Verdeeldheid over SP-actie tegen sloop in Breskens Defecte pomp bezorgt vissen dag vol stress ZEEUWS-VLAANDEREN 25 BRESKENS - Het is goed dat de SP Sluis zich bekommert om het lot van de huurders van t27 te slopen woningen in Breskens, maar graag wel op basis van waarheids getrouwe informatie. Dat gevoel overheerste dinsdag avond op een door de SP in Bres kens georganiseerde bijeenkomst voor de huurders van Woongoed. Zo'n dertig mensen kwamen er op af. Opvallend was dat vertegenwoor digers van Woongoed en de stich ting Huurdersbelangen afwezig waren. Die waren ook niet uitge nodigd. Had de SP Sluis dat maar wel ge daan, want de bewoners bleken met heel wat vragen te zitten die SP-voorzitter Peter den Hartog niet kon beantwoorden. „We hoopten dat u zich beter in de ma terie had ingewerkt", reageerde bezoeker Sjaak Verhagen. „We hadden meer over de nieuwbouw woningen en de huurtoeslag ver wacht." Kritiek was er ook op de enquête die de SP onder de bewoners had gehouden, waarvan de resultaten werden gepresenteerd. Vier op de vijf mensen die aan de enquête meededen, spraken zich tegen sloop uit. Maar er deden slechts 42 van de 120 bewoners aan mee en, klonk vanuit de zaal, ook nog vooral uit één straat, de Evertsen- laan. Een enkeling bekende boven dien de enquête twee keer te heb ben ingevuld. Een stemming in de zaal wees vervolgens uit dat de meesten niet tegen sloop zijn, ge zien de technische staat van hun woning. Toch wil de SP Sluis zich tegen de plannen van Woongoed blijven verzetten. Voorzitter Den Hartog vroeg daarvoor steun van de aan wezige bewoners. „We kunnen u niets beloven", stelde hij. „Maar, als jullie één lijn trekken, kunnen wij dit stilleggen." En aarzelenden „Wij hopen dat u onze inspanningen waardeert?" Ongeveer de helft van de bijna dertig bezoekers stak daarop zijn of haar hand op. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco. nl Tel. 0113-27 00 00 Parkeerbureau op De Blokken dicht Het parkeerbureau op De Blokken in Terneuzen sluit morgen de deuren. Vanaf maandag zijn parkeerver- gunningen en -ontheffingen digitaal aan te vragen of aan de publieksbalies in Terneu zen of Axel. De sluiting is een bezuinigingsmaatregel. Architectuur en kunst bij Ouverture Galerie Ouverture laat tot zondag 22 maart werk zien van elf kunstenaars, onder wie Max Baris en Guido Ele- baut, die architectuur en kunst combineren. Het werk kan van donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur worden bekeken. Bieden en jokeren buurthuis de Hoeve Buurthuis de Hoeve aan het Edvard Grieghof 113 in Ter- neuzen, houdt zaterdag een kaarting bieden en jokeren. Vanaf 13.30 uur kan er ge speeld worden om vleesprij- zen. Ook is er een loterij waar prijzen mee te winnen zijn. PvdA-afdeling komt met ombudsteam De PvdA-afdeling begint een ombudsteam waar ieder een terecht kan met klach ten over bijvoorbeeld juridi sche kwesties, overlast en huisvesting. Kamerlid Lutz Jacobi houdt het team van avond ten doop, vanaf 19.45 uur in café De Paerdestal aan het Tuinpad 16 en 18. En wat dacht je van paling, gie bels en brasems? De Herengracht herbergt vele schatten, ontdekten de twee vrienden terwijl de gracht werd drooggelegd. „Ik heb net een karper van 65 centimeter gevangen", vertelde Artjom trots. „Natuurlijk zetten we ze netjes te rug." De vraag was alleen waar, want van lieverlee stond zo'n beetje de hele gracht droog. Re den van de drooglegging was het repareren van een defecte pomp die de waterstand in de Oostkolk regelt. Aanvankelijk was het de be doeling om de vissen richting een klein plasje te loodsen. Daarom waren de medewerkers niet zo heel blij met het 'opjagen' door Robin en Artjom. Die wisten ech ter heel goed dat de Herengracht een 'visvijver' is. Voor de reparatie bleek echter een volledige drooglegging noodzake lijk. Daarom hielpen Artjom en Robin gemeentemedewerkers om de tientallen vissen over te 'gooien' naar de Oostkolk. Aan het einde van de dag was de pomp gerepareerd en kon de gracht weer volstromen. DONDERDAG 19 FEBRUARI 2015 De Crijnssenlaan is één van de straten in Breskens waar de woningen zullen worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw.foto Ronald den Dekker door Wilma Valk PLAFONDS TERNEUZEN CADZAND TERNEUZEN TERNEUZEN door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een beetje ongelijke strijd was het wel, gaven sportvis sers Robin de Decker (15) en Ar- tjom Rottier (15) toe. Maar toch hadden ze de dag van hun leven aan de Herengracht in Terneuzen. Nog nooit was vissen op karpers zó makkelijk. Artjom (rechts) en Robin hadden de dag van hun leven. Vissen op karpers was in de Herengracht nooit zó makkelijk, foto Raymond de Frel Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 13 februari 2015, is op verzoek van CARLA SCHEELE, wonende te Terneuzen, gedagvaard HENDRIK VERSTRATEN (geboren op 15-1 -1956), zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 20 mei 2015 om 10.00 uur te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat ter terechtzitting van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, locatie Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen als in die dagvaar ding nader omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 14538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68