8°# Oekraïne buigt voor rebellen en druipt af Bemanning Goese grindzuiger redt opvarenden zinkende Deense kotter Ware liefde Indonesische president pakt kleine dealers 10 Seaports wil diepere vaargeul 21 Leger van Oekraïne trekt zich terug uit belegerde stad Debaltseve in het oosten. Muzikale thriller: 'In gesprek met mijn moordenaar' DONDERDAG 19 ARTJOMOVSK - Het is een smadelij ke aftocht voor het leger van Oek raïne vanuit het vijftig kilometer verderop gelegen Debaltseve en een overwinning voor de Russi sche president Poetin. Ondanks het in Minsk overeengekomen staakt-het-vuren konden de pro-Russische en door Rusland bewapende milities het strategi sche verkeersknooppunt Debaltse ve - gelegen tussen de rebellenbol- werken Donetsk en Loehansk - veroveren. De Oekraïense president Porosjen- ko probeerde het militaire deba cle op de nationale televisie en middels een tweet te verkopen als een 'geplande en georganiseerde' terugtocht. Hoeveel van de acht duizend ingesloten militairen aan de belegering door de separatis ten konden ontsnappen was gis teravond onduidelijk. Porosjenko verklaarde dat 8o procent van de legereenheden zich had kunnen terugtrekken. De inname van Debaltseve is in ternationaal veroordeeld als een schending van het akkoord dat vo rige week in de Wit-Russische hoofdstad Minsk werd gesloten. Minister Koenders sprak van een ernstige schending van het staakt- het-vuren. De Duitse regering noemde het echter nog te vroeg om het gehele akkoord ten grave te dragen. Volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, wordt het bestand langs de rest van de frontlinie wel grotendeels gerespecteerd. De Reimerswaal was op de terug weg van de Deense kust naar Har- lingen, toen de bemanning de vis- kotter opmerkte. De kotter was zinkende en de drie Duitse opva renden sprongen op dat moment al overboord. „Onze jongens zijn toen in een overboordboot ge stapt", vertelt eigenaar Bert den Herder van Reimerswaal Dred ging. De bemanning van het ge zonken schip had weliswaar over- levingspakken aan, maar als je niet wordt gezien in de golven, is dat 'niet makkelijk', zegt Den Herder. „Die bemanning heeft absoluut veel geluk gehad dat wij in de buurt waren." De drie Duitsers, die ongedeerd waren, werden aan boord genomen en voeren mee naar Harlingen, waar de Reimers waal gisteravond aan kwam. Het is niet bekend waardoor de kotter is gezonken. De Reimerswaal is de grootste grindzuiger ter wereld. Het bedrijf wint grind aan met na me de Engelse en Deense kust. LONDEN - Een Indiase vrouw is ge trouwd, maar niet met de man met wie ze naar de huwe lijksplechtigheid was gegaan. Haar verloofde kreeg volgens de BBC een epileptische aanval toen hij in de stad Rampur (Uttar Pra desh) een bloemenkrans om het hoofd van zijn toekomstige vrouw wilde leggen. Terwijl de 25-jarige man naar het ziekenhuis werd gebracht, besloot de vrouw niet meer met hem te trouwen en vroeg een familielid van haar zwa ger ten huwelijk. Die aanvaardde het aanzoek terstond. 257e jaargang nr. 42 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Veel zon uari 2015 Provincie benadrukt dat het onderzoek slechts een verkenning is en geen begin van een verdere verdieping van de Westerschelde. door onze correspondent Joost Bosman pagina 5: Oekraïne krijgt 'Russi sche vrede' opgelegd GOES - De bemanning van de Deen se kotter SH14 heeft gistermiddag geluk gehad. Hun schip was zinken de, maar omdat de grindzuiger De Reimerswaal van het Goese bedrijf Reimerswaal Dredging in de buurt was, konden ze van de verdrin kingsdood worden gered. DESTELLING Reageer op pzc.nl Ik hoef het provinciebestuur niet te kennen UW MENING 437 reacties De kerk heeft nog volop toekomst ma - vr 1° 'ro EENS ONEENS °o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1