Eerste ronde verkiezing leukste baby bijna klaar Minder huizen verkocht in januari Declaratie Binnenkort kiezen de Zeeuwen een nieuw provinciebestuur. Maar wie er zat, weet de man in de straat amper. Een nette meneer Nog zo'n man in een pak 22 ZEELAND VERKIEZINGEN donderdag eet u nog - Taco Ringenerus Seinstra? In 1989 werd hij be noemd tot burgemeester van Goes. Lang duurde de pret niet. Drie jaar later werd Seinstra door minister Ien Dales van Binnenlandse Zaken ontslagen, omdat hij zijn vinger in de sui kerpot had gestopt. Taco Seins tra had voor 3900 gulden (zo'n 1800 euro) ten onrechte gede clareerd en werd - besmeurd met pek en veren - het Goese stadskantoor uitgejaagd. Sindsdien gelden kennelijk an dere mores. Vorige week ont hulde NRC Handelsblad dat het VVD-Kamerlid Verheijen in de periode dat hij gedepu teerde in Limburg was voor en kele duizenden euro's heeft gesjoemeld. Verheijen bracht kosten bij de provincie in reke ning die hij helemaal niet in re kening had mogen brengen. Ging Verheijen door het stof? Welnee. 'Stom, maar ieder mens maakt wel eens foutje', zo ongeveer reageerde hij laco niek op de onthullingen. Werd Verheijen door zijn partij genoten uit de fractie gekie perd? Wederom: welnee. Pre mier Mark Rutte (WD) deed het verhaal schouderophalend af als 'opgeblazen' en 'opge pompt'. En VVD-fractievoorzit- ter Halbe Zijlstra kon zich even min erg druk maken over het declaratiegedrag van de volks vertegenwoordiger die tijdens een etentje ('stuurt u de reke ning maar naar het provincie huis') opgewekt flesjes wijn a 127 euro per fles liet ontkurken. Moet eens proberen een tu betje tandpasta bij de Etos te jatten. De kans is groot dat er een politieauto met gillende banden en jankende sirenes voor de winkeldeur halt houdt. Maar Verheijen? Niks aan het handje. Totdat de WD-afde- ling van Menameradiel (even opzoeken: Friesland, 13.000 in woners) riep dat dat een schan de is! Eind van het lied: er komt toch een onderzoek naar de de claraties van heer Verheijen. Zeer benieuwd wat er nog meer boven tafel komt. Ben bang dat er nog wel een paar flesjes Chateau Mouton Rothschild 1982 opduiken. Die klokken op uw en mijn kosten ook zo heerlijk weg. De vele oproepen aan familie, vrienden en bekenden om op de baby's te stemmen, hebben duide lijk effect: het totale aantal stem men staat inmiddels op ruim 80.000. Helaas verloopt de eerste stemronde niet helemaal vlekke loos. Uit externe controles blijkt dat er regelmatig stemmen bin nenkomen die op een oneerlijke manier zijn aangemaakt. Het gaat dan vaak om grote aantallen stem men die in korte tijd zijn binnen gekomen vanaf steeds licht gewij zigde e-mailadressen. „Wij sugge reren daarmee niet dat er bewust fraude wordt gepleegd, maar als wij zaken aantreffen die niet in or de zijn, grijpen we in. Dit doen wij bij iedereen", zegt Eldridge Pentury van de internetredactie. „Bij verschillende baby's zijn van dat soort stemmen weggehaald. Dat is niet leuk, maar wij vinden dat iedereen gelijk kansen moet hebben." De winnende baby's per gemeen te krijgen een kledingbon ter Vanaf vrijdag aan het einde van de middag kan via Facebook de baby van jouw voorkeur geliked worden. waarde van 50 euro van Le BB in Kruiningen. Hun foto's staan van af vrijdag aan het einde van de dag in een fotoalbum op de Face- book-pagina van de PZC en op de website (www.pzc.nl/baby). Je vindt er links die direct naar het album leiden. Je kunt natuurlijk ook direct op Facebook naar het al bum gaan, door te klikken op 'Fo to's' en vervolgens op 'Albums'. Een stem uitbrengen is heel sim pel: gewoon op de 'Vind ik leuk'-knop klikken bij jouw favo riete baby. Maar let op: kon je in de eerste ronde nog elke dag een nieuwe stem uitbrengen, in deze finale kun je maar 1 keer jouw fa voriet 'liken'. Dus wil je dat de ba by van jouw keuze wint, dan zul je zoveel mogelijk andere mensen moeten stimuleren, die foto ook te 'vind-ik-leuken'. Stemmen via Facebook kan een week lang, tot en met vrijdag 27 februari 12.00 uur. 'Vind ik leuks' die daarna worden uitgebracht, worden niet meer meegeteld. De winnaar - de Leukste Baby van Zeeland van 2014 - wordt za terdag 28 februari bekendgemaakt via de papieren krant, de website, Twitter en PZC Facebook. De Leukste Baby van Zeeland wint een kledingbon van 500 euro, ook van Le BB. De winnaar van de PZC-leukste baby van 2014 wordt zaterdag 28 februari bekendgemaakt. „Dat is de commissaris van de koning. Hoe heet 'ie nou ook alweer? Pelman? Ehm... Oh nee, Polman! Ik denk dat 'ie wel z'n best doet voor de provincie." Jacco Onderdijk (53), Serooskerke (W) „Ik heb geen idee wie hij is, maar hij lijkt me een lei der." Manon Terpstra (18), Zierikzee „Een nette meneer. Hij lijkt me iemand die goed lei ding kan geven." Leen Tiebout (85), Zierikzee „Ken ik niet, maar het lijkt me een echte rakker. Ik denk uit de reformatorische hoek. Niet zo'n goed ge voel over." Bas Androchte (37), Goes „De commissaris van de koning. Wel een aardige vent." Piet Platschorre (67), Driewegen „Ik ken 'm niet, maar hij zal wel bij de gemeente werken. Hij heeft zo'n ambtenarengezicht." Yvonne Parren (66), Zierikzee „Hij zal wel op kantoor werken. Misschien is 'ie di recteur. Ik denk dat hij vriendelijk is. Hij heeft een open gezicht." Ruud Hilbert (71), Middelburg „Van Beveren. Die heb ik vroeger ontmoet, hij zat in de aardappelenhandel. En nu in de Zeeuwse rege ringsgebouwen." Piet Platschorre (67), Driewegen „Geen plezante uitstraling. Zit 'ie in de politiek? Daar zou ik geen geld aan lenen." Jeroen van Dammen (25), Hulst „Politicus? Die mannen lijken allemaal op elkaar. Pak aan en zo." Andries Vrieswijk (34), Terneuzen In Zeeland wisselden vorige maand 220 huizen van eigenaar. Ten opzichte van december 2014 ging de verkoop fors omlaag. In die maand werden maar liefst 652 huizen verkocht. In januari 2014 registreerde het kadaster 257 ver kochte woningen. De woningverkoop is gemiddeld in heel Nederland in januari ten opzichte van dezelfde maand een jaar geleden met 6 procent geste gen. In totaal wisselden 9437 wo ningen van eigenaar. Ten opzich te van de voorgaande maand, toen er 25.265 woningen werden verkocht, daalde het aantal ver kochte woningen met 62,6 pro cent. In december wisselen tradi tiegetrouw altijd veel woningen van eigenaar. Bovendien anticipeerden veel hui zenkopers afgelopen december waarschijnlijk op de strengere fi nancieringsregels, die sinds 1 ja nuari van dit jaar gelden. Alle wo ningtypen lieten stijging zien, be halve bij twee-onder-een-kapwo- ningen (min 4,6 procent). Het aan tal verkochte appartementen steeg het meest (plus 12,9 pro cent). Willem van Dam W Voor meer columns: www.pzc.nl/columns VLISSINGEN - De eerste stemronde voor PZC Baby, de Leukste van 2014, nadert haar einde. Je hebt nog tot vrijdagmiddag 12.00 uur de kans om te zorgen dat jouw fa voriet de winnaar wordt in zijn of haar gemeente. Pelman Han Polman Kees van Beveren door René Schrier VLISSINGEN - De woningverkoop in Zeeland bleef in januari van dit jaar achter bij die in januari 2014. Uit cijfers van het kadaster blijkt dat er in januari 14,4 procent wonin gen minder verkocht zijn dan in die zelfde maand een jaar eerder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22