Aanslagen treffen Libische stad stoort Israëliërs 66 Nu is er geen aarzeling meer om te gluren naar het privé-leven van openbare figuren BUITENLAND 11 2015 2014 2012 2011 kamergeheimen nu volksbezit geworden. Tot in detail zijn ze immers besproken in de media, in de rechtszaal, aan de eettafel. En waar niet? Dat is nieuw, want dat bijvoorbeeld president Mitterrand het deed met de zan geres Dalida; president Giscard pochte iets te hebben gehad met prinses Diana en, kampioen rok- kenjagen, Jacques Chirac zoveel vrouwen versierde - onder wie ministers - dat hij de geuzen naam '5-minuten-inclu- sief-douchen' koesterde; dat alles was publiek geheim. Dat Dominique Strauss-Kahn graag anale verkrachtingsfantasie ën in de praktijk brengt, weet nu iedere Fransman; tot in detail. „Nu is er geen aarzeling meer om door het sleutelgat te gluren naar het privé-leven van openbare figu ren. En anders dan in de Verenig de Staten is het alleen niet om te moraliseren. Fransen shockeer je niet zo gemakkelijk", constateert biograaf Taubmann. De verdachte leek ondertussen zelf lange tijd vooral onaantast baarheid uit te stralen, en verbijs terde vriend en vijand met zijn ar rogante opmerking dat hij, de ge vierde econoom, 'bezig was met het redden van de wereld' toen hij werd aangeklaagd voor zaken die hij zelf niets bijzonders vond. Feit is, DSK is ook een zeer be kwaam econoom, een man die een zegen zou kunnen zijn voor de Franse economie. In een lange documentaire over de problemen rond de euro bevestigde DSK vo rig jaar zijn status als de absolute topper. Zijn opvolgster bij het IMF, Christine Fagarde, kwam er in nauwelijks aan het woord. Niemand twijfelt aan DSK's pro fessionele kwaliteiten, maar Fran se politici willen niet meer met hem worden gezien. Minister Francois Rebsamen van Arbeid zei nog wel de afwezigheid van de DSK te betreuren: „Hij heeft een ongelooflijk talent als eco noom." Dat vinden de regeringen van Ser vië, Marokko, Vietnam en Zuid-Soedan ook. Die hebben hem ingehuurd als adviseur. DSK is gestraft. Zijn politieke car rière kan hij vergeten. Hij mag zijn vrijspraak straks van een af standje verwerken; in het Marok kaanse Agadir, waar hij behalve een bedrijf ook een villa heeft met uitzicht op de besneeuwde Atlastoppen. Hij verbleef het vori ge weekend in die villa met zijn twintig jaar jongere vriendin My riam L'Aouffir, een pr-dame uit Parijs. Volgens tv-zender al-Arabiya gin gen de bommen af bij een tanksta tion, het hoofdkantoor van de vei ligheidsdiensten en het gemeente huis. Qubbah ligt in het oosten van het Noord-Afrikaanse land, niet ver van Derna waar IS-mili- ties de macht zouden hebben overgenomen. Niemand heeft nog de verant woordelijkheid voor de aanslagen opgeëist, maar volgens voorzitter Aguila Saleh van het officiële par lement lijkt er een verband te be staan met de Egyptische bombar dementen maandag op doelen van IS in Derna. Die waren een vergelding voor de onthoofding van 21 Egyptische gastarbeiders in Libië, waarvan de islamitische ter reurorganisatie de beelden zon dag had vrijgegeven. Saleh zei dat voor de doden in Qubbah zeven dagen van nationale rouw zijn af gekondigd. Sinds dictator Muammar Kaddafi in 2ori werd afgezet, heerst er in het Noord-Afrikaanse land chaos. Twee regeringen en parlementen strijden tegen elkaar. De interna tionaal erkende regering zetelt in Bayda, ongeveer 40 kilometer van Qubbah. IS probeert meer invloed in Libië te krijgen, waarbij gebruik wordt gemaakt van de chaos in het land. Het wil van het land een basis ma ken voor terreuracties in het zui den van Europa. Italië is verontrust over een moge lijke toename van het aantal vluchtelingen vanuit Libië. In die vluchtelingenstroom kunnen zich strijders van IS bevinden die aan slagen in Italië of andere Europe se landen willen plegen. RUSLAND IS VIJAND NR. 1 VOOR AMERIKA de vriendjespolitiek en corruptie bij de overheid staan hoog op de agenda bij alle Israëlische kiezers; en met reden. Onderzoek door de OESO, een internationaal samen werkingsverband van welvarende landen, wees uit dat in 2014 20 procent van de Israëliërs arm was. Daarmee voert OESO-lid Israël de lijst aan. Netanyahu's concurrenten heb ben de boodschap begrepen. Mos- he Kahlon, een populaire politie ke nieuwkomer op rechts, voert een sterke campagne voor econo mische gelijkheid. De centrum linkse Avoeda-partij, kampioen van de arbeiders, staat voor het eerst in jaren in de peilingen op gelijke hoogte met Netanyahu. Zijn uitdagers hebben meer dan genoeg materiaal om een lange 'smeercampagne' tegen de pre mier, zelf een multimiljonair, te voeren. Voor de verschijning van het officiële onderzoek naar de be stedingen van de premier, raakte zijn vrouw Sara al in opspraak. Oud-bedienden op de residentie roddelden in de kranten dat de vrouw des huizes, die wel van een borrel houdt, hun opdroeg de vele duizenden flessen die in haar chique residentie worden ge leegd, naar de winkel terug te brengen. Het statiegeld van de met belastinggeld betaalde fles sen stak zij in eigen zak. Lago Maggiore Toscane Bloemenrivièra www.dejongintra.nl/busreizen ZATERDAG 21 FEBRUARI 2015 De meeste Amerikanen (18%) beschouwen Rusland als de grootste bedreiging voor hun land. Vorig jaar was China nog de grote vijand. Rusland Noord-Korea China Iran Irak IS* II Syrië Afghanistan 14 Geen 13 Overig mening nu voyeurs' DSK's biograaf Michel Taubman Dominique Strauss-Kahn met zijn vriendin Myriam L'Aouffir. foto HH door onze redactie buitenland CAÏRO - Autobommen in de Libi sche stad Qubbah hebben gisteren meer dan veertig mensen het le ven gekost. Er raakten zeker zeven tig mensen gewond, lieten veilig heidsfunctionarissen en artsen we ten. '04 '05 '06 '07 '08 '09 '10 '11 '12 '13 '14 '15 Barnek Obama Vladimir Poetin IS is actief in verschillende landen infographicJD/DPd.GN I bron Gallup I foto Getty Images Opvattingen van Amerikanen over de militaire macht van Rusland a Kritieke bedreiging 18% Vliegreizen Steden reizen Busreizen Autoreizen Verre reizen Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisbureau Reissom excl. 17,50 reserverings- kosten en 2,50 calamiteitenfonds. 10-daagse busreis Gegarandeerd vertrek Luxe Comfort Class Touringcar Reiscode: ebprm02 9-daagse vlieg-busrondreis Gegarandeerd vertrek Deskundige reisleider Reiscode: evit411

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11