Opsporing Verzocht levert drie tips op over schietpartij Terneuzen Dorpsraad Kortgene zet in op 'Politiek' uit Kapelse eilandeiijke 'Keep It Clean Day' klachtencommissie Rammegors wordt nu echt zout 24 BEVELANDEN en THOLEN OUDERENHUISVESTING Adri de Schipper uit Rilland is straks terug op de plek waar hij 35 jaar woonde, alleen dan 10 meter hoger. Waar de tips over gaan kan de po litie in het belang van het onder zoek niet zeggen. De meeste aan dacht in het programma ging uit naar de schietpartij in de Iepen laan op 16 december, hoogstwaar schijnlijk een vergelding voor het eerste schietincident, waarbij de 23-jarige Gideon Verhelst op 30 november in de Brouwerijstraat overleed. Voor dit buitensporige geweld, gevolg van een jarenlange vete binnen de Antilliaanse ge meenschap in Terneuzen, zitten twee Terneuzenaren (25 en 37) in voorarrest. Een andere verdachte in deze zaak, een 27-jarige man van Antil liaanse afkomst werd op 16 decem ber vrijgelaten. Hij reisde meteen na zijn vrijlating met het open baar vervoer terug naar Terneu zen. Daar werd hij om 19.00 uur opgewacht en beschoten. De man liep een dwarslaesie op en zal hoogstwaarschijnlijk nooit meer kunnen lopen. De politie zoekt ge tuigen die twee mannen na het schietincident hebben zien vluch ten richting de Baandijk of weten waar ze zijn gebleven. Verder zijn er twee mutsjes (een grijze en een grijs geruite) achtergebleven op de Iepenlaan, die weieens van de daders kunnen zijn. De muts jes zijn voor onderzoek bij het Ne derlands Forensisch Instituut. De politie wil weten of mensen die mutsjes herkennen en weten aan wie deze toebehoren. Ze zijn te bekijken op www.opspo- ringverzocht.nl Voor dit geweld, gevolg van een vete binnen de Antilli aanse gemeenschap, zitten twee Terneuzenaren vast. NATUURGEBIED RILLAND - Wie de tijdelijke wo ning van Adri de Schipper in 'Hui ze de Vliedberg' in Rilland bin nenstapt, kijkt vanzelf weer door het grote woonkamerraam naar buiten. Achter de boomgaarden en de akkers doemt de Wester- scheldedijk op. „Nu is er even niets te zien, maar de schepen naar Antwerpen komen hier vlak langs", vertelt De Schipper. In de vensterbank staat een verre kijker klaar om de zeereuzen be ter te kunnen bekijken. Aan de an dere kant van de woonkamer kan De Schipper via MarineTraffic nauwkeurig in de gaten houden welke schepen en er aankomen en tal van andere details raadple gen over de rederij, bestemming en technische specificaties. De 69-jarige Rillander heeft een bij zondere band met de scheepvaart. „Ik heb in meerdere vaktijdschrif ten gepubliceerd en ook een aan tal boeken geschreven over de zee vaart", vertelt hij. Vanaf deze zomer heeft hij nog beter zicht op de Westerschelde. Als hij verhuist naar zijn nieuwe appartement dat honderd meter verderop op de plek van zijn oude huis wordt gebouwd, zit hij niet zoals nu op de eerste, maar op de tweede etage. „Dan moet je de schepen nóg beter kunnen zien, al moet ik dan misschien een beet je tussen de huizen aan de Valcke- nisseweg door kijken." De Schipper is straks weer terug is op de plek waar hij 35 jaar lang woonde. „Alleen dan tien meter hoger. Ik woonde tot drie jaar gele den in het laatste huisje van de In- De verhuizing uit de Inkeloortstraat ging echt aan m'n hart, maar achteraf gezien is het goed keloortstraat. Dat straatje is com pleet afgebroken voor de nieuw bouw waar ze nu mee bezig zijn. Omdat ik graag terug wilde, mocht ik als één van de eerste een appartement kiezen." De keu ze was niet moeilijk. „De apparte menten aan de zuidkant zijn het meest in trek. Vanwege de zon die je de hele dag hebt en natuur lijk het zicht op de Schelde." Saskia van der Nat, medewerker Klant en Omgeving, beaamt dat de zuidkant het populairst is. „Die woningen zijn allemaal al verhuurd. Aan de noordkant zijn nog enkele appartementen be schikbaar. Daar kunnen geïnteres seerden zich nog voor melden." Overigens heeft R&B een list be dacht om ook de bewoners van de noordkant van de zon op hun balkon te laten profiteren. Door enkele appartementen minder te bouwen, ontstaan er 'gaten' in het gebouw. Hierdoor is het mogelijk om de balkons op het oosten en het westen te situeren. „Als de zon hoog staat, hoeven de men sen 's zomers niet de hele dag in de schaduw te zitten." SENIORENBOULEVARD IN RILLAND Op één en dezelfde dag in het jaar in alle kernen het zwerfvuil oprui men, is de gedachte. „Je kunt zo iets niet in één keer uit de grond stampen", verwacht Anna van Lennep van de dorpsraad Kortge ne: „Maar het zou mooi zijn als dit over een paar jaar eilandbreed wordt gedaan." Om meer bekend heid aan de eigen organisatie te geven, haakte de dorpsraad van Kortgene vorig jaar aan bij Keep It Clean Day, die sinds drie jaar in heel Nederland op de derde vrij dag van september wordt gehou den. Naar voorbeeld overigens van een in 2008 in Estland geno men initiatief. De leden van de dorpsraad trokken er met de Kort- geense scholieren op uit en wis ten in anderhalf uur tijd 28 kilo aan afval van de straat te rapen. Frutsels en prutsels, zoals Van Lennep alle gevonden kleine troep typeert. „Maar als je ziet hoeveel rotzooi er langs de weg ligt, dan schaam je je echt zeven slagen in de rondte." De dorps raad Kortgene was meteen ver kocht. De dag was leuk, nuttig én goed voor de bewustwording van kinderen. Nóg leuker zou het ech ter zijn als ook alle andere Noord-Bevelandse dorpsraden aan Keep It Clean Day mee zou den doen. „Dan noemen we het Schoon Noord-Beveland of zo, want we hebben het wel over ons wonderschone eiland. Het zou ook mooi voor de saamhorigheid zijn: alleen kun je niets, maar sa men kunnen we alles." Een eerste mail naar alle dorpsraden over de volgende editie op 18 september is onlangs verstuurd. De klachtencommissie bestaat nu nog uit de burgemeester en enke le raadsleden. Volgens Stapel kamp is dat niet wenselijk. „Het kan voor zowel klagers als de le den van de commissie ongemak kelijk voelen. Zeker omdat het col lege verantwoordelijk is voor amb tenaren, waar de klachten betrek king op kunnen hebben." De klachtencommissie komt bo vendien zo weinig samen, dat de leden nauwelijks ervaring kun nen opdoen in het bevragen van klager. „In de vier jaar dat ik hier zit, is de commissie maar drie keer bijeen geroepen." Een mogelijke oplossing is om het 'loket' onder te brengen bij de onafhankelijke commissie be zwaarschriften van de gemeente. Overigens probeert de gemeente altijd eerst in overleg met de kla gende partij tot een goede oplos sing te komen. TERNEUZEN - De aandacht voor twee schietpartijen in Terneuzen dinsdagavond in het televisiepro gramma Opsporing Verzocht heeft drie tips opgeleverd. SINT-PHILIPSLAND - Na twee maanden vloeit sinds gisteren weer zout water in het Rammegors bij Sint-Philipsland. Het nieuwe doorlaatmiddel om het ge bied te verzilten werd al snel weer gesloten; de bodem aan de Oosterschelde- zijde spoelde te veel weg. De bodembescherming is over een lengte van ruim 20 meter en breedte van 40 meter uitgebreid met extra breuksteen. Rijkswa terstaat houdt de boel heel 2015 nauwlettend in de gaten, foto Leo Adriaansen Straks kan ik de scheepvaart nog beter zien' door Joeri Wisse Adri de Schipper uit Rilland Aan de Vliedbergstraat in Rilland verrijst een 'seniorenboulevard' Aannemer Van der Poel uit Terneu zen werkt momenteel in opdracht van R&B Wonen aan de bouw van De Vliedberg. Hier komen 22 ap partementen voor senioren. De begane grond wordt verhuurd aan Zorggroep Ter Weel. Die reali seert daar drie groepswoningen voor 18 mensen met dementie on der de naam De Batsen Toren. De nieuwbouw wordt via een ge meenschappelijke ruimte verbon den met wooncomplex Oostkil- hoek. In deze ruimte kan koffie worden gedronken en komt het servicepunt van de bibliotheek. Deze ruimte is tot stand gekomen door bijdragen van R&B Wonen, Ter Weel, Vrienden van de Vlied berg en gemeente Reimerswaal. door Esme Soesman KORTGENE - Na een succesvolle Keep It Clean Day vorig jaar op ei gen dorp, zet de dorpsraad Kortge ne in op uitbreiding van dit wereld wijde initiatief naar de rest van Noord-Beveland. door Joeri Wisse KAPELLE - Inwoners van Kapelle die een klacht hebben over de gemeen te, kunnen in de toekomst terecht bij een onafhankelijke klachtencom missie. Burgemeester Anton Stapel kamp komt naar verwachting april met een voorstel hiervoor naar de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63