Huize De Vliedberg verdwijnt, de naam blijft mim Onderzoek naar breedband in buitengebied BEVELANDEN en THOLEN 25 RILLAND - 'De Vliedberg', dat is de nieuwe naam van het gebouw dat R&B Wonen bouwt aan de Vlied bergstraat in Rilland. De woning corporatie had een prijsvraag uit geschreven. Van de ongeveer vijf tien mensen die reageerden, heeft Adri de Schipper gewonnen met de inzending 'De Nieuwe Vlied berg'. Gisteren kreeg hij om die reden een VVV-bon en een bloemetje uit handen van Saskia van der Nat van R&B Wonen. De Schip per opperde de naam, omdat het bouwproject in Rilland al zo be kend staat. Bovendien dient het ter vervanging van 'Huize de Vliedberg'. Dit voormalige zorg centrum is sinds enkel jaren ei gendom van R&B Wonen en wordt binnenkort gesloopt. Omdat Huize de Vliedberg er straks niet meer is, kan volgens een commissie bij R&B Wonen die zich over namen buigt het voorvoegsel 'nieuwe' ook wel weg worden gelaten. Bovendien is het de nieuwbouw over enkele jaren niet meer 'nieuw'. De Schipper moet er nog even aan wennen. „Ik had toch liever dat 'nieuwe' er voor laten staan", zegt hij. Overigens verhuist hij deze zo mer met gemengde gevoelens naar de nieuwbouw. „Ik woon hier goed. En anderen die hier wo nen, willen ook niet weg. Het is een goed geïsoleerd gebouw, met overal kunststof kozijnen." Van der Nat merkt dat meer mensen opzien tegen de verhuizing. „De nieuwe woningen zijn groter, heb ben bijvoorbeeld een extra slaap kamertje. Vaak zeggen mensen dat ze wel goed zitten dat hele maal niet nodig hebben. Maar als ze later terugkomt, zijn ze meest al toch blij dat ze verhuisd zijn." Huize de Vliedberg werd in 1968 geopend. Inmiddels staat het ge bouw grotendeels leeg, omdat R&B geen nieuwe vaste huurders meer toelaat. De woningcorpora tie heeft nog geen concreet plan voor de vrijkomende ruimte. Directeur Peter Bevers liet eerder weten op de langere termijn iets te zien in de bouw van levens- loopbestendige woningen. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Postzegelbeurs met aparte ruilzaal Postzegelclub De Bevelan- den houdt zaterdag de voor jaar sbeurs in Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14. De zalen zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Er is een aparte ruilzaal die bij de na- jaarsbeurs van 2014 bijna te klein was. Informatie: ecm@zeelandnet.nl Kerken zamelen samen kleding in De diaconieën van alle pro testantse kerken op Noord-Beveland houden za terdag 21 februari een kle- dinginzameling. De kleding is bestemd voor mensen die hulp nodig hebben in Zee land, Oost-Europa, het Mid den-Oosten en Afrika. Klederdrachtshow in 't Kerkje In 't Kerkje van Ellesdiek wordt zondag een Zeeuwse middag gehouden met optre dens van klederdracht- en zanggroep Mooi Zeeland en de Vertelkrienge van 't Kerk je. Aanvang: 14.30 uur. Meer info: www.ellesdiek.nl. Shantykoor Neptunus treedt op Het shantykoor Neptunus treedt zaterdag op in Colijns- plaat. Het bestaat uit 26 zan gers en een heus orkest en staat onder leiding van An- nemarie Simonse. Het optreden begint om 20.00 uur in buurthuis De Brug. Zij hebben het Hilversumse ad viesbureau Stratix gevraagd te on derzoeken of er een haalbare op lossing is te vinden voor het bie den van breedband. Stratix noemt dit de 'digitale provinciale weg', omdat het bureau verwacht dat de 'digitale snelweg' (met glasve zel of coax-kabel) voorlopig niet haalbaar zal zijn. Breedband is een ander woord voor snelle internetverbindingen, met een hoge capaciteit voor het ontvangen en versturen van infor matie, geschikt voor (bijna) alle soorten internetverkeer. Een glas vezelaansluiting is nog beter, maar dat is in het buitengebied in de meeste gevallen onbetaalbaar. Ook de coax-kabelaansluiting van Zeelandnet kan hoge snelheden bieden, maar die is in het buiten gebied op veel plaatsen nog niet beschikbaar. Stratix onderzoekt of er ook ande re technische oplossingen zijn, zo als straalverbindingen of mobiele netwerken. Stratix kijkt naar het aanbod (de mogelijkheden, de prestaties en de prijzen) van en de vraag (bewoners en bedrijven in het buitengebied) naar breed band. Om een goed beeld te krij gen van de vraag, heeft Stratix sa men met de gemeente en de be langenorganisaties een enquête uitgezet. Die loopt tot 28 februari aanstaande. Belanghebbenden hebben inmiddels een brief van de gemeente ontvangen met het verzoek de vragenlijst in te vul len. Onder meer de behoefte wordt gepeild, en wat mensen zouden willen betalen. Na afloop van de enquête houdt de gemeen- Glasvezel en coax zijn in het Noord-Bevelandse buitenge bied niet haalbaar, andere opties worden nu bezien. te een informatiebijeenkomst waarin de resultaten worden toe gelicht. Het onderzoek is bedoeld om te kijken of de vraag naar breedband dusdanig is, dat het interessant is voor netwerkbedrijven zoals Delta of KPN om dit op te pak ken. De gemeente is zelf niet van plan om een rol te spelen in de daadwerkelijke aanleg. Wel wordt er gekeken of er burgers en ondernemers zijn die in samen werking met de aanbieder kun nen meewerken aan de aanleg van het netwerk. Dat kan een aan zienlijke kostenbesparing opleve ren DONDERDAG 19 FEBRUARI 2015 Adri de Schipper kwam met de winnende inzending voor de nieuwe naam van het nieuwste project van R&B Wonen in Rilland, foto Johan van der Heijden PLAFONDS KLOETINGE NOORD-BEVELAND ELLEWOUTSDIJK COLIJNSPLAAT Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 13 februari 2015, is op verzoek van CARLA SCHEELE, wonende te Terneuzen, gedagvaard HENDRIK VERSTRATEN (geboren op 15-1-1956), zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 20 mei 2015 om 10.00 uur te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat ter terechtzitting van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, locatie Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen als in die dagvaar ding nader omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl door Luc Oggel WISSENKERKE - Een groep onderne mers op Noord-Beveland en de coöperatie Energiek Noord-Beve land werken samen met de ge meente en de provincie aan beter internet voor bewoners en onder nemers in het buitengebied. De enquête kan worden geopend via www.stratix.nl/noord-beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64