APP Evernote Scannable Strategie en concepting thema van 5e Commercials by the Sea de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland van de maand GOES Strategie en concepting, dat is het thema van de vijfde editie van Commercials by the Sea maandag 2 maart in de Da- Vinci Cinema in Goes. Centraal staan de vragen hoe ga je als marketeer of communicatiead viseur om met merkbeleving en hoe vertaal je dit naar een pas send concept? Tijdens het Zeeuwse event voor communicatieprofessionals komen twee ervaren topsprekers aan het woord, die hun sporen hebben verdiend in de reclame wereld. De eerste is Alewijn Dek ker. Hij is sinds 2014 managing director bij Duval Guillaume, een bureau dat al drie jaar op rij Agency of the Year is in België. Dekker heeft een indrukwek kend trackrecord. Hij werkte onder meer bij DDB Tribal Worldwide en Saatchi Saatchi. Duval Guillaume werkt voor lo kale klanten als Essent, AXA, het Rode Kruis en Stad Antwerpen, en voor internationale klanten als P&G, Carlsberg, Coca Cola, Diageo en Aria. Dekker deelt met de bezoekers zijn erva ring en kennis en vertelt welke strategische keuzes hieraan ten grondslag liggen en hoe je een 'roadmap' ontwikkelt om dit in je organisatie te implementeren. De andere spreker is Polle de Maagt, een in binnen- en bui tenland veel gevraagd spreker op het gebied van digitale marketing. Hij schreef in 2005 zijn eerste artikelen over social media en werkte sindsdien on der meer aan awardwinnende campagnes voor Nike en KLM. Ook werkte hij als strateeg bij grote internationals als Nike, IKEA, Starbucks en KLM. De Maagt laat tijdens het event op inspirerende wijze zien hoe je de strategie vertaalt naar (crea tieve) concepten. Aan de hand van awardwinnende campagnes zal hij laten zien hoe zijn bureau dit doet voor klanten. Commer cials by the Sea is op maandag 2 maart van 19.00 tot 00.00 uur. Deelname kost 25 euro. Succesvolle ondernemende vrouwen zijn al jaren geen uitzondering meer in Nederland. Toch is hun aantal in de verste verte nog niet te vergelijken met het aantal mannelijke collega's. Hoe komt dat? Onderzoek via de Europese Unie heeft uitgewezen dat on dernemingen, die geleid wor den door vrouwen, minder snel groeien omdat zij onder meer minder toegang hebben tot de economische markt, zegt Sara Liesker. Zij is mede eigenaar van Liesker Legal en Ceres Legal in Breda en voorzitter van de cel Brabant/Zeeland bij Sister hood in Business (SisinBiz). Een netwerk waarin ervaren onderneemsters zich toeleggen op het coa chen van jonge, startende collega's. Drie representatieve, elegante vrouwen rond de tafel spreken in een ontspannen sfeer, helder en duidelijk met elkaar over ondernemen. Zij wisselen ervarin gen uit en bespreken de onvermijdelijke valkuilen binnen het ondernemerschap. Twee van hen zijn succesvolle onderneemsters en zetten zich als mentor in via SisinBiz en de derde vrouw is een veelbelovende starter, die gecoacht wordt door een van de mentoren. "Wij zijn de eer ste cel in Nederland waar de combinatie mentor en mentee al is ingevuld", zegt celvoorzitter Liesker niet zonder trots. "Wij houden van aanpakken en hebben nu vijf mentoren en twee mentees binnen onze cel." Zij is een van de mentoren, die destijds zelf als mentee meedeed aan het Europese onder zoek naar vrouwelijke ondernemers binnen EU en heeft daar veel van geleerd. Vier jaar geleden is Liesker zelf gestart als ondernemer en nu heeft ze Waardering: Beschikbaar: iPhone Prijs: Gratis Ben je het ook zo beu, al die losse bonnetjes en visitekaartjes die in je werktas rondslingeren? En een stappeltje papieren visitekaart jes in je binnenzak is ook zo hopeloos ouderwets. Met Evernote Scannable reken je af met al dat papier. Met deze app kun je allerlei documenten inscannen. De app herkent visitekaartjes, ont vangstbewijzen en bonnetjes meteen. Scans worden automatisch bijgesneden en verbeterd, waardoor je heldere digitale documenten krijgt. Helemaal is de app handig om visitekaartjes in te scannen. De informatie van de kaartjes kun je op je smartphone namelijk rechtstreeks opslaan in je lijst met contacten, compleet met Linkedin-gegevens. Alle scans die je maakt kun je ook delen met Evernote Scannable. Verstuur documenten naar hun bestemming zonder de app af te sluiten. Sla scans op in Evernote en andere apps, of deel ze met collega's per e-mail of sms. I aanmelden: www.commercials- bythesea.nl/aanmelden Maria van der Heijden (links), Judith Dingemanse (midden) en Sara Liesker zijn vrouwen die voor de top gaan. Tekst Annelies Wijnen Foto Kees Bennema Succesvolle onderneemsters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 104