Ajax kan geroutineerd Legia niet onderschatten SPORT 31 GELIJKSPEL MET PERSPECTIEF VOOR PORTO Huntelaar was op dat moment al niet meer in het stadion. Na een ongelukkige botsing met Varane moest hij met een beenblessure het veld verlaten en voor onder zoek naar het ziekenhuis. Hij hoopt daar snel meer duide lijkheid te krijgen over de ernst van zijn blessure. De volgende in terland van het Nederlands elftal staat voor 28 maart op het pro gramma. Oranje ontvangt dan Turkije in de ArenA. Bondscoach Guus Hiddink liet zich onlangs nog ontvallen dat hij aan een speelwijze met Robin van Persie, Arjen Robben en Huntelaar denkt. Het is dus nog maar de vraag of de spits van de ploeg die gisteravond met 2-0 verloor van Real Madrid dat duel haalt. Met Legia Warschau treft Ajax vanavond een ploeg die pas net uit de winterstop komt. Afgelo pen zondag verloor de ploeg thuis de eerste competitiewedstrijd van 2015, met 1-3 van Jagiellonia. Het laatste duel van voor de winter werd, op eigen veld, ook al verlo ren. Toch staat regerend landskam pioen Legia bovenaan in Polen. De ploeg van de Noorse oud-voet baller Henning Berg telt voor de gemiddelde volger geen bekende namen, maar van onderschatting kan volgens Ajax-trainer Frank de Boer geen sprake zijn. „Als je naar de clubranglijst kijkt, zouden wij moeten winnen. Maar dat was vorig seizoen tegen Red Bull Salzburg ook." De Amster dammers verloren in de eerste knock-outronde van de Europa League met 3-0 en 3-1 van de Oos tenrijkers. Joël Veltman (op archiefbeeld) maakte de dubbele ontmoeting met Red Bull Salzburg mee, maar kan die praktijkervaring van avond niet gebruiken op het veld. De verdediger liep in de winter stop een hamstringblessure op in de oefenwedstrijd tegen Schalke 04 en besloot gisteren dat hij niet in actie zal komen tegen Legia Warschau. Opnieuw kan hij dus enkel vanaf de zijlijn toekijken hoe zijn medespelers presteren. Dat is hem de laatste maand niet bevallen. Terwijl de verdediger aan zijn herstel werkte, zag hij zijn teamgenoten klap op klap krijgen. De overbrugbare achter stand van vier punten op PSV groeide tijdens zijn afwezigheid tot een schier onoverbrugbare kloof van twaalf punten. Hulpe loos voelde hij zich. „Misschien is machteloos een betere omschrij ving. Je wilt je steentje bijdragen, het team helpen. En je vraagt je voortdurend af: hoe krijgen we het juiste gevoel weer terug?" In het duel met FC Twente - Velt man stond eindelijk weer in de ba- sis - was afgelopen zondag pro gressie zichtbaar. Maar al na 25 mi nuten ging Veltman er „uit voor zorg" uit. De centrale verdediger voelde een lichte stijfheid in de hamstring opkomen. Een mri-scan bracht geen schade aan het licht; niettemin komt de wedstrijd tegen Legia te vroeg. Ajax is voorzichtig met zijn spe lers. Met vijf duels in veertien da gen moet de Ajax-staf rekening houden met vele kleine pijntjes en lichte blessures. Het maakt dat er een roulatiesysteem is bedacht, vrijwel geen enkele speler zal én het tweeluik met de Polen, en de competitiewedstrijden tegen Ex celsior (22 februari) en PSV (1 maart) volledig spelen. Toch zag De Boer zijn ziekenboeg iets leeglopen. Ricardo van Rhijn kan, als hij geen terugslag krijt, vanavond gewoon spelen. Dat geldt ook voor Thulani Serero, Lu cas Andersen en Davy Klaassen en reservedoelman Diederik Boer. Van Gaal komt weg met waarschuwing Louis van Gaal krijgt geen straf maar een waarschu wing voor zijn uitlatingen over de scheidsrechter van het bekerduel tussen Man chester United tegen Cam bridge United (0-0), dat uit komt op het vierde niveau. Volgens de Engelse voetbal bond FA trok de de manager van de club uit Manchester met zijn woorden de integri teit van de arbiter in twijfel en bracht hij zodoende de sport in diskrediet. Van de Looi langer bij' FC Groningen Erwin van de Looi heeft zijn contract bij FC Groningen met een jaar verlengd tot medio 2016. Van de Looi is bezig aan zijn tweede sei zoen als hoofdtrainer van de Groningers, waar hij eerder actief was als assistent en coach bij de beloften. FC Groningen staat momenteel met 30 punten uit 23 wed strijden op de elfde plaats in de eredivisie en is halvefina- list in de KNVB-beker. Chelsea veroordeelt racistische fans Chelsea heeft in een verkla ring de eigen supporters ver oordeeld die dinsdag een zwarte man herhaaldelijk uit de metro duwden en on dertussen racistische liede ren zongen. „We steunen al le juridische maatregelen." Het incident vond plaats in de Parijse metro rond de Champions League-wed strijd van dinsdag tegen Pa ris Saint-Germain (1-1) en werd gefilmd door een om stander, die het online zette. Vrij'spraak voor 'spugende' Jansen De beroepscommissie van de KNVB heeft Roda JC-spe- ler Anco Jansen vrijgespro ken van het spugen naar de scheidsrechter in de uitwed strijd tegen MW (3-1). Daar mee vervalt de schorsing van zes duels die de aankla ger had geëist. Eerder had de tuchtcommissie zich nog aangesloten bij de eis van de aanklager. De beroepscom missie acht spugen echter onvoldoende bewezen. Faillissement Parma aangevraagd De openbaar aanklager in Parma heeft het faillisse ment aangevraagd van voet balclub Parma FC. De hek kensluiter van de Italiaanse Serie A heeft al maanden geen salaris betaald aan spe lers en medewerkers en kampt met een belasting schuld. De rechter beslist op 19 maart over het lot van de 101 jaar oude voetbalclub, die een straf van vijf punten in mindering riskeert. *SSfcM.Qo DONDERDAG 19 FEBRUARI 2015 Cristiano Ronaldo brengt Real Madrid met een kopbal over Schalke 04-doelman Timon Wellenreutherop een 1-O-voorsprong, foto Vl-images FC Porto heeft zich gisteren een goede uitgangspositie verschaft voor het bereiken van de kwartfi nales van de Champions League. De Portugezen speelden in het eer ste duel van het tweeluik met FC Basel met 1 -1 gelijk in Zwitser land. Porto heeft daardoor over drie weken al genoeg aan een doel puntloos gelijkspel. door Edward Swier AMSTERDAM - Legia Warschau noemt zich voor de tweekamp met Ajax maar wat graag de underdog. Joël Veltman, die gistermiddag moest constateren dat de Europa League-confrontatie vanwege een teruggekeerde hamstringblessure voor hem net te vroeg komt: „Zij vinden dat ze mogen, dat wij moe ten. Nou, dat vind ik helemaal niet erg. Dat gevoel heb ik ook, wij moeten gewoon waarmaken dat we het kunnen. En laten blijken dat we dit jaar echt ver willen komen in de Europa League." Met vijf duels in veertien dagen zal de Ajax-staf rekening houden met kleine pijntjes en lichte blessures. MANCHESTER GRONINGEN PARIJS ZEIST PARMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31