'LTJM »f$mm j na 1 Van Goethem en WK baanwielrennen eindigt in mineur Minnaard met schrik vrij voor Kirsten Wild en teamsprinters 32 SPORT TENNIS Coen Dobbeleir (50) behoort nog steeds tot de betere tennissers van Zeeland. SLUISKIL - Coen Dobbeleir werd af gelopen maandag vijftig jaar, maar behoort nog altijd tot de be tere tennissers van Zeeland. Be gin dit jaar won hij in het Terneu- zense Racketcentrum samen met Patrick Marteijn de 3-categorie van het Smit Sportprijzen Dubbel- toernooi. Vorig jaar had Dobbeleir in het dubbelspel nog de 3-speelsterkte. Inmiddels is 'de beer uit Sluiskil' in enkel- en dubbelspel 4. Hij kijkt alweer uit naar de voorjaars competitie met het derde team van TC Animo uit Terneuzen. Een team van routiniers dat al ja ren verdienstelijk meedraait in de eerste klasse van de Zeeuwse dis trictscompetitie. „Ik speel al jarenlang in een team met de gebroeders Eric en Harold Houg, Maarten de Heus, Berend Hoek, Menno van den Hout en Kees Kommers. Het zijn ieder jaar zeven lange competitiedagen. We plannen bewust niks met het thuisfront op zaterdagavond. Alle spelers van ons team zijn al aardig op leeftijd, waardoor we vaak te gen veel jongere gasten moeten aantreden. Harold (50) is ooit Zeeuws jeugdkampioen geweest. Tegen andere ploegen zeggen we daarom wel eens dat ze uit moe ten kijken voor de Zeeuws kam pioen uit 1965", lacht Dobbeleir, die op honderd meter afstand woont van TV Sluiskil. Vandaar dat hij ook lid is van de plaatselij ke tennisclub. Ooit speelde hij er competitie, tegenwoordig slaat hij er af en toe een balletje met zijn zestienjarige zoon Robin. Coen Dobbeleir, mede-eigenaar van een aantal bedrijven in Zee- land, tennist inmiddels al meer dan veertig jaar. „Ik kreeg voor mijn Eerste Communie een ten nisracket van mijn ouders. We woonden toen in Sas van Gent en ik heb ongeveer 25 jaar voor TC Drive getennist. We hadden in de jeugd een grote groep spelers die vaak vrij tegen elkaar tenniste. We waren steeds met bal en racket in de weer en hadden altijd plezier in het tennissen. Tegen woordig wordt er door de jeugd Door gevarieerd en tactisch tennis kun je nog een heel eind komen naast het volgen van lessen nog maar weinig vrij getennist. En bij competitie wordt er makkelijk af gezegd, bijvoorbeeld vanwege een verjaardag. Ik ben nog van de ge neratie die bij competitie altijd aanwezig is, omdat je nu eenmaal jezelf daarvoor hebt opgegeven", vertelt hij. Nostalgisch zijn de sterk bezette toernooien van weleer van Sluis en Oostburg, waar Dobbeleir vaak tot de finale doordrong. „Menno van den Hout, Serge Car- pentier, Patrick Marteijn, Mario Titiheru en ik moesten het in die tijd opnemen tegen allerlei Duit sers. Serge Carpentier en ik had den destijds les van Jan-Willem Visser en Han Petit. Ik studeerde aan de vervoersacademie in Til burg, Serge aan de sportacademie. Hij ging er echt voor en werd la ter nog A2-speler." In het dubbelspel zijn Coen Dob beleir en zijn maat Menno van den Hout - deze week zijn ze met hun gezinnen op skivakantie in het Oostenrijkse Fügen - al sinds mensenheugenis een gerenom meerd duo. „Menno en ik kennen elkaar al veertig jaar. Ons spel is op elkaar afgestemd. We voelen el kaar feilloos aan. Met Patrick Mar teijn vormde ik onlangs een gele genheidsduo in Terneuzen en vol gend jaar gaan we onze titel verde digen. We moesten alle zeilen bij zetten. Door gevarieerd en tac tisch tennis kun je echter een heel eind komen tegen de jongere generatie." „Lange rally's moet je natuurlijk niet aangaan", vervolgt hij. „Door dat de jeugd vaak weinig inven tief tennist en variatie ver te zoe ken is, kunnen routiniers door een goede tactiek nog winnen. Acht van de tien keer weet je waar de bal terecht komt." Dobbeleir staat bekend om zijn vlijmscherpe service en harde sla gen. „Alles in een hoog tempo, maar naarmate je ouder wordt en de lichamelijke gebreken komen, moet je wel tactisch gaan tennis sen. Ik heb soms een paar dagen nodig om bij te komen van een zware enkelpartij. Maar met tac tiek en anticipatie kun je te hand haven Het is een utopie dat je met normaal tennis nog kunt win nen van die jonge gasten." De uit Wemeldinge afkomstige Minnaard (Wanty) en Sluiskillen- aar Van Goethem (Team Room pot) hielden er alleen wat schaaf wonden aan over. Ze konden later op de dag van start gaan in de tijdrit over 8,2 kilometer. Zeeuw nummer drie Johnny Hoo- gerland bleef overeind en finishte als zeventiende op twee seconden van winnaar Pim Ligthart. De Ne derlander rijdt voor het Belgische Lotto Soudal. Bij de valpartijen waren verschillende Nederlan ders betrokken, onder wie Steven Kruijswijk, Wilco Kelderman, Laurens ten Dam, Kevin Hofland, Jos van Emden, Dylan Groenewe- gen, Mare de Maar en Bauke Mol- lema. Omdat gevallen renners geen tijdcompensatie kregen, wa ren verschillende klassementsren ners al kansloos voor de eindzege, 's Middags greep Alberto Conta- dor de macht. Hij werd vierde in de tijdrit en mocht de leiderstrui aantrekken. De tijdrit werd ge wonnen door de Spanjaard More no (Movistar), voor Wilco Kelder man (Lotto-Jumbo). De drie Zeeuwen eindigden in de achter hoede. Johnny Hoogerland (Roompot) is het hoogste geklas seerd. Hij is 25e op 47 seconden. Braspennincx en Ligtlee zetten een tijd van 33,463 op de klokken. Nummer vier Australië was met 32,878 een stuk sneller. Dat land strijdt tegen Duitsland om brons, terwijl Rusland en China om de wereldtitel rijden. De mannelijke teamsprinters moesten genoegen nemen met de vijfde plaats. Net als de vrouwen wisten de mannen zich niet bij de snelste vier equipes te scharen. Jeffrey Hoogland, Hugo Haak en Matthijs Büchli klokten in hun heat een tijd van 43,326. Rusland, dat in de kwalificaties vierde werd, was 0,009 seconden sneller. Kirsten Wild heeft geen rol van betekenis kunnen spelen op de puntenkoers. De Nederlandse renster eindigde als zevende. De wereldtitel ging naar de Duitse Stephanie Pohl, die ook enkele sprints won. De Nederlandse achtervolgingsploeg kan nog maximaal brons halen. Roy Eefting, Wim Stroetinga, Dion Beukeboom en Tim Veldt realiseerden gisteren in de kwalifi caties met 3.59,520 de zesde tijd. Een plek bij de snelste vier was noodzakelijk om voor goud te kunnen strijden. Door de plek bij de beste acht lan den moet de Nederlandse equipe vandaag opnieuw de baan van het op. Dan wordt de eerste ronde ver reden. Afhankelijk van de tijd die de ploeg dan neerzet, wordt be paald om welke plek Nederland vervolgens mag strijden. Nieuw-Zeeland, dat de snelste tijd neerzette, Groot-Brittannië, Australië en Duitsland zijn nog in de race om de wereldtitel. 'Altijd plezier in tennis gehouden' door Henk van de Voorde Coen Dobbeleir (50) tennist al veertig jaar en is voorlopig nog niet van plan te stoppen: „Maar het is een utopie dat je met normaal tennis nog kunt win nen van die jonge gasten." foto Peter Nicolai Coen Dobbeleir door Koen de Vries VLISSINGEN - De Zeeuwse profwiel renners Brian van Goethem en Mar co Minnaard zijn gisteren met de schrik vrijgekomen bij valpartijen in de laatste kilometers van de eer ste etappe van de Spaanse wieler koers Ruta del Sol. SAINT-QUENTIN-EN-YVELINES - De Nederlandse teamsprintsters zijn er gisteren niet in geslaagd zich te plaatsen voor de wedstrijden om de medailles op het WK baanwiel rennen in Frankrijk. Shanne Bras- pennincx en Elis Ligtlee kwamen in de kwalificaties op de baan van het Vélodrome National tot de vijfde tijd, wat net niet voldoende was om op te mogen voor de strijd om brons. De Nederlandse achtervol- gingsploeg kan vandaag nog maximaal brons halen in Saint-Quentin-en-Yvelines.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32