Assad verplettert Syrische rebellen corendon e399 corendon.nl Kiest u maar uit: Spanje of Portugal BUITENLAND 11 Q Y' y 'Aartsbizzdom' heeft 3,4 miljard Paus Franciscus wil een ar me kerk, maar dat gaat in Keulen een probleem wor den. Het aartsbisdom open baarde gisteren een comple te balans van bezittingen. Het vermogen is becijferd op ten minste 3,35 miljard euro. De Dom staat voor 1 eu ro op de balans. Duikers stuiten op goudschat in Israël Amateurduikers hebben voor de kust van Israël een grote partij gouden munten gevonden. Het zou gaan om de grootste goudschat die ooit in Israël is ontdekt. De schat bestaat uit tweedui zend gouden munten uit het Kalifaat van de Fatimi- den dat tussen 909 en 1171 in de regio de baas was. Lijfwachten Vilks schoten op dader Lijfwachten van de Zweed se cartoonist Lars Vilks heb ben bij de eerste aanslag van de schutter in Kopenhagen teruggeschoten. Daarmee hebben ze mogelijk meer do den voorkomen, want de da der brak zijn aanval af en vluchtte, aldus de Zweedse krant Sydsvenskan. Ze vinden dat de terreurgroep Isla mitische Staat (IS) te veel aan dacht opeist en dat het regime van Assad steun verwerft met de strijd tegen IS. De rebellen plaatsten deze week een foto op internet van kleine kinderen in een kooi die net als de slachtoffers van IS oranje kle ding dragen. Op de voorgrond is een fakkel te zien waar de kinde ren in deze propagandastunt mee zouden worden aangestoken. Dit alles wordt in beeld gebracht tegen de achtergrond van de vol komen kapotgeschoten voorstad Duma bij Damascus. De rebellen stellen dat het lot van veel Syriërs die onder bombardementen van het regime lijden, geen aandacht meer krijgt. Begin deze maand verspreidde IS beelden van het levend verbran den van een gevangen Jordaanse luchtmachtpiloot. De beelden ver oorzaakten wereldwijd een golf van verontwaardiging. Duma is de laatste tijd regelmatig doelwit van de Syrische lucht macht. Die voert er aanvallen uit op stellingen van de rebellen. Tientallen burgers zouden de afge lopen dagen bij de aanvallen om- gekomen zijn. Onder hen zijn ook veel kinderen. Vandaar dat de kinderen in de kooi een bord la ten zien met de tekst 'We zagen jullie nieuwsberichten over het verbranden van de Jordaanse pi loot, maar we zien niets als kinde ren in Duma verbranden'. De rebellen in de noordwestelijke voorstad van Damascus zijn on langs een nieuw offensief gestart, maar gezien de krachtsverhoudin gen kan dat alleen maar symbo lisch worden genoemd. In de vier jaar durende burgeroorlog is As- sads positie in en rond de hoofd stad zelden zo sterk geweest als nu. Ook in andere delen van Syrië staat hij er goed voor, mede dank zij de inzet van Libanese Hezbol- lahmilities en Iraanse Revolutio naire Gardisten. Rond de zuidelijke stad Dara'a hebben Assads troepen onlangs de aanval ingezet en sinds afgelo pen dinsdag is de strijd rond de noordelijke stad Aleppo weer op gelaaid. Regeringstroepen zouden de stad hebben omsingeld en zo de bevoorradingslijn voor de re bellen vanuit Turkije hebben afge sneden. Er zouden 150 doden ge vallen zijn. Amerika en Turkije hebben inmid dels overeenstemming bereikt om jaarlijks vijfduizend gematig de Syrische rebellen te trainen en uit te rusten voor de strijd tegen zowel Islamitische Staat als het re gime van president Assad. Het ge rucht gaat dat de rebellen om luchtsteun kunnen vragen, net zo als Koerdische rebellen in Irak dat konden doen bij de belegering van de stad Kobani door IS. SPECIALE W familiekamers V .6 DAGEN PER WEEK RETOURVLUCHT GRATIS KIDS C 1 NEDERLANDS transfer J ^NTERTMNMENTy ortugal Algarve Albufeira Luna Stella Maris AU Inclusive ArArArAr 1 Spanje Costa del Sol Fuengirola Torreblanca Hotel All Inclusive ArArArAr Vpi DONDERDAG 19 FEBRUARI 2015 KEULEN JERUZALEM KOPENHAGEN door onze redactie buitenland DAMASCUS - Rebellen die ten oos ten van de Syrische hoofdstad Da mascus tegen de regering van presi dent Bashar al-Assad vechten, heb ben met schokkende foto's aan dacht voor hun zaak gevraagd. Syrische rebellen hebben kinderen 'opgesloten' in een kooi om er op te wijzen dat de hele wereld aandacht heeft voor de Jordaanse piloot die door IS verbrand werd, maar dat er geen aandacht is voor hun lijden, foto Reuters Met de kids op vakantie! Vertrek 17,20,24 apt!15,22.29 mei/ 5,29 jun/25 sep/2,9,23 okt Vertrek zomer 2015 CSJ10R:- 3 zwembaden, waarvan 2 kinderbaden Alle kamers zijn appartementen Gratis (Nederlandssprekend) Kids Co Vakantieclub voor kinderen van 3-11 jaar Vertrek 17,20,24 apt!8,11,22mei5,12,19,26jun18,25sep2,9,23 okt 8 DAGEN v a. Vertrek zomer 2015 Op steenworp afstand van het strand! Heertijke tuin met 2 zwembaden Gratis (Nederlandssprekend) Kids Co Vakantieclub voor kinderen van 3-11 jaar Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. Ook boekbaar bij: J^-TGIZCfl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11