'Boy 7' had best een beetje ambitieuzer mogen zijn UIT 5 Verhouding met Bach en loutering van zware tocht bij 'FbtS door het Jaar' n de labyrintische vertelling 'Erbarme dich' in een verlaten kerk met een groep daklozen als publiek, doet een aantal personages, waaronder opera regis seur Peter Sellars, schrijfster Anna Enquist en de danser Emio Greco, omringd door het Bach Koor en Orkest van dirigent Pie- ter Jan Leusink, verslag van hun bijzonde re verhouding met Bachs muziek. Deze documentaire van regisseur Ramón Gieling is zondagmiddag 22 februari om 16.15 uur te zien bij Film by the Sea door het jaar in CineCity Vlissingen. In de serie voorpremières vertoont FbtS de komende week de film 'Wild' van regis seur Jean-Marc Vallée, met in de hoofdrol- len:Reese Witherspoon, Laura Dern en Michiel Eluisman. Cheryl Strayed (Oscar-winnares Reese Whiterspoon) heeft jarenlang roekeloos ge leefd. Zij gaf zich over aan een heroïnever slaving en zag haar huwelijk op de klippen lopen. Zij wordt ook achtervolgd door de herinne ringen aan haar moeder Bobbi (Laura Dern). Plotseling neemt Cheryl een dras tisch besluit. Zonder ook maar de minste ervaring, besluit ze helemaal alleen de Paci fic Crest Trail te gaan lopen. Dat is een tocht van meer dan 1600 km. In de film 'Wild' worden Cheryls angstige en mooie momenten bloot gelegd. Tijdens deze reis voelt ze zich soms gek ge maakt, maar soms geven de ervaringen haar juist kracht en uiteindelijk geneest de jonge vrouw. De film wordt maandagavond 23 februari vertoond in Cinecity in Terneuzen om 20.00 uur en is op dinsdag 24 februari te zien in Cinecity Vlissingen om 14.00 uur en om 19.30 uur. de Joodse kinderen die vlak voor de Tweede Wereldoorlog door hun wanhopige ouders op de boot naar Engeland werden gezet. De vluchtelingen waren herkenbaar aan een label om hun nek. Zo ook deze hoofdrol speler. 'Please look after this bear', vraagt het kaartje dat op zijn buik bungelt. In een tijdperk waarin de we reld opnieuw wordt geconfron teerd met grote vluchtelingen stromen en de VN alle landen oproepen om hen van bed, bad en brood te voorzien, maakt Paul King met 'Paddington' een statement tegen het huidi ge, migrant-onvriendelijke poli tieke klimaat in Engeland. Zijn film zit tjokvol verwijzingen naar de diversiteit van de Brit se hoofdstad, waar volgens het verhaal plek is voor iedereen. De Britse filmkeuringscommis sie beschouwde 'Paddington' niet geschikt voor tere kinder zieltjes. Het kijkwijzeradvies leidde tot veel ophef. Schrijver Michael Bond (88) was ontgoo cheld. Regisseur King zag de ophef als een storm in een glas water. „Belachelijk en raar", zei hij in een interview. „Er is niets mis met deze film. Ik ben trouw gebleven aan het univer sele verhaal van Michael Bond." 'Paddington' is te zien in Goes, Vlissingen en Terneuzen. n de nabije toekomst is Neder land een politiestaat. Zo begint deze losjes op het gelijknamige boek van Mirjam Mous gebaseer de thriller 'Boy 7'. De ook nu ge hoorde roep om meer veiligheid en controle is hier tot in zijn meest grimmige consequentie doorgetrokken. Geen slecht gegeven voor een film waarmee Lourens Blok mikt op het jonge 'Hunger games'-pu- bliek. Een aardige aanvulling op het Nederlands repertoire, al had de uitwerking best wat origineler en fantasierijker mogen zijn. Een jonge computerhacker (Mat- thijs van de Sande Bakhuyzen, niet onverdienstelijk) ontwaakt in een drukke metrotrein uit een verdoving. Zonder geheugen. Hij weet zelfs niet wie hij is. Alleen dat hij als de wiedeweerga moet zien te ontsnappen aan agenten die hem in de boeien willen slaan. De enige die hem lijkt te willen helpen, is een geheimzin nig meisje (Ella-June Henrard) dat daar ook toevallig is. Na die enerverende start is de op lossing voor het geheugenverlies teleurstellend simpel. Zodat we ons verder voornamelijk bezig houden met de duistere praktij ken van een geheimzinnig over- heidsinstutuut waar de in een val gelokte hacker is opgesloten. 'Boy 7' biedt weinig meer dan voorspel bare actie en spanning en een en kel schokeffect. DONDERDAG 19 FEBRUARI 2015 Reese Witherspoon als Cheryl Strayed in de film 'Wild'. veilige plek door Leo Bankersen 'Boy 7'; regie: Lourens Blok; met: Mat- thijs van de Sande Bakhuyzen, El la-June Henrard; te zien in: Vlissingen. Matthijs van de Sande Bakhuyzen en Ella-June Henrard in de thriller Boy 7. foto DPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45