AZC maand later open 'Jonge asielzoekers in Middelburg naar school' Domburgers verwijten de Veerse Toneelclub Serooskerke gemeenteraad onbehoorlijk bestuur met klucht de boer op 66 Zo'n dijk hoeft geen belemmering te zijn. Sterker nog: ik wil hem accentueren CAMPING DE NOLLE 24 WALCHEREN Leendert van Nieuwenhuijzen wil restaurant afbreken, vakantiehuisjes bouwen en camping vernieuwen. MIDDELBURG - Het asielzoekerscen trum in Middelburg is een maand later klaar. De geplande opening begin maart is verschoven naar eind maart of begin april. Volgens Martin Smits, vastgoedre gisseur van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers, wordt het uitstel veroorzaakt door de grote hoeveelheid asbest die in het De Christenunie dient maandaga vond een motie in tijdens de raadsvergadering, waarin het col lege van B en W de opdracht krijgt te onderzoeken of deze kin deren naar Middelburgse scholen kunnen en wat de kosten daarvan zijn. „In ons onderwijshuisves- tingsplan schrijven we dat het goed is dat kinderen zo veel moge lijk in de eigen wijk naar school gaan. Dan moet dit ook voor de kinderen van asielzoekers gelden. Als we hen echt welkom willen heten, moeten ze in Middelburg naar school kunnen", stelt fractie voorzitter Willemien Treurniet. Zij wil dat het college hierover oude verzorgingshuis aanwezig is. „Dat was meer dan verwacht. Het zit niet alleen in daken, maar ook in vloerbedekking, vloerzeil en af dichtingen zoals kit. Dat moet er allemaal uit en worden vervan gen. We zijn nog steeds bezig met het verwijderen van asbest. Daar na kan het gebouw worden opge knapt en ingericht." met scholen gaat overleggen. „Voor de zomer krijgen we het niet meer voor elkaar, omdat er nog niks aan is gedaan. Maar laten we ervoor zorgen dat ze in ieder geval met ingang van het nieuwe schooljaar hier terecht kunnen." Dat zou ook goed zijn voor de ouders, vindt Treurniet. „Zij heb ben een vreselijke tijd gehad. Het zou hun weer wat structuur ge ven als ze hun kinderen zelf naar school kunnen brengen." Volgens wethouder Chris Dekker is in Middelburg geen mogelijk heid om asielzoekerskinderen die geen Nederlands spreken in het gewone onderwijs op te nemen. Daarom moeten ze naar het Taal Expertise Centrum in Goes. De kosten voor het busvervoer wor den betaald door het Centraal Or gaan Opvang Asielzoekers. Asielzoekerskinderen in de mid delbare schoolleeftijd kunnen wel in Middelburg naar school. Voor hen is er in de Stromenwijk de In ternationale Schakelklas. VLISSINGEN - Camping De Nolle in Vlissingen gaat vernieuwen. Het restaurant verdwijnt en op de plek van de oude midgetgolf ko men veertien vakantiehuisjes. Op de camping zelf staan in de toekomst niet meer enkel tentjes, campers en caravans. „Ook daar gaan we vernieuwen", vertelt Leendert van Nieuwenhuijzen. „Niet uitbreiden, want dat kan niet, maar innoveren." In de traditionele camping is de sleet gekomen, vertelt de cam pingeigenaar die zijn gasten nog elke ochtend verse eitjes brengt. „Glamping (glamorous camping - red) is een trend, daarvan kan ik me niet weerhouden, maar ik richt me wel graag op zaken met een langdurige houdbaarheid. De sfeer van een familiecamping is belangrijk, veiligheid, en de multi culturele samenleving: de afwisse ling in tentjes, campers, cara vans." En vakantiehuisjes. Want die wil Van Nieuwenhuijzen eerst zien te bewerkstelligen. Veertien halfron de huisjes moeten het worden, op de plek van de oude midgetgolf, met hun rug richting de Van Woelderenlaan. Ze zijn ontwor pen door architect Freek Prins, die ook zorgcentrum Ter Reede te kende. Het is de bedoeling dat de halfronde daken begroeid raken, zodat de overburen een groene wal zien. Tussen de vakantiehuis jes en de camperplaats wordt een tuin in 'een heuvelig landschap' aangelegd. De tennisbanen blijven gewoon, verzekert Van Nieuwenhuijzen. „Daar begon het allemaal mee, de tennisbanen van Hotel Britannia. Die werden beheerd door het echtpaar Goedbloed, wier dochter trouwde met Tesselaar, die later de camping begon. Die tennisba nen worden nog steeds gebruikt door LTC De Schelde en liggen niemand in de weg." Restaurant De Schelp is een an der verhaal. „Er zijn genoeg res taurants in Vlissingen." Van Nieuwenhuijzen wil zijn gas ten een strandgevoel geven. „Al bij het betreden van het terrein. De verbinding met het strand heb ben we al vergroot door de door gang aan de achterkant weer open te maken. Onze gasten lo pen zo de boulevard op. Zo'n dijk hoeft ook helemaal geen belem mering te zijn. Sterker nog: ik wil hem accentueren. De dijk biedt bescherming, de luwte waarin on ze gasten slapen." Leendert van Nieuwenhuijzen had zijn plannen voor het zomer seizoen willen realiseren, maar dat lukt hem niet meer. „We gaan eerst maar eens kijken hoe het ge steld is met het draagvlak. Daarna kunnen we wat mij betreft zo snel mogelijk beginnen." HERINRICHTING NOLLEPLEIN EN CAMPING DE NOLLE De gemeentelijke bezwaarschrif tencommissie behandelt de kwes tie binnenkort. Het burgerinitia tief, ondertekend door 162 Dom burgers, was gekant tegen bouw van een hotel op het zogenaamde KPN-terrein. Hoewel het burger initiatief aan alle eisen voldeed, schoof de raad het terzijde. Argu ment: de raad besloot eerder al de bouw onder voorwaarden toe te staan, en de plannenmakers bor duurden daar op voort. Volgens de indieners kan de raad het besluit wel degelijk intrekken omdat het niet zou sporen met de structuurvisie voor Domburg. Die stelt wonen en leefbaarheid centraal in de kom van Domburg. Bovendien, aldus woordvoerder D. Wisse, is de samenstelling van de raad ondertussen veranderd. In het gemeentehuis is er op ge wezen dat het bezwaarschrift for meel drie dagen te laat is inge diend. „Maar het zou van de gek ke zijn wanneer het niet ontvan kelijk wordt verklaard", zegt Wis se. „Wij waren eerst murw gesla gen, daarna was er het kerstreces, en vervolgens duurde het een week voordat de gemeente ons uitleg gaf over de beroepsmoge lijkheden." Toen de raad besloot het burger initiatief te negeren, leidde dat tot felle emoties, zowel bij de indie ners als binnen de raad, waar de PvdAGroenLinks (voor behande ling) het aan de stok kreeg met de SGP/CU. Bij de gemeente speelt mee dat de huidige bestemming bedrijfsactiviteiten toestaat. Het gaat om een klucht in drie be drijven, vertolkt door vier dames en vier heren. Titel: Niet doen... sterk zijn! Het stuk is geschreven door door Ewouter Vogel. De eerste uitvoering is aanstaan de vrijdag in Ons Huis te Melis- kerke. De toneelvereniging speelt daar op uitnodiging van de oranje vereniging. Daarna zijn er uitvoe ringen in café Juliana te Biggeker- ke (27 februari, op uitnodiging van de oranjevereniging), vereni gingsgebouw De Spil te Gapinge (13 maart, op uitnodiging van so ciëteit Gapinge) Tenslotte zijn er twee uitvoerin gen in Serooskerke zelf, namelijk op vrijdag 20 maart en zaterdag 21 maart in verenigingsgebouw De Zandput. Die twee voorstellingen beginnen om 20.00 uur, en er zijn nog kaartjes voor te koop. Die kos ten vijf euro (kinderen tot twaalf jaar betalen twee euro). In het oude verzorgingshuis Swerf-Rust is veel meer asbest verwerkt dan gedacht. Daarom duurt de verbouwing tot AZC langer, foto Lex de Meester door Maurits Sep MIDDELBURG - Kinderen van asiel zoekers die in Swerf-Rust komen wonen, moeten gewoon in Middel burg naar de basisschool kunnen. En dus niet dagelijks met een busje naar Goes op en neer rijden, zoals nu de bedoeling is. Multiculturele samenleving op de camping door Wendy Wagenmakers Leendert van Nieuwenhuijzen De vernieuwing van camping De Nolle maakt deel uit van een ver nieuwingsplan voor de boulevard. Daarbij hoort ook de herinrichting van het Nolleplein, dat op de krui sing tussen Boulevard Evertsen en de Nolledijk is ontstaan na het weghalen van het oude frietkotje. Daar komt onder meer een glij baan naar het Badstrand. Een derde van de subsidie komt van de provincie. De rest legt de gemeente Vlissingen bij uit de on- derhoudsreserve boulevards. Architect Freek Prins en eigenaar Leendert van Nieuwenhuijzen wil len de vernieuwde camping land schappelijk aansluiten bij de boule vard en Nolledijk, met passende beplanting en schelpenpaden. door Henk Postma DOMBURG - De Veerse gemeente raad handelde in strijd met de alge mene beginselen van behoorlijk be stuur toen die, eind vorig jaar, wei gerde het Domburgs burgerinitia tief in behandeling te nemen. Dat schrijven de indieners van het bur gerinitiatief in een bezwaarschrift. door Henk Postma SEROOSKERKE - Wanneer hotel Het Rustpunt plotseling vol loopt, gaat er veel mis. Zijn de gasten allemaal wel echt degenen voor wie ze zich uitgeven? Dat is één van de vragen in het stuk waarmee de toneelver eniging Serooskerke de komende weken over Walcheren toert. 5HJSSIA C

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24