'Mijn' handboeien staan op alle Vijftig Tinten Drie tips over schietpartij na Eerste Lifestyle Event uitzending Opsporing Verzocht trekt veel ondernemers 44 Sloop ligt gevoelig, 24 ZEEUWS-VLAANDEREN SLOPEN OM TE VERNIEUWEN Grootste woningverhuurder van Zeeuws-Vlaanderen heeft geleerd van eerdere ervaring in Breskens. Liefs uit Walsoorden Een broedende kip moet je niet storen. Zeker niet als er een creatief ei moet worden gelegd. Die moet je rustig haar gang laten gaan. Dat komt het product ten goede. Op de layout-afdeling van Beate Uhse is het niet anders. Twaalf creatievelingen zijn steeds weer op zoek naar het beste plaatje, het mooiste logootje en de ultieme fi nishing touch. Neem bijvoor beeld Daisy Bracké (23) uit Terho le, sinds drie jaar vormgever in Walsoorden. Daisy puzzelt net zolang tot de deadline daar is. Die deadline is meestal een fotoshoot met een model. „Het ideale plaatje heeft geen tekst nodig. Maar voor je dat hebt, doorloop je een heel pro ces", legt Daisy uit. „We begin nen altijd met een 'moodboard'. Daarop plakken we een heleboel ideeën. Foto's, tekeningen, noem maar op. Natuurlijk kijk je daar voor ook bij concurrenten. Daar is niets mis mee, dat doen ze ook bij ons. Uiteindelijk leidt het tot een fotoshoot. Daar is altijd nog een vormgever bij aanwezig, om de be dachte uitstraling te bewaken. Vervolgens selecteren en bewer ken we de foto's. Al met al ben je zo'n negen weken onderweg, voordat een thema helemaal is af gerond." Ook in de fotobewerking zit heel veel tijd. Dat heeft te maken met trends en bedrijfskeuzes. „Wij kie zen meestal voor een 'girl next door'. Veel modellen hebben gro te borsten, maar dat zoeken wij dan juist niet. Er wordt weieens gekscherend geroepen dat ik de hele dag alleen maar borsten ver groot op de computer, maar het te gendeel is waar. Ik verklein ze juist vaak, haha!" Daisy houdt zich bezig voor de websites van Pabo in Nederland, Adam Eve in Frankrijk en Beate Uhse in Duitsland. Haar werk heeft dus een flinke reikwijdte. „Het geeft echt wel een kick als ik mijn ontwerp terugzie op produc ten. Zo heb ik een logo ontwor pen voor de acties rond de film Vijftig Tinten Grijs. Het is echt leuk om op alle uitingen 'mijn' handboeien tegen te komen. En ik vind het ook fantastisch dat ik dit allemaal zo dichtbij Terhole kan doen. Ik ben er geboren en ge togen en wilde er na mijn studie in Breda heel graag terugkeren." TERNEUZEN - Het slopen van wo ningen ligt gevoelig. Ralph van Dijk, directeur-bestuurder van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, beseft dat als geen ander. Vaak hebben mensen er tientallen ja ren gewoond en hoewel ze ook wel weten dat hun woning verou derd is, aan slopen moeten ze vaak niet denken. Woongoed is hiermee enkele ja ren geleden in Breskens, met een plan voor de sloop van woningen aan de Burgemeester Gerritsen- straat, vrij hard geconfronteerd. „We wilden daar tien woningen slopen", weet Van Dijk uit de overlevering. „Dat gaf toen veel verzet, omdat wij de bewoners ei genlijk te laat hebben geïnfor meerd. Uiteindelijk is het wel goed gekomen. Zes van de tien be woners zijn teruggekomen in de nieuwbouw, maar toch: het kan beter." Nu wil Woongoed het ook echt beter doen. De resultaten van een SP-enquête in Breskens, in een wijk waar 127 woningen worden vervangen door 112 nieuwe hui zen, viel de woningcorporatie dan ook rauw op het dak. Vier van de vijf bewoners zouden tegen de sloopplannen zijn. De enquête was vrij beperkt van opzet; niet meer dan 42 van de 120 bewoners deden eraan mee. „Ik wil niets af doen aan de uitslag", reageert Van Dijk voorzichtig, „maar die ver baasde me wel." Woongoed hield zelf eind novem ber vorig jaar een drukbezochte eerste informatieavond in de Sa- men-Op-Wegkerk in Breskens over de sloopplannen. „Na afloop klonk er zelfs applaus", herinnert de directeur-bestuurder zich. „Dat maak je op zulke bijeenkom sten weinig mee." Natuurlijk, ook de bewoners van de Evertsenlaan en omliggende straten zitten niet direct te wach ten op sloop. Maar Woongoed heeft geleerd van de ervaringen aan de Burgemeester Gerritsen- straat. Wettelijk zijn verhuurders verplicht hun huurders een jaar van te voren in te lichten over sloopplannen. Woongoed heeft er- daarom lichten we de bewoners ook al drie jaar van te voren in voor gekozen dat drie jaar van te voren al te doen. De eerste van de 127 woningen in Breskens zullen dus niet eerder dan eind 2017 wor den gesloopt. „Wij hebben dat gedaan om de mensen te laten wennen aan het idee dat hun huis zal worden afge broken", vertelt Van Dijk, „maar ook om hen te betrekken bij wat er teruggebouwd zal worden." In Breskens doet Woongoed dat in de vorm van werkgroepen. De be langstelling ervoor is groot. In het voorjaar zullen ze voor het eerst bijeenkomen. Een nadeel van deze manier van werken is wel dat nog niet be kend is welke woningen nieuw ge bouwd zullen worden. Ook dat probeert Woongoed te ondervan gen. In Oostburg zijn aan de Fin land- en Quarles van Uffordstraat 28 woningen gesloopt; achttien komen er daarvoor terug. Die kun nen als voorbeeld gaan dienen voor Breskens. Van Dijk kan alvast zeggen dat in Breskens levensloopbestendige woningen zullen komen, die zo wel voor gezinnen als ouderen ge schikt zijn. De maandhuur blijft zeker onder de maximale huurtoe- slaggrens; nu ruim 710 euro. De huren in de wijk in Breskens lig gen nu rond de 450 euro, maar, geeft Van Dijk aan, 'de nieuw bouw wordt energiezuinig'. Dat bespaart stookkosten en drukt de totale woonlasten. Woongoed trekt in totaal maxi maal vijfjaar uit voor de vernieu wingsslag in Breskens. Het kan als voorbeeld dienen voor andere dorpen, want de komende tijd zal er nog meer gesloopt en deels ver vangen moeten worden. Waar de tips over gaan, kan de po litie in het belang van het onder zoek niet zeggen. De meeste aandacht in het pro gramma ging uit naar de schiet partij in de Iepenlaan op 16 de cember, hoogstwaarschijnlijk een vergelding voor het eerste schiet incident, waarbij de 23-jarige Gi deon Verhelst op 30 november in de Brouwerijstraat overleed. Voor dit buitensporige geweld, gevolg van een jarenlange vete binnen de Antilliaanse gemeenschap in Terneuzen, zitten een 25-jarige en 37-jarige Terneuzenaar in voorar rest. Een andere verdachte in deze zaak, een 27-jarige man van Antil liaanse afkomst werd op 16 decem ber vrijgelaten. Hij reisde meteen na zijn vrijlating met het open baar vervoer terug naar Terneu zen. Daar werd hij om 19.00 uur opgewacht en beschoten. De man liep een dwarslaesie op en zal hoogstwaarschijnlijk nooit meer kunnen lopen. De politie zoekt ge tuigen die twee mannen na het schietincident hebben zien vluch ten richting de Baandijk of weten waar ze zijn gebleven. Verder zijn er twee mutsjes (een grijze en een grijs geruite) achtergebleven op de Iepenlaan, die weieens van de daders kunnen zijn. De muts jes zijn voor onderzoek naar het Nederlands Forensisch Instituut gebracht. In afwachting van de uitkomst van het onderzoek wil de politie weten of mensen die mutsjes her kennen en weten aan wie deze toebehoren. De mutsjes zijn te be kijken op www.opsporingver- zocht.nl Het eerste Lifestyle Event (met als ondertitel Get in Shape for the Summer) wordt zondag 8 maart van 13.00 tot 19.00 uur gehouden in alle vier de zalen van 't Meulen- gat in Sluiskil. Er hebben zich in middels meer dan vijftig onderne mers aangemeld voor deelname. Ze zijn afkomstig uit de hele Ka naalzone. Joke Baart en Jacqueline de Witte zijn daar uiterst tevre den mee. Ze verwachten min stens duizend bezoekers. In 't Meulengat wordt een groot aantal stands gepresenteerd, van een hondentrimsalon tot moder ne modezaken en een winkel met tweedehands kleding; van een na gelstudio tot een tuinbedrijf Men sen kunnen meedoen aan work shops sieraden maken, bloem schikken en creatief met stof. De toegang tot de beurs is gratis. Er zijn vijftig prijzen te winnen. In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Woongoed laat weinig meer aan toeval over Daisy Bracké: „Een mooi plaatje heeft geen tekst nodig. Dat spreekt al van zelf." foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf Ralph van Dijk, Woongoed door Raymond de Frel TERNEUZEN - De aandacht voor twee schietpartijen in Terneuzen dinsdagavond in het televisiepro gramma Opsporing Verzocht heeft drie tips opgeleverd. door Wout Bareman SLUISKIL - De verwachtingen zijn hoog gespannen. De initiatiefne mers Joke Baart en Jacqueline de Witte vonden het tijd voor een on- dernemersbeurs nieuwe stijl met niet alleen stands, maar ook allerlei workshops en op het podium door lopend modeshows en diverse de monstraties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67