'Morgen beginnen', maar achter gulle beplanting ■iMftMI Meldpunt gemeenten over verandering in zorg WALCHEREN 25 IsSi -mÈt*. VLISSINGEN - Dat het vervallen res taurant en het schrale veld van de eermalige midgetgolfbaan aan de overkant van de straat verdwij nen, is de aanwonenden van de Van Woelderenlaan een lief ding. De laatste huurders van het res taurant hielden er feesten met bands die het dunne serredak er zowat af speelden, terwijl de au to's van de gasten de straat blok keerden. Bussen vol seizoensarbei ders kregen er goedkope maaltij den waarna ze de sloot achterlie ten vol halveliterblikken Schulten- brau. De buren van De Nolle waarderen dat Van Nieuwenhuij zen de kwaliteit van zijn camping wil opvijzelen en het restaurant niet langer verhuurt. Maar dat de gemeente in haar bezuinigings drift zo drastisch heeft doen snoeien dat de stalling van de strandhuisjes en het campingpar keerterrein open en bloot liggen, daar kan Van Nieuwenhuijzen weliswaar niets aan doen, oplos sen moet hij het wel, vindt de buurt. Met gulle beplanting. Zijn beloftes woensdagavond bij de presentatie van zijn plannen in restaurant De Schelp schiepen ver trouwen. Al had er op die plek ei genlijk helemaal geen recreatie moeten zijn en zeker niet jaar- rond, moppert oud-ondernemer en overbuurman Ab Willemsen. Maar als de barbecuelucht en luid ruchtigheid worden beperkt, zijn hij en zijn vrouw Nellie blij. Er komt geen zwembad, geen anima tieteam, bezweert Van Nieuwen huijzen. „Ik wil een familiecam ping en ik vind dat mensen zich zelf moeten kunnen vermaken." Zeker met de boulevards en het Badstrand vlakbij. De gemeente heeft bedongen dat de rij van veer tien vakantiehuisjes, 4,5 meter hoog onder een gebogen vegetatie dak, niet met 'werktoeristen' be zet mogen worden, verzekerde wethouder John de Jonge. Ge meenteraad en burgerij krijgen nog inspraak op de plannen. Ar chitect en oud-Vlissinger Freek Prins streeft natuurlijk ogende plantenschermen na. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Geen subsidie voor vlaggenlijnen Oranjevereniging Westkapel- le moet de nieuwe vlaggen lijnen voor de dorpsversie ring op Koningsdag zelf beta len. De gemeente heeft een verzoek om 1800 euro afge wezen omdat alleen activi teiten worden gesubsidi eerd en ieder jaar al 1000 eu ro wordt verstrekt. 'NA C' wint voetbaltournooi Bij de 4- tot en met 7-jari- gen heeft NAC afgelopen dinsdag het zaalvoetbaltour- nooi in Westkapelle gewon nen. Bij de 8- tot en met 10-jarigen won VW en bij de 11- tot en met 13-jarigen ging de beker naar Telstar. Best of IDFA bij Cinema Middelburg Cinema Middelburg presen teert The Best of IDFA on tour, een programma met prijswinnaars en festivalfa vorieten, op zaterdag 21 fe bruari vanaf 22.30. Zondag 22 februari om 15.00 uur zijn de beste kinderdocumentai res te zien. Fotopresentatie over scheepvaart De Zeeland Branch van de World Ship Society houdt vandaag in het dorpshuis van Nieuw- en Sint Joosland de eerste fotopresentatie van dit jaar. Het onderwerp is 'Scheep vaart eind i960 - 1975'. Aan vang: 19.00 uur. Het Meldpunt Veranderingen Zorg en Ondersteuning Middel burg en Veere begint op dinsdag 24 februari. De gemeenten Mid delburg en Veere hebben het ini tiatief hiervoor genomen omdat zij 'het belangrijk vinden dat in woners bij een onafhankelijke par tij terecht kunnen als ze slechte of juist goede ervaringen hebben met zorg en ondersteuning'. Het meldpunt komt voort uit een motie van het CDA in Middel burg die in september vorig jaar door de gemeenteraad is aangeno men. Daarin wordt het college van B en W gevraagd een onaf hankelijk meldpunt te openen. In Veere en Vlissingen zijn zulke mo ties ook besproken, maar die zijn daar niet aangenomen. Omdat het een onafhankelijk meldpunt moet zijn, heeft Middel burg contact gezocht met Klaver blad Zeeland. Die organisatie heeft al jaren een functie als in stantie waar mensen die zorg krij gen, kunnen klagen. Volgens di recteur Ad van de Kreeke worden klachten en andere reacties vanaf 24 februari apart geregistreerd als ze uit Middelburg of Veere ko men, zodat bekend is hoe de erva ringen van mensen uit die ge meenten zijn. De gemeentebestu ren kunnen dan vervolgens beoor delen of zij tevreden zijn met de zorgverlening en welke gevolgen die in de praktijk heeft. De gemeente Vlissingen doet niet mee aan het Meldpunt. Die ge meente betwijfelt 'nut en nood zaak van een afzonderlijk gemeen telijk meldpunt op Walcherse schaal met professionele mede- Inwoners van Middelburg en Veere kunnen klachten kwijt via Klaverblad, Vlissingen doet niet mee. werkers'. Zo staat het in een be sluit dat B en W van Vlissingen hierover hebben genomen. Dat komt mede doordat de Walcherse gemeenten meer geld hebben ge stoken in Porthos. Daar kunnen mensen terecht met hun zorgvra gen en dus ook met klachten, re deneert Vlissingen. Ook zorgverle ners hebben klachtenregelingen. Bovendien heeft Vlissingen er het geld niet voor over. Het meldpunt kost op Walcherse schaal ruim 55.000 euro, waarvan Vlissingen dik 23.000 euro zou moeten bij dragen. De gemeente wil dat niet. De wethouders Saskia Szarafïnski van Middelburg en Chris Maas van Veere ondertekenen dinsdag het contract met de directeur van Klaverblad, Ad van de Kreeke. DONDERDAG 19 FEBRUARI 2015 mm* A.&i,u Leendert van Nieuwenhuijzen wil op de plaats van het verkommerende restaurant veertien 'duinhuisjes' onder een vegetatiedak bouwen, foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan PLAFONDS WESTKAPELLE WESTKAPELLE MIDDELBURG NIEUWLAND Bij exploot van gerechtsdeurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 13 februari 2015, is op verzoek van CARLA SCHEELE, wonende te Terneuzen, gedagvaard HENDRIK VERSTRATEN (geboren op 15-1-1956), zonder bekende woon- en verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, om op woensdag 20 mei 2015 om 10.00 uur te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een advocaat ter terechtzitting van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, locatie Middelburg, alsdan aldaar zitting houdende aan de Kousteensedijk 2, teneinde te doen horen eisen en concluderen als in die dagvaar ding nader omschreven. Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1,4538 AA Terneuzen. T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielengerechtsdeurwaarders.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Inwoners van de ge meenten Middelburg en Veere kun nen hun ervaringen over de veran deringen in de zorg delen met een nieuw meldpunt. Dit is door de ge meenten ondergebracht bij Klaver blad Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25