mvo De voornaamste oorzaken zijn een gecrashte harde schijf, menselijk falen en het niet regelmatig controleren van de back-upsystemen en back-ups kort EIB: aantal banen in de bouwsector neemt weer toe Switch naar een duurzame onderneming O De Ondernemer Zeeland 18 19 en directeur van UnitlT Solutions in Bergen op Zoom. UnitlT is gespecialiseerd in cloud diensten en systeem beheer voor het MKB en in de ontwikkeling van profes sionele mobiele applicaties. Cloud computing is het online opslaan van gegevens zodat je ze overal en met elk apparaat kan opvragen, zoals je mail met je telefoon, legt hij uit. ffet is ook het gebruik maken van software die niet op je computer staat. Het klinkt tegenstrijdig, down- time voorkomen door online te werken, maar meerdere medewerkers hebben toegang nodig tot dezelfde data en software. De downtime voorkom je door IT uit te beste den. IT-dienstverleners hebben er immers alle belang bij dat het perfect draait en dat back-ups, recovery en anti virus doen wat ze moeten doen. Ondernemingen zoals UnitlT hebben hun datacentra zwaar beveiligd en opti maal geconditioneerd. Het systeembeheer van UnitlT is proactief, door onder meer de IT omgeving continue te monitoren en door de gezondheid van de infrastruc tuur regelmatig te controleren. "We lossen storingen meestal op voordat ze zich openbaren. De ondernemer legt alle verantwoordelijkheid bij de verhuurder neer. De kosten zijn ook nog eens aantoonbaar lager". Via de cloud bespaar je dus op software en hardware. Schakel je een IT-dienstverlener in dan huur je een service, inclusief ondersteunend IT-personeel. "De informatiestromen in bedrijven liggen voornamelijk vast in harde schijven van computers, bedrijfsserver of in de cloud. De voornaam ste oorzaken van dataverlies en ongeplande downtime zijn een gecrashte harde schijf, menselijk falen, het niet regelmatig controleren van de back-upsystemen en back-ups, het niet oefenen van een herstelprocedure, waardoor het terugzetten van een back-up of het herstel len van systemen langer duurt dan nodig is en tenslotte storing in de apparatuur of stroomuitval", vertelt Pascal Vasseur (27) uit Terneuzen. Vasseur is IT engineer bij Hacktic Computer Products in Terneuzen. Het bedrijf is gespecialiseerd in ICT producten en oplossingen voor zakelijk gebruik en B2C. Naast het leveren van hardware ligt de toegevoegde waarde vooral in het verlenen van service aan klanten. Middels een IT-check van Hacktic kan een bedrijf worden doorgelicht op beschikbaarheid van de systemen. "Belangrijke schakels zijn de techni sche staat van de apparatuur, de status van de software en de kennis van je medewerkers op het gebied van archiveren." MIDDELBURG De crisis in de Nederlandse bouwsector lijkt in zicht. Het aantal banen in de bouw gaat namelijk dit jaar weer toenemen denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het EIB verwacht dat er dit jaar 5.000 voltijdbanen worden gecreëerd in de bouw. De banengroei krijgt vervolgens vaart, resulterend in bijna 60.000 voltijdbanen in de komende zes jaar. Daarmee wordt een aanzienlijk deel van de 85.000 banen die in de crisis verloren gingen ingelopen. Na een voorzichtige groei van de totale bouwproductie van 1 procent in 2014, is de ver wachting dat die dit jaar met 3 procent zal toenemen. Vooral de woningbouw is de grootste aanjager. Die groei volgt op een forse daling van 80.000 huizen per jaar voor de crisis naar circa 45.000 in 2014. Het duurt, vanwege de benodigde bouwtijd, echter nog tot 2020 om in de buurt te komen van het niveau van voor de crisis. Het EIB voorziet een verdere groei van 10 procent voor de nieuwbouw in 2016 en een gemiddelde toename van 9 procent in de periode 2017 tot en met 2020, tot een niveau van circa 73.000 huizen per jaar. Het herstel van de wo ningmarkt wordt naar ver wachting in de komende jaren wel iets geremd door strengere hypotheekregels. Vooral in het segment onderhoud en renovatie in de woningbouw gaat het nog minder goed. Hier bedraagt de groei dit jaar 1,5 procent. In de utiliteitsbouw en de grond-, water- en wegen bouw is de groei de komende jaren respectievelijk 2 en 1,5 procent. Betrek uw medewerkers bij uw MVO ambities. Speel met hen de Duurzaam Doe Je Zelf-show. In 60 minuten kennis opdoen over people, planet en profit verpakt in quizvragen. Leerzaam en leuk! Zet het in als training of als een leuk element in een personeelsbijeenkomst. Info of boekingen: p.elegeert@maakdeswitch.nl "De Duurzaam Doe Je Zelf-show is leuk om te spelen en het levert ook een lijst van MVO-ideeën op die je direct samen met het hele team kunt gaan uitvoeren." Jan Baaijens, KAM manager Paree BV Elektro - Telecom. www.mvoloont.com I www.unitit.nl www.hacktic.com SWITCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 107