg gistermiddag met een be gunstiger van het museum. „Dit jaar kunnen we zeker door. Daar voor is genoeg geld binnen. Ver der hebben we een goed gesprek gehad met de eigenaar van het pand. Alles bij elkaar ziet het er hoopgevend uit." Noomen is zeer terughoudend over donaties. „Er zijn toezeggingen. Daarvan is er eentje teruggetrokken. Daarom zeg ik er pas wat over als het geld op onze bankrekening staat." Precies een maand geleden sloeg het museum alarm. De huur en andere vaste laten konden niet meer worden opgebracht. Een ver zoek om steun werd door het ge meentebestuur afgewezen. Het museum zou op 1 maart sluiten. De laatste acht jaar werd de site onderhouden en gevuld door Fie- ke van 't Hof. Zij laat op de site van de brandweer Schouwen-Dui veland weten het jammer te vin den dat de site stopt. 'Persoonlijk betreur ik dit ten zeerste omdat ik daardoor genoodzaakt ben te stop pen met de fotografie voor de brandweer en het bijhouden van deze website, wat ik vele jaren met toewijding heb gedaan.' Van 't Hof kon haar besluit niet toe lichten. De Veiligheidsregio Zee land heeft haar verboden met de media te praten. Woordvoerder Corry Brand van de Veiligheidsregio geeft aan dat de organisatie verder wil met één website. Daarom verdwijnen de diverse sites van de korpsen. „De sites hebben allemaal verschillen de systemen die soms ook verou derd zijn", zegt Brand. Op de nieu we website worden inwoners geïnformeerd over zaken rondom veiligheid en preventie. „En we kijken nog of alle posten een ei gen pagina kunnen krijgen. Daar kan de informatie over het materi eel op komen te staan. En wat er verder op komt, hangt af van de vrijwilligers die hem vullen. Of er ook foto's op komen te staan hangt af van de toekomstige be heerders van de verschillende pos- ten-pagina's." De formele functie brandweerfotograaf zal in ieder geval verdwijnen. „Wij plaatsen foto's die we aangeleverd krijgen ofkopen." AMSTERDAM - Eén op de drie Ne derlanders heeft nog nooit mosse len geproefd en daar wil het Ne derlands Mosselbureau verander- eing in gaan brengen op de Huis houdbeurs die vandaag begint in Amsterdam. „Tijdens de beurs ge ven we kookdemonstraties en kan volop geproefd worden", zegt Christine Fijnaut van het Mossel bureau. De dames (en heren) krij gen ook een receptenboekje mee. in huis door Melita Lanting NIEUWERKERK - De ontbrekende 330 meter fietspad tussen Dreischor en Nieuwerkerk komt er alsnog. Het fietspad wordt niet over het land aangelegd, maar over de sloot. Het wachten is „Beslist niet zeldzaam, maar wel compleet en daarom is ie zeven honderd euro waard," zegt Fré van Ingen Schenau uit Zierikzee over de Statenbijbel uit de familie van haar echtgenoot. Molendijk beoordeelt het in leer gebonden boekwerk geroutineerd. „Bij Statenbijbels kijk je eerst naar de kaarten. Er moeten er zes in zit ten en dat is hier het geval. Het be langrijks is de wereldkaart. Als er één kaart mist, is het meestal de wereldkaart." door Ton van den Nouweland Een album met briefkaarten uit 1901, dat brachten Ans en Rein- dert (foto) van der Pol gisteren ter taxatie naar Zierikzee. „Het is een familiestuk, gemaakt door iemand die veel heeft gereisd. De foto's zijn onder meer in Brabant, Assen, Den Helder, Haarlem en Londen gemaakt. Het is helaas een losbla dig album geworden. Het is hon derd euro waard. Als het foto's uit dezelfde tijd, maar dan van Schou- wen-Duiveland waren geweest, had het veel meer opgebracht." Janine Versteeg uit Zierikzee heeft een Frans kookboek uit de negen tiende eeuw laten taxeren. „Ik heb het van mijn oma. Ik was kok, voordat ik begon als filmmaak ster." Versteeg werd teleurgesteld. „O, uit Parijs, begon hij al. Daar zijn er heel veel van. Het is tussen de twintig en zestig euro waard. Ik hou het maar zelf als curiositeit." Molendijk: „Als je er iets uit kookt, moet je flinke eetlust heb ben. De gerechten van toen waren nogal omvangrijk." Leen Koper van het Cameramuseum in Zierikzee. „Dit jaar kunnen we ze ker door. Daarvoor is genoeg geld binnen." foto Marieke Mandemaker ZIERIKZEE - Het Cameramuseum in Zierikzee is voorlopig gered. Er is geld om het nog een jaar uit te zin gen en de huisbaas wil praten over verlaging van de huur. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Na tien jaar stopt de si te van de brandweer Schou- wen-Duiveland. De Veiligheidsregio Zeeland trekt de stekker er uit. Daarmee verdwijnt de uitgebreide informatie over de activiteiten van de lokale brandweer. De site was niet alleen belangrijk voor inwo ners, maar ook voor de vrijwilligers op Schouwen-Duiveland. Veerweg 1 Wolphaartsdijk 10 JAAR makelaar Uitkijk over de polders IflïiTihm M2makelaars.nl Vrijstaande woning Vlakbij Veerse Meer Gezellige open haard Dubbele garage 3 slaapkamers Kantoorruimte Aparte eetkeuken CV uit 2012 Vraagprijs 239.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 121