HoiiL inzicht i||| in ie financiële O De Ondernemer Zeeland 20 21 starter Lara Ploeg wachtte haar zilveren jubileum in de bancaire sector niet af, maar verruilde de relatieve zekerheid van een baan in loondienst voor het ondernemerschap. Met haar bedrijf Zwaartekracht Ondernemersadvies adviseert ze ondernemers in het midden- en kleinbedrijf in elke fase van het ondernemen. Naam Bedrijf Begonnen Meevaller Tegenvaller Website Lara Ploeg (45) Zwaartekracht Ondernemersadvies 1 augustus 2014 leads genereren door 'lauwe acquisitie' geen www.zwaartekracht.nl ®v Tekst Henk van de Voorde Foto Lies Davidse Haar expertise ligt onder meer op het vlak van financiële, organisatorische en strategische vraagstukken. Daar naast kan ze voor specifieke vraagstuk ken (zoals accountancy of personeels diensten) een beroep doen op een professioneel netwerk van zelfstandig ondernemers, waar Ploeg zelf ook deel van uitmaakt. 24 jaar lang werkte ze bij de Rabobank als zakelijk account manager en teamleider Bedrijven. "Ik heb alle aspecten waar je als bedrijf tegenaan loopt wel gezien in mijn loopbaan. Als zelfstandig ondernemer ligt de kracht bij jezelf. Als je succes boekt, is dat jouw verdienste en als je het verstiert, is dat ook jezelf aan te rekenen." Lara Ploeg, moeder van drie tiener dochters, volgde na de opleiding HEAO Management Economie en Recht onder meer ook een studie Bedrijfs psychologie. Haar inlevingsvermogen komt goed van pas in de dagelijkse praktijk. "Als vrouw kun je sowieso wat dieper ingaan op de gevoelsbeleving. Ondernemerschap zit hem niet alleen in cijfers. Als je doorvraagt en begrip toont, komen relevante zaken eerder boven water. Dat schept sneller een band." Vaak hebben ondernemers minder affiniteit met financiële- en administra tieve zaken, stel Ploeg. "Veel onderne mers hebben dan ook te weinig inzicht in hun financiële positie, terwijl dit juist van wezenlijk belang is. Op basis daar van moeten strategische beslissingen worden genomen. Ik druk ondernemers dan ook op het hart: laatje begeleiden door iemand met zicht op cijfers en maak prognoses. Hoe kan ik kosten besparen? Wat moet ik omzetten om onder aan de streep zwarte cijfers te zien? Zelf heeft Ploeg nog geen seconde spijt gehad van haar keuze voor het zelfstandig ondernemerschap. "Natuurlijk brengt een eigen bedrijf onzekerheid met zich mee, maar aan de andere kant ben ik inmiddels actief met een aantal interessante financie- rings- en coachtrajecten. Zo denk ik mee in een breed scala aan financie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 109