Gebakje Haring tegen de kater Vrouw gewond bij val scooter almanak Trail by the Sea nog zwaarder 33 ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 19 februari 2015 21 Trinseo, voorheen Styron, steekt miljoe nen euro's in van Dow overgenomen fabrieken; personeelsbestand uitgebreid. De deelnemers van zowel de korte als de lange afstand van Trail by the Sea krijgen zaterdag een langer en zwaarder parcours voor hun kiezen TERNEUZEN - Wie het van tevoren had verwacht, mag zijn vinger op steken. Weinig vingers zullen de lucht ingaan. De Amerikaanse investerings maatschappij Bain Capital nam in 2010 wereldwijd Dowfabrieken voor de productie van styreen, la tex en kunstmatige rubber over, ook in Terneuzen. Dowpersoneel ging mee. De twijfels waren groot, want wat kun je van een in vesteringsmaatschappij verwach ten. Vijf jaar na de overname kan de balans worden opgemaakt. Bain Capital zette de fabrieken onder de noemer Styron in de markt. De naam is recent veranderd in Trinseo (wat 'van nature belang rijk' betekent), omdat Styron ook de handelsnaam voor polystyreen is. Zo'n naamswijziging zegt niks, het gaat erom hoe het bedrijf sinds 2010 is omgegaan met de fa brieken die van Dow zijn overge nomen. Ruud van Beelen, directeur Trin seo Netherlands, komt van Dow. Hij had ook zijn twijfels, maar Bain Capital heeft volgens hem la ten zien te willen investeren. Al leen voor de styreenproductie in Terneuzen: zes miljoen euro in 2011, twee miljoen euro in 2012- 2013 en elf miljoen euro in 2014- 2015. Ook worden de komende ja ren tientallen miljoenen euro's ge stoken in nieuwe procescontro lesystemen. De investering van elf miljoen eu ro in 2014-2015 betreft de aankoop van twee warmtewisselaars bij Schelde Exotech in Vlissingen. In mei worden deze installaties ingebouwd in de styreenfabriek van Trinseo, die dan vier a vijf weken stilligt. De warmtewisse laars maken een forse energiebe sparing mogelijk. Van Beelen: „We halen met alle maatregelen in de afgelopen vier jaar een besparing van tien a vijftien procent." Het maakt de fabrieken Bain Capital wil Trinseo op de Amerikaanse beurs bren gen. Het bedrijf is dan meer waard als het up-to-date is. van Trinseo concurrerender. Voor Bain Capital is dat belang rijk. Het wil Trinseo geleidelijk op de Amerikaanse beurs bren gen, wat met vijftien procent van de aandelen al is gebeurd. En aandelen leveren eenmaal meer op als een bedrijf up to date is. Trinseo Terneuzen dat benzeen en ethyleen van Dow afneemt voor de productie van styreen (ba sisstof voor plastics), is de groot ste vestiging wereldwijd. In 2010 telde die 350 werknemers en nu 385. Dit is te danken aan het aan nemen van ingehuurd personeel, het zelf uitvoeren van administra tief werk en groei van de onder zoeksafdeling. CLINCE - Een 58-jarige vrouw uit de gemeente Hulst is dinsdag om streeks zes uur 's avonds in de Woestijnestraat in Clinge met haar scooter ten val gekomen. Ze raakte daarbij gewond. Vermoede lijk had ze te veel gedronken. Het slachtoffer is per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Ze hield aan het ongeluk een gebro ken jukbeen en nekwervel over. In het ziekenhuis is bloed afgeno men. Daaruit moet blijken of de vrouw daadwerkelijk te veel alco hol had genuttigd. De scooter en het rijbewijs van de vrouw zijn in beslag genomen. Madame Budget was van de leg toen ze in een bocht haar bejaarde 205 met een flinke vaart tegen een routebord parkeerde. Het sterke nummer van Peugeot bezweek on der de klap. Dus moest er snel een ander gebakje komen. Veel geld wil de ze niet spenderen. „Dat geef ik lie ver uit aan vakantie!" Het werd een groene, spotgoedkope Punto. De eer ste de beste ochtend besloot de Fiat uit te slapen. Derhalve kwam ze re cent euforisch terug van een rit Vlis- singen-Zierikzee. „Reed als een tiere lier!" Een collega schudde het hoofd: met dat ding moet je niet rijden, maar in de tuin zetten, met wat planten erin. En schilderen hoef je hem niet meer, want hij is al groen. Trinseo investeert in Terneuzen door Harmen van der Werf PHILIPPINE - Carnaval is voorbij, de vastenperiode is be gonnen. Weinig mensen zijn nog strikt in de leer en eten echt veertig dagen minder. Een enkeling grijpt de gelegen heid aan om eerder gesneuvelde goede voornemens nieuw leven in te blazen of in elk geval bewuster te eten. Katholieke carnavalsvierders kunnen met een askruisje tot bezinning komen en hun ziel reinigen. Het lichaam wordt op veel plaatsen schoongespoeld met haring en je never of bier. In Philippine sluiten De Mosselkrauwers de leutdagen al vanaf de geboorte 44 jaar geleden af met ha ringhappen. Deze keer had de bazin van thuishonk café Marinet een paar potten zure haring ingeslagen. De rolmopsen smaken dit voorjaar beter dan de maatjes. Zelfs prins C-roen den Eerste(tweede van links), die nooit eerder haring proefde, liet ze zich goed smaken. Ook in andere Zeeuws-Vlaamse dorpen en stadjes - Aardenburg, Kloosterzande, Vogelwaarde, Sas en Sint Jansteen - wer den gisteren haringen weggehapt. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21