Beachresort Punt-West opent in juni de deuren 32,50 V PZC Stem op de leukste baby uit uw LEEGSTAND 26 SCHOUWEN-DUIVELAND X Wethouder Linssen van Bergen op Zoom pakt actief de leegstand van winkelpanden in zijn gemeente aan met een reeks maatregelen. 3-gangenkeuzemenu Tot die tijd moet er nog flink wat werk worden verzet. Van de 72 strandvilla's zijn er straks al di rect 36 beschikbaar. Ook hotel (20 suites) en beachclub zullen opera tioneel zijn. Nu is er van dat cen trale gebouw, waarin ook onder meer receptie wordt onderge bracht, nog niets te zien. Maandag wordt de constructie aangeleverd waarna beachclub 'Werelds aan het Strand' in een paar weken tijd kan worden opge trokken, vertelt Michel Schreu- ders over zijn nieuwe etablisse ment. „Duizend vierkante meter horeca, verdeeld over verschillen de ruimten. Zomer en winter ze ven dagen in de week geopend. Oók voor mensen die niet in ho tel of strandvilla verblijven", bena drukt Schreuders. De lange stei gers voor de beachclub maken dat Werelds aan het Strand ook vanaf de waterkant kan worden be zocht. „En er komt een trouwpaviljoen van bijna vijftig vierkante meter aan het einde van de steiger." Het restant aan strandvilla's wordt la ter dit jaar opgeleverd. Vakantie gangers hoeven echter niet te vre zen in een bouwput terecht te ko men, zegt makelaar Peter Kodde van Delta Makelaardij uit Zierik- zee desgevraagd. „Het ziet er nu al fantastisch uit. Ook omdat het groen al is aangelegd." bergen OP ZOOM - De ene na de andere winkel in de Middelburg se binnenstad sluit omdat de eige naar niet langer de huur op kan brengen of te weinig omzet maakt. Dat is niet een typisch Middelburgs probleem. Ook in an dere plaatsen valt op dat in bin nensteden 'gaten' vallen omdat winkels worden opgeheven. In Middelburg wordt momenteel door de gemeente gebroed op een actieplan om ervoor te zorgen dat het centrum aantrekkelijk blijft als winkelgebied. Wethouder Jo- han Aalberts heeft al laten weten dat hij er rekening mee houdt dat op termijn dertig procent van de huidige winkels wordt opgeheven en dat het noodzakelijk is om het winkelcentrum in te krimpen. In Bergen op Zoom, een stad die vergelijkbaar is met Middelburg, is wethouder Ton Linssen al heel wat verder. Hij is het stadium van het maken van plannen voorbij en treedt daadwerkelijk op als stadsmakelaar. Daarbij probeert hij er actief voor te zorgen dat het centrum van zijn stad aantrekke lijk blijft. „Want daar gaat het om. We moeten zorgen dat het belang rijkste bedrijventerrein van de stad, met de meeste werkgelegen heid, aantrekkelijk blijft." Om dat te bereiken heeft hij enkele maat regelen bedacht. Zo krijgen eige naren die hun winkel verbouwen tot woning een subsidie van mini maal vijftig procent voor aanpas sing van de gevel. Ook kunnen on dernemers een verhuisvergoe- ding krijgen als ze hun bedrijf van de rand naar het hart van het centrum verplaatsen. Maar het al lerbelangrijkste is dat hij zelf zich met hart en ziel inzet en optreedt als een echt oliemannetje dat er voor zorgt dat er contacten wor den gelegd tussen alle partijen. Zo benadert hij zelf partijen om in leegstaande winkelpanden te trekken, onderhandelt hij over de huur en brengt mensen met el kaar in contact. Trots vertelt hij dat hij erin geslaagd is een nieu we onderneming naar Bergen te halen die hele serieuze interesse heeft om in het oude pand van Peek en Cloppenburg aan het Zui- velplein te trekken. „De naam noem ik nog niet omdat de hand tekeningen nog gezet moeten wor den." Maar hij heeft wel bereikt, zo vervolgt hij, dat de eigenaar van het bewuste pand de huur met 25 procent verlaagt. En hij is er niet minder trots op dat hij in één week tijd geregeld heeft dat een beginnend ondernemer gaat participeren in een tuincentrum met de bedoeling dat op termijn over te nemen. Hij hoorde dat de 't Streefkerkse ensdag en donderdag in februari en maart Duinweg 48 Zoutelande Tel. 0118-561521 Vanaf vandaag weer open'^ www.streefkerksehuis.nl waardebon 4 vragen over het 'refo-kalifaat' in Krabbendijke Eerst de feiten dan maar. Het ver pleeghuis van Ter Weel in Krab bendijke wordt, zoals twee weken geleden al te lezen viel in de PZC, dit jaar ingrijpend verbouwd. Er komen vier nieuwe woongroepen voor mensen met dementie. Eén daarvan is speciaal bestemd voor mensen met een reformatorische leefstijl. Die zijn al hun hele leven gewend om geen televisie te kij ken en bij het eten gaat iemand voor in het gebed. Om ze ook in het zorgcentrum thuis te laten voelen, heeft Ter Weel de animo gepeild voor een 'geloofsgroep'. Op basis daarvan is besloten één groep te stichten voor mensen met reformatorische achtergrond. Nee hoor. Een zorgorganisa tie als SVRZ heeft in andere Zeeuwse dorpen waar veel leden van de gereformeerde gemeenten wonen al vergelijkbare woongroe pen. Onder meer in Aagtekerke en 's-Gravenpolder. In 's Graven polder zijn overigens ook 'gewo ne' woongroepen voor demente rende ouderen. Verder biedt stich ting Cedrah in Middelburg, Goes Aanpak leegstand De eerste strandvilla's zijn opgeleverd en zo goed als klaar voor gebruik. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman OUDDORP - De eerste dertien strandvilla's van het gloednieuwe hotel en beachresort Punt-West bij Ouddorp zijn opgeleverd. Vanaf 5 juni opent het luxe vakantie-oord op de Punt aan het Grevelingen- meer de deuren voor publiek. door Emile Calon Hotel-Restaurant /v- pzc.nl/baby Op pzc.nl/baby vindt u baby's die in 2014 zij'n geboren in Zeeland. U kunt t/m 20 februari stemmen op de leukste baby uit uw gemeente. Daarna kiest u de leukste PZC Baby uit heel Zeeland. Het leukste baby'tje van elke gemeente ontvangt een kleding waardebon ter waarde van 50,- van Le BB, baby-, kinderkleding en accessoires. De allerleukste PZC Baby uit Zeeland krijgt ook nog een kleding waardebon ter waarde van maar liefst 500,- van Le BB. kmderkledin Een refo-kalifaat dreigt in Krab bendijke, meldden onder meer Omroep Zeeland en website CeenStijl gisteren. Waar komt deze heisa plotseling -®- vandaan? Is dat zo bijzonder? Ton Linssen verricht de feestelijke opening van een woning op de hoek Potterstraat/Molstraat. Met steun van de gemeente werd daar een coffee- shof verbouwd tot woning, foto Koen Mol/Het FotoBuro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55